C4 X

denisoft

Active member
Pozdrav ljudi!

Nije me bilo dugo na forumu, ah, od kako sam prodao C2!

U potrazi smo za novom igračkom i nekako nam je oko zapelo na C4 X, ljudi ga svakako komentiraju, od super linija do katastrofa linija! Gledam tu na forumu i ne vidim teme o C4 X među modelima?! Nije valjda da ga baš nitko nema?

Vidim da je jedan forumaš kupio C5 X, to bi po slikama i internetu trebao biti veći brat četvorke.

U glavnom, nama se dopao, mjesta puno za sjedit, a i u prtljažniku i paše nam da je malo povišen. Slijede recenzije kada dođe doma, ako ima zainteresiranih i da se otvori tema C4 X na popisu glavnih!

Pozdrav!
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Meni je taj zadnji kraj malo... problematičan. I kod C5 X, a još više kod C4 X. No, sigurno je praktičan!
Za koji motor, mjenjač i opremu si se odlučio?
Kad stiže?
 

denisoft

Active member
Meni je taj zadnji kraj malo... problematičan. I kod C5 X, a još više kod C4 X. No, sigurno je praktičan!
Za koji motor, mjenjač i opremu si se odlučio?
Kad stiže?
Ma nagledao sam se svega i omjer cjena/dizajn mi ovaj ide na vrh. Toyote skuplje, a manje mjesta i završna obrada loša, Renaulti ili skuplji ili nema automatika itd.

Salonski auto sam odabrao, uzmi što ima, neda mi se čekat, benzin, 130ks, automatik pure tech. Moram riješit papirologiju.

Privukao me dizajn (što po forumima vidim ne ljubi svatko, ali većina ne ljubi ni Citroene kao takve), onako nabildan čak podsjeća na BMW X1?! U prtljažniku ima puno mjesta, OK, otvara se samo bunker, staklo ne, pa se ne može ubacivati veće/više stvari, no za to imam karavana, pa mi nije presudno. Ima 18'-tice, boja koju bi inače odabrao, na zadnjem sjedalu troje normalnih ljudi komodno sjedi, povišen je pa se lako ulazi i izlazi itd itd...






 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja nisam ni zna da C4 x postoji. Uopće ne izgleda loše. Iz koliko kubika pravi tih 130ks?

Ps. U karavanskoj izvedbi bio bi top
 

Mrki5

Well-known member
Ma nagledao sam se svega i omjer cjena/dizajn mi ovaj ide na vrh. Toyote skuplje, a manje mjesta i završna obrada loša, Renaulti ili skuplji ili nema automatika itd.

Salonski auto sam odabrao, uzmi što ima, neda mi se čekat, benzin, 130ks, automatik pure tech. Moram riješit papirologiju.

Privukao me dizajn (što po forumima vidim ne ljubi svatko, ali većina ne ljubi ni Citroene kao takve), onako nabildan čak podsjeća na BMW X1?! U prtljažniku ima puno mjesta, OK, otvara se samo bunker, staklo ne, pa se ne može ubacivati veće/više stvari, no za to imam karavana, pa mi nije presudno. Ima 18'-tice, boja koju bi inače odabrao, na zadnjem sjedalu troje normalnih ljudi komodno sjedi, povišen je pa se lako ulazi i izlazi itd itd...






Vrh makina !
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Iz koliko kubika pravi tih 130ks
3 cilindra, 1200 ccm3 To je onaj standardni njihov unatrag nekoliko godina, i downsizinga, mislim da je i višestruko nagrađivan i proglašavan najboljim malim motorom, tak nešto.
Inače, Auto-Data mi je vrh stranica za quick spec i fact check standardnih modela automobila.
Zanimljivo, nije ni pretežak, 1364kg, mislio sam da bi imao više...
 

diegos

Well-known member
Sretno, baš sam danas gledao jednog crvenog na parkingu. Općenito takav tip auta mi je skroz bezveze, a ovaj C4 uživo izgleda i bolje nego na slikama. Interijer dosta dobar!
 

denisoft

Active member
Akontacija uplaćena :cool:

Bio sam jutros i usput malo još posjedio, otvarao vrata, njuškao! Ah, i bez obzira na srednju opremu, došao im je s tvorničkom navigacijom, YES, inače bi trebala doplata!

@ ivan222 otvori temu C4 X kao što ima C5 X pa da se raspišem! A možeš i prebacit ove postove tamo.

To je valjda, kad probaš Citroena, vraćaš se na njega opet ;)
 

denisoft

Active member
Ma baš, prošetaj po dućanima, sve ti je to +/- blizu jedno drugome, varijacija na temu, nekome se sviđaju Njemci, nekome Talijani, Rumunji, Ameri, Francuzi, kao i kod mobitela Samsung, iPhone itd...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
@ ivan222 otvori temu C4 X kao što ima C5 X pa da se raspišem! A možeš i prebacit ove postove tamo.
Nemam ovlasti editirati podforume, pa će to morati pričekati nekog drugog... bar da se u naslov C4 pdfa doda i C4X
 

djuan

Active member
Na početku mi je C4x dizajn bio koma, sad mi se sve više sviđa. Jedan od onih auta koji ne sjedaju na prvu, ali s vremenom postanu lijepi.
Ista stvar je bila 1999. kad sam prvi put vidio Xsaru Picasso. Najprije užas, onda cool. Sad je sa mnom već 16 godina 😃
 

Džoni

Member
U početku mi je ta X verzija bila ružna sad mi je čak i bolji od "običnog".
Ono što mi je potpuno retardirano je to što nema 5. vrata, nego samo otvor.
WTF? Praviš takav predimenzionirani auto i onda ostaviš otvor u kojeg se mogu progurati samo koferi?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ha, kao i većina limuzina na koje se fura... ako trebaš gepek sa velikim otvorom onda gledaš druge klase
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Na početku mi je C4x dizajn bio koma, sad mi se sve više sviđa. Jedan od onih auta koji ne sjedaju na prvu, ali s vremenom postanu lijepi.
Ista stvar je bila 1999. kad sam prvi put vidio Xsaru Picasso. Najprije užas, onda cool. Sad je sa mnom već 16 godina 😃
Meni je tako s C6 bilo. Kad se pojavio, užas. I dalje ne znam je li bio 20 godina u dizajnu ispred svog vrimena ili su meni danas 20 godina kasnije erodirali kriteriji. :)
 

AlanK

New member
Bas zbog toga jer mi se ne svidja dizajn sam se odlucio kupit obicni c4 a ne x.
X mi jednostavno nije proporcionalan. Izgleda mi kao da su samo prisarafili tu guzicu na njega da dobiju izgled renault conquesta, al bez uspjeha.
Kad X gledam s boka imam filing ko da gledam Kim Kardashian sa onom neprirodnom guzicom sta strsi, i uz to dizajn zadnjeg dijela je pre obican.
Kopirali su farove elysee sa previse prostora izmedju. Plus nekako mi straznje gume nisu dovoljno siroke niti mi je dovoljan razmak izmedju prednjih i zadnjih da bi ta guzica izgledala normalno.
Steta, jer c5x mi izgleda fenomenalno iako ne volim aute koje vuku na karavan.
Bas me zanima kako ce izgledat novi c4 ili facelift
 

denisoft

Active member
AlanK AlanK vidiš, a ja sam pao baš zbog Kim Kardashian :cool: Zato ima toliko različitih marki i modela. Žena je htjela sedana, ja suv-a, ovo je kompromis.

Sad kad su se dojmovi (moji) slegli, meni je autić fenomenalan i za sada mi nije žao što smo ga kupili. Nije da ga se viđa po cestama, ali nema ni onih bez X, u ovih par dana kako ih sad pratim vidio sam možda dva. Lijepi su mi i oni, zadnji kraj mi je isto fora sa svjetlima.

Gume, uvijek se može kupiti druge; veće, malo papirologije na tehničkom i piči.
Otvaranje/zatvaranje vratiju, koji divan prigušeni klik i bump kod zatvaranja, odaje osjećaj masivnosti i sigurnosti.
Mjesta u bunkeru/kabini nikako ga ne fali, ogroman je prostor.
Multimedija/navigacija, zvuk solidan, karte rade kako trebaju, a radi i lijepo i brzo Android Auto, povezao sam mob bezbolno. Jedino što ću ugraditi i bežični punjač, jer sad trošim više baterije pa mi neće bez punjača izdržati cijeli dan. Radio ima i DAB, fora, ali beskorisno zbog OIV i njihovog malog broja dostupnih radio programa i slabe pokrivenosti.
Motor po očekivanju rada na tri cilindra, meni OK, a naviknut sam i na automatski mjenjač, tako da je to zakon!
Danas smo sa punim autom napravili 200tinjak km i auto fino plovi po cesti.

20240131_164615.jpg

20240131_171702 - Copy.jpg

20240131_171713.jpg

20240131_172202.jpg

20240131_171628.jpg
 
Na vrh