C5 2.0 HDi i 2.2 HDi Exclusive by "toma"

toma

Active member
Imam problem :D u linku saljem kako mi se cuje kada okrecem volan [ame]https://youtu.be/4FZWbUcAhzM[/ame] ima.tko kakvu ideju sto bi to moglo biti?
 

toma

Active member
U ponedjeljak me moj dragi citroen zamolio da mu zamijenim sve diskove i disk plocice plus zadnje kocione celjusti. sto cu, morao sam mu uslisiti zelju ipak se blizi bozic. bio je skroman samo 2500 kn :rofl::rofl::rofl::rofl:
 

toma

Active member
Ni dugo bio miran :D skacu mi obrtaji u leru, sto bi moglo biti? Ja sumnjam da.mi je egr grana zastopana (ona sto ulazi u motor) pa da ga to smeta
 

toma

Active member
Pitanjce, kako bi mogao spojiti/napraviti prednje senzore? Da li može na prekidač kada mi zatrebaju? Ako da na koju foru da složim?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa instalacija ide identično kao i za stražnje, samo linija koja ih pali neide na rikverc lampu nego prekidač. A prekidač može biti bilokakav, čim lijepši to bolje
 

toma

Active member
Pa instalacija ide identično kao i za stražnje, samo linija koja ih pali neide na rikverc lampu nego prekidač. A prekidač može biti bilokakav, čim lijepši to bolje
naravno da bude lijep, ne bude grd :D
oke spojim kao odostraga ali di spojim struju koja ide od senzora do prekidača? Odnosno da li da sve dovedem na prekidač a onda s prekidača spojim na 12v utičnicu što imam u autu?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A vjerovatno bi se dalo i tako... Ali ja bi struju potegao direktno do nekog osigurača, a prekidač bi pustio odvojeno.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kupi neki sistem, pa ćemo vidit... ako dobiješ nešto ovako:



Znači provučeš +,- i ekran u kabinu. Ekran nekamo staviš, minus zavrneš na masu (na A stupu ima šaraf), a crvenu bi provukao prvo do prekidača (na kokpitu ili negdje) i onda na osigurač.
Na osiguraču koristiš ovakav spoj:




Uglavnom, kupi neki sistem pa ćemo već spojiti :D
 

toma

Active member


uzeo sam ovaj sistem ali i ovaj



sad razmišljam da li si stavim ove elektromagnetske sprijeda i straga ili straga njih a sprijeda ove na žicu
 
Na vrh