C5 2.0 HDi i 2.2 HDi Exclusive by "toma"

Doomsday

U prolazu...
To ti je sve kemija...

Kako kojem faru sjednu, kako koji far ima rješena zrcala i sjenila, jel sjedne misto ledice u pravu točku, jel se uspije driver i elektronika dovoljno ohladit...

Tako da za jedne te iste ledice možeš čut razna mišljenja i reakcije, ovisno o tome kako su sjele u koji far od nekog auta... Ko zna kako će baš tebi sjest, a uvik triba nešto bar malo kemijat...

Osim što se moraš zezat sa jednom jako bitnom stvari za sigurnost, još nisi ni legalan i sve je veći potencijalni problem sa isplatom od osiguranja ako ti utvrde takve stvari... Police su sve povoljnije, isplate sve zeznutije...

Ako možeš još povoljnije nabavit XtremeVision, nemoj se mislit, stavi na papir koliko pari tih halogenki možeš kupit za jedan par nekih ledica, i sve će ti bit jasno... A nećeš dobit puno više svjetla sa tim ledicama, ipak to nije xenon...

Valjda...

:D
 

toma

Active member
Budem vidio. Malo cemo bacat novce, valjda :D:D

A jel se ima što dobrog za rikvec da bolje svijetli il da ugradim reflektor ko na traktoru:D

I nikak nemrem naci dobre ledice za unutrasnjost, koje god da uzmem pocnu trepterit nakon kratkog vremena, eplipesiju cu dobit :D
 

Doomsday

U prolazu...
Ne znam koje su ti točno ledice unutra, ali kupuj original Philips ili Osram ledice ako ih ima u izvedbi koja ti treba, i ne bi trebalo bit problema...

Samo košta...

Valjda...

:D
 

Milosh

Test
Ako ti nije žao para, uzmi za unutra Osram LedDriving T10, u boji koju hoćeš. Skupe su ali ih nikad nećeš trebati zamijeniti (bukvalno nikad).
 

toma

Active member
Ako ti nije žao para, uzmi za unutra Osram LedDriving T10, u boji koju hoćeš. Skupe su ali ih nikad nećeš trebati zamijeniti (bukvalno nikad).
nije mi žao para koliko živaca :D:D
idem zvat ovog svog da vidim koliko me kod njega košta :D:D

a jel znaš kakvu dobru za rikvec?
 

toma

Active member
Da li mogu kako saznat da li imam pripremu za grijanje sjedala? Da li mogu grijace iz jednih ugradit u svoja sjedala?

S obzirom da me ubijaju ljeti kozna sjedala kak i da li mogu ugradit hladenje :D:D
 

Milosh

Test
Da li mogu kako saznat da li imam pripremu za grijanje sjedala? Da li mogu grijace iz jednih ugradit u svoja sjedala?
Možeš saznati ako provjeriš imaš li postavljene žice. Prilično sam siguran (mogao bih provjeriti ako ti baš treba, nemam baš vremena) da su žice za grijanje zajedno sa ostalim žicama u jednom ili dva veća konektora.

Možeš u svoja sjedišta ugraditi grijače, imaš kupiti nove grijače koji se ugrade. Bilo bi dobro naći primjer da je to neko već radio sa tvojim sjedištima da ne radiš napamet.

S obzirom da me ubijaju ljeti kozna sjedala kak i da li mogu ugradit hladenje
Hlađenje sjedišta se izvodi preko ventilatora postavljenih ispod. Sjedišta sa hlađenjem pored ventilatora imaju odozdo otvore u spužvi u koje ventilatori duvaju. Tako da, vjerovatno je moguće nešto napraviti ako ti se baš da s tim zezati.

Traži kineske proizvode na eBay-u, ovo što si našao je preskupo.
 

toma

Active member
Možeš saznati ako provjeriš imaš li postavljene žice. Prilično sam siguran (mogao bih provjeriti ako ti baš treba, nemam baš vremena) da su žice za grijanje zajedno sa ostalim žicama u jednom ili dva veća konektora.

Možeš u svoja sjedišta ugraditi grijače, imaš kupiti nove grijače koji se ugrade. Bilo bi dobro naći primjer da je to neko već radio sa tvojim sjedištima da ne radiš napamet
budem pogledao nisam do sada stigao.

Hlađenje sjedišta se izvodi preko ventilatora postavljenih ispod. Sjedišta sa hlađenjem pored ventilatora imaju odozdo otvore u spužvi u koje ventilatori duvaju. Tako da, vjerovatno je moguće nešto napraviti ako ti se baš da s tim zezati.
našao sam neke filmiće na yt kako to rade tako da ću vidjet što i kako
Traži kineske proizvode na eBay-u, ovo što si našao je preskupo.
ma to sam slučajno naletio..budem za početak probao orginal složiti grijanje ako neće ići onda ću kemijati

imam jedno pitanje, moj mehaničar mi bacio bubu u uho :D kaže mi da si ubacim automatski mjenjač..e sad, koliko je to isplativo? da li paše isključivo mjenjač tog godišta ali s 2.2 motorom ili može i od 2.0 hdi, da li može i od redizajna (ne onaj što ima 6 brzina)?
 

Doomsday

U prolazu...
Da, i sačuvaj manualnu getribu, te zapamti kako je išla van, da može opet unutra, kad nešto u automatskoj rikne...

Valjda...

:D
 

toma

Active member
Da, i sačuvaj manualnu getribu, te zapamti kako je išla van, da može opet unutra, kad nešto u automatskoj rikne...

Valjda..
hahah valjda da :D

Mislim da mu neće biti do vraćanja ako napravi konverziju na automatik.
I to ne zato jer će mu nedostajati automatik nego zato jer će reći da bi rađe umro nego opet raskapao cijeli auto
ja volim raskapati svoj auto samo žena ne :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

toma

Active member
POzdrav, izgleda da mi je riknuo alternator :D da li mi je bolje uzet novi ili reparirati s obzirom da mu je to valjda već 2 ili 3 put unazad 5-6 godina
 
Na vrh