C4 X

AlanK

New member
AlanK AlanK vidiš, a ja sam pao baš zbog Kim Kardashian :cool: Zato ima toliko različitih marki i modela. Žena je htjela sedana, ja suv-a, ovo je kompromis.

Sad kad su se dojmovi (moji) slegli, meni je autić fenomenalan i za sada mi nije žao što smo ga kupili. Nije da ga se viđa po cestama, ali nema ni onih bez X, u ovih par dana kako ih sad pratim vidio sam možda dva. Lijepi su mi i oni, zadnji kraj mi je isto fora sa svjetlima.

Gume, uvijek se može kupiti druge; veće, malo papirologije na tehničkom i piči.
Otvaranje/zatvaranje vratiju, koji divan prigušeni klik i bump kod zatvaranja, odaje osjećaj masivnosti i sigurnosti.
Mjesta u bunkeru/kabini nikako ga ne fali, ogroman je prostor.
Multimedija/navigacija, zvuk solidan, karte rade kako trebaju, a radi i lijepo i brzo Android Auto, povezao sam mob bezbolno. Jedino što ću ugraditi i bežični punjač, jer sad trošim više baterije pa mi neće bez punjača izdržati cijeli dan. Radio ima i DAB, fora, ali beskorisno zbog OIV i njihovog malog broja dostupnih radio programa i slabe pokrivenosti.
Motor po očekivanju rada na tri cilindra, meni OK, a naviknut sam i na automatski mjenjač, tako da je to zakon!
Danas smo sa punim autom napravili 200tinjak km i auto fino plovi po cesti.

Pogledajte privitak 8749

Pogledajte privitak 8750

Pogledajte privitak 8751

Pogledajte privitak 8752

Pogledajte privitak 8753
Jedina nevjerojatna stvar kod tog citroenovog feel packa je to da nisu dodali prednje senzore, a auto mi tvornicki ima head up display 😂
 

denisoft

Active member
Stigli deflektori, nekome se sviđaju, nekome ne, ali ja sam navikao na njih:
20240215_115717.jpg

20240215_115733.jpg
Ako kome znači informacija, u salonu su rekli da im dolazi crveni, ista oprema ko moj!
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Stigli deflektori, nekome se sviđaju, nekome ne, ali ja sam navikao na njih:
Pogledajte privitak 8816

Pogledajte privitak 8817
Ako kome znači informacija, u salonu su rekli da im dolazi crveni, ista oprema ko moj!
Kupio, pisao ovdje o njima kako se radujem, pa mi je gospođa rekla da joj auto izgleda ka neka ruska Lada s tim. Montaža odgođena unedogled. Još stoje zapakirani. 🥴
 

denisoft

Active member
Čemu služe?! Pa kad imaš problema sa propuhom ko i ja da ti svaki k*** smeta na uši kad zapuše, a i nemam garažu, pa je ovo jedan od načina da se auto prolufta na parkiralištu, pogotovo kad se kišobrani cjede i onda zapali sunce kroz prozor :giggle:

Lada ili ne, original su i diskretni, na prvi pogled se ni ne primjete, dosta su uz prozor, prst razmaka najviše.
 

frksan

New member
poz svima, također kupio C4 X 15.12.2023., ali u Blue tech varijanti. Jedini salonski primjerak sa automatskim mjenjačem i dizelom pa nije bilo previše odabira oko opreme (srednji paket opreme je došao) s time da nisu htjeli ubaciti nikako zimske gume u cijenu pa sam njih i felge posebno još kupio i jedva ih nagovorio da namontiraju free prilikom kupnje (mislio sam da se u zimskom periodu dobivaju zimske gume gratis kakti, ali očito više ne?).

Da rezimiram nakon 3 i nešto sitno mjeseca, napravio sam 12800km 😬 i bome nemam pritužbi, većina je autoput i svaki dan putujem na posao i napravim ukupno oko 200tinjak km samo za posao dnevno. Autić prilično ugodan, fino povuće kada treba povući i fino se da kruzat kad ti se kruza. Apsolutni preporod nakon Klia 3 sjest u ovako nešto! Potrošnja je oko 4.7L na 100km kada sam putujem i to obično autoput 120-130kmh, a kada vozim BlaBla i napunim auto onda se obično digne na 5.3L na 100km.

Starci su prije kupili novu Xsaru Picasso i to je bio vrlo udoban auto, a buraz isto ima neki fetiš na Citroene godinama pa sam se vozio u njegovoj Diani dok je još bila u voznom stanju (trenutno je renovacija u pauzi nekoliko godina dok se malo financijska situacija ne smiri).

Sve u svemu nemam pogovora za autić, ALI sve ne duša boli kolko kamenja i sranja leti po njemu jer je**na ZG obilaznica svako popodne ima 2000 kamiona u koloni koji sipaju blato i kamenje po cesti i dižu ga na sve što prolazi ili se vozi iza njih ( nažalost tu ne mogu ništa oko tog pitanja, jedino da putujem starom cestom, ali opet treba proći obilaznicu dio ). Ne znam što da radim i kako da to spriječim, da li bi grudnjak pomogao za haubu možda, ima li netko iskustva s time?

Isto tako da li je netko već išao na kasko za te ogrebotine na boji od kamenčića i kakva je to procedura? Također je i šajba je dobila već rupice male, mislim da to neću krpati jer se ne širi i doslovno su to 1-2mm ostecenja na staklu, ali isto sam mislio eventualno ako što ode jedne godine na kasku zamijeniti ili da idem krpati kod staklara sa tekućim staklom?

Još jedno pitanje :D, da li je moguće možda softverski nekako omogućiti highway assistant ili je potreban najjači paket opreme (to vjerojatno i garanciju poništi pretpotsavljam ako prčkam)
 

denisoft

Active member
Highway assistant ? Je to između ostalog, onaj widget na kilometarsatu koji prikazuje auto na cesti? Imao sam taj widget u ponudi, a onda je auto napravio update software-a i widget nestao!
 

frksan

New member
Mislim da je to isto kao i adaptivni tempomat, ono drzanje u traci i pracenje kocenja/ubrzavanja auta ispred i te sheme. Dobro bi došlo s obzirom da sam dosta po autoputu

Ja ne gledam taj widget uopce vise, stavio sam si potrosnju da probam sto ekonomicnije vozit, htio bi imat i okretaje i temp ulja + potrosnju, ali ocito je to moguce sloziti samo na C4 običnom. C4X to ne podržava, mozes imat samo jednu od tih stvari prikazanu na displayu
 

denisoft

Active member
E sad si me preplašio ;)
Nemam problem ni s čime što je ekipica nabrojila. Kod mene sve radi, i navigacija i uparivanje mobitela, i kamera, i senzori...
Početkom mjeseca su bile dvije nadogradnje sustava i sve je OK!
Malo OT, ubijaju me ovi oglasi na forumu, dođem čitat o Citroenima, a skaču mi po ekranu Opeli, VW, Toyote... Jel može to malo manje napadno?

Evo primjer od posta do odgovora 3 reklame, uf:
cfr.jpg
I sad mi je forum spojio post :D
 
Posljednje uređivanje:

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Malo OT, ubijaju me ovi oglasi na forumu, dođem čitat o Citroenima, a skaču mi po ekranu Opeli, VW, Toyote... Jel može to malo manje napadno?
Bok kolega meni izgleda kao da uopće ne koristiš nikakav ADBlocker na svom browseru. Preporučam guglanje: ublock origin ________ (firefox, chrome, itd.) i onda instaliranje istoga, trebalo bi ti riješiti 90% muke ne samo ovdje već na cijelokupnom pretraživanju interneta. Gl!
 

Scorpyo

Active member
Bok kolega meni izgleda kao da uopće ne koristiš nikakav ADBlocker na svom browseru. Preporučam guglanje: ublock origin ________ (firefox, chrome, itd.) i onda instaliranje istoga, trebalo bi ti riješiti 90% muke ne samo ovdje već na cijelokupnom pretraživanju interneta. Gl!
Potpisujem do zadnjeg slova.

Ja bez uBlock Origina više ne surfam po netu. Sve ono vrijeme dok se ekipa plakala po netu kako im jubito ne radi sa adblockerom ja sam u kombinaciji Edge+uBlock gledao jubito bez ikakvog problema. Bilo mi je u par navrata iskočilo da koristim adbloker i da to ne bi trebao raditi ali sam samo zatvorio tu obavijest i nastavio po starom.
 
Na vrh