C5 2.0 HDi i 2.2 HDi Exclusive by "toma"

toma

Active member
Imas dva zvjezdasta serafa ispod rucica za tempomat i radio. Kad ih maknes skines donju plastiku a onda gornju. Gornja ti se drzi na "zubcima" isto kod tempomata i za radio i onaj koznati dio kod km sata(spusti skroz dole volan lakse.ce ti biti). Obavezno akumulator odspoji. Airbag skidas na nacin da zaokrenes 90° lijevo i desno. Kad zaokrenes vidjet ces rupu. U toj rupi ti se nalazi kao neka "kvacica", nju otpustis sa odvijacem(tak i za drugu stranu napravis). Airbag ce ti onda iskociti i onda imas jackove za otpustit, to ti je lako. Onda ti je ostalo samo volan otsarafiti i eto te na zavojnici od volana :D
 

toma

Active member
Ono sto sam ja naucio, kod Citroena je svasta moguce :D
Mene sve kod njega nervira al tesko mi se rastat od njega kao i od zene :D:D
 

toma

Active member
Potrebna mi ja mala pomoć. S miloshom sam već pričao i dao mi je dobre ideje ali da vidimo da li ima još koja koje se mi nismo "sjetili". Još u 10-11 mjesecu uzeo sam joying radio skupa s hrpu dodatnih stvari koje mislim staviti s njim (prednja, zadnja kamera za snimanje vožnje, kamera za snimanje protiv krađe (ko zna mozda neko hoce maznut radio, citorena nebi sigurno :D:D), parking senzori naprijed nazad, kamera za vožnju u natrag i za naprijed te za mrtvi kut neki senzori..

S obzirom da od felgi vjerovatno ništa, na raspolaganju mi je još ostalo 1500 kuna za modifikacije.

Ono što mene zanima za prvi dio posla je sljedeće:
1. kako dodatno staviti ventilator unutra (na mjesto di ulazi radio jedinica pošto je dosta skučeno) da mi dodatno hladi joying jedinicu jer sam čitao da se moze dodatno grijati moj model zbog p5x cipa :D
2. na slici vidite kako sam samo testirao joying da li radi..on bi stajao tako ali bi ga ja podigao gore za jos 2 reda ovih otvora od srednjeg puhanja pa me zanima kako da mi ne puše u display hladni odnosno topli zrak (da se ne pokvari) - da li da ga trajno isključim ili da nekako zatvorim donja dva reda pa imam gornja 3 koja bi mogla puhati?

 

toma

Active member
Nakon dužeg vremena, jučer sam napokon uspio očistiti auto kako treba (osim gumenih tepiha za noge :D)

Rastavio sam centralni dio i volan da ih očistim kako treba od prljavištine koja se "zapekla"





nakon toga sam sve posložio na stol i počeo....





i dio rezultata..



nakon toga došla su i sjedala na red jer ih je klinac "počastio" čokoladama a neki su jednostavno bili prljavi..


tu se vidi kako je bilo prljavo

a ovdje se vidi razlika između sjedišta i naslona (čisto vs prljavo)



nije to još to kako bi ja želio ali bude na ljeto kada budem na godišnjem..
 

toma

Active member
E to je posao
nije to još to ali bit će uskoro..još ide na vanjsko farbanje

Svaka cast, odlican posao. Kao iz ducana je sad.
Felge ce odlicno sjest, kad je montaza da vidimo kako izgleda?
skoro :D
uff ne znam kada će..prvo provjera da li su ravne (ruske rekao da jesu :D), nakon toga idu kod krky-ja na farbanje i onda bi išla montaža..a to ću sve znati u 5 ili 6 mjesecu
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Super su felge! Meni je 18" ipak malo previše. Ako bih išao na veće felge, stavio bih Volubilis 17" isto od Picassa. I gume 225/45/17

Koje ćeš gume staviti? Tj, koliko ti se mijenja opseg?
Pitam da ne bi imao problema. Ja kada sam jedno vrijeme vozio gume 215/60/16, imao sam problem da mi je auto sam kočio na brzinama preko 130km/h. Svakih 30ak sekundi bi na kratko zakočio. Jer je opseg 3,6% veći.

To sam riješio tako da su mi u ovlaštenom upisali tu dimenziju u ECU i onda se auto nije blesirao.
 

toma

Active member
Super su felge! Meni je 18" ipak malo previše. Ako bih išao na veće felge, stavio bih Volubilis 17" isto od Picassa. I gume 225/45/17
razmišljao sam o tome al hebat ga ove mi se svidile :D

Koje ćeš gume staviti? Tj, koliko ti se mijenja opseg?
215 45 18 ili 225 40 18

Pitam da ne bi imao problema. Ja kada sam jedno vrijeme vozio gume 215/60/16, imao sam problem da mi je auto sam kočio na brzinama preko 130km/h. Svakih 30ak sekundi bi na kratko zakočio. Jer je opseg 3,6% veći.

To sam riješio tako da su mi u ovlaštenom upisali tu dimenziju u ECU i onda se auto nije blesirao.
to ću i ja tako riješiti ako bude stvaralo probleme
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Prema https://tiresize.com/comparison/ razlika je +1.2% za 215 45 18 odnosno -0.8% za 225 40 18.
Mislim da ti je sigurnije ići na drugu dimenziju. Ali opet, prva dimenzija je Citroenova i moguće da se nalazi u nekom padajućem izborniku Lexie.
Ja sam išao na 215 60 16 jer je to defaultna za C8.
Ne znam upisuje li se dimenzija proizvoljno ili se bira od ponuđenih u Lexiji.
Treba vidjeti sa nekim tko ima Lexiju prije kupovine guma.
 
Na vrh