C5 2.0 HDi i 2.2 HDi Exclusive by "toma"

toma

Active member
Jučer sam išao provjeravati vakum. Izgleda cutac da je otišao senzor tlaka turbine. Kada povučem na usta preko cjevčice nema vakuma a taj senzor/pumpa počne proizvoditi zvukove
 

toma

Active member






danas sam išao vaditi parametre pa ako ih tko kuži neka ih objasni. ova zadnja slika je za dpf pa moje pitanje zvuči: da li je dpf aktivan il?(pošto je "ugašen softverski)
 

DS9

Active member
da li je dpf aktivan il?(pošto je "ugašen softverski)
Valjda ga ne bi ostavili da se sasvim zapuši, a isključili mu mogućnost regeneracije.

Tu stoji da je Zahtev za asistiranu regeneraciju - neaktivan (Regeneration assistance request - Inactive)

Mislim, prema ovome je neaktivan.
 

toma

Active member
Valjda ga ne bi ostavili da se sasvim zapuši, a isključili mu mogućnost regeneracije.

Tu stoji da je Zahtev za asistiranu regeneraciju - neaktivan (Regeneration assistance request - Inactive)

Mislim, prema ovome je neaktiva
treba nekad i pročitati :D

ma baca me i dalje u "safe mode" pa sada to istražujem
 

Zmaj

Member
Pozdrav. Toma, jesi li rijesio pucketanje u volanu? Kod mene se danas pojavilo kada motam u desnu stranu.

Zna li neko sta bi mogao biti uzrok i kako problem rijesiti? Hvala
 

toma

Active member
Kao na videu sto sam stavio ti pucketa? Meni je mestar rekaonds mi je do zavojnice. Jos nisam imao priliku skinuti volan da provjerim al budem cim klinac ozdravi.
 

Zmaj

Member
Da,bas kao kod tebe, samo sto je kod tebe kada motas u lijevo a kod mene u desno.

Kakva je to zavojnica? Moze li se doci do nje?
 

toma

Active member
Tako je. Ja trenutno nisam to radio. Ja cu uzet od frenda pa testirati da li je to jer mi glupo novce davati ak nije. Ako se mozes strpiti malo da provjerim pa da ti potvrdim 100%.
 

Zmaj

Member
Vazi. Hvala ti puno

A sve sam se nadao da zakaca neka plastika, onda kontam kad bi se sve razmontiralo pa da se pogleda ali... Iako se kod mene cuje manje nego kod tebe, ipak ce vjerovatno vremenom pojacati.
 

toma

Active member
Pa ja sumnjam na to da se plastika negdje pukla iznesu zavojnice i volana pa da zato pucketa to. Mislio sam to provjeravat al nikak da bude lijepo vrijeme vani pa da mogu to napraviti. Kod mene se sada ne cuje. Koda se cuje kad je veca zima :D
 

toma

Active member
Pazi ovo. Ja idem skidat volan da vidim zasto se to cuje. Spustim ja onu rucicu za postavljanje volana dole i za dubinu i zvoni telefon (moram ic na posao). Ja sve vratim kak je bilo i vise se nista ne cuje..vec par dana apsolutno nista..ne razumijem nit cu ikada razumijeti..citroen..:D
 
Na vrh