C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Dosao red na mali i veliki servis, pa kaže sledeće:
Ulje Total 5w30
Filter klime : Purflux
Filter vazduha : Knecht
Filter ulja: Knecht
Filter goriva: Knecht

Veliki servis:
Continental pk, spaner, vodena, sve Continental
Antifriz: Pilot

Dodatno:
Total gear 8 75w80 2l

Zadnji amortizeri sa oprugama Kyb i odbojnici

Delovi: 56 000 rsd/475e


IMG_20240102_161219.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas preuzet sa servisa, pogledao sam skinute delove. Kaiš alternatora je i dalje dobar, pa sam ga stavio u gepek, nedaj bože da novi pukne.
Zadnji amortizeri su bili stvarno loši. Ulje iz menjača nije imalo opiljke, tako da se unutra nista ne raspada za sada.
Sto se tiče one greške koja se ponekad javlja, u pitanju je prekidac iza pedale. S obzirom da sam ga ja namestao, sve je moguće :D.
Malo su i motor oprali, nekako voda i ovaj auto ne idu zajedno. No, pali bez greske, i cist je :)
IMG_20240105_133749.jpg
Izmerio nivo ulja na šipci, na pola je bilo. Dolio sam ulja, jedno 2dl. Bas cu pitati majstora koliko je ulja sipao. Mozda je čovek prolivao okolo, a možda curi negde pa da reagujem :D
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Dva dana nisam mogao vozačeva vrata otvoriti. Zaledila brava, mogao sam iznutra, ali ne i spolja. Gepek isto bio zaledio, i zadnja vrata. Danas ojuzilo, i skontao sam da je auto bio otključan od juče. Juce je redovno zaključao, kada neka vrata nisu dobro zatvorena samo odbije zaključati. Danas da ga otkljucam, nece, probam zakljucavanje i skontam da je otključan bio :D. Namazao sada kedere glicerinom, uzeo tečnost za odleđivanje brave.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Zamenio te dve gumice, video da je jos jedna istrosena, ali to cu naknadno resiti, nije prioritet. Ostaje mi da zamenim amortizere gepeka, samo da vidim kako :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Zamenio amortizere gepek vrata. Čudno mi bilo da je gornji deo sto se kači bio suprotno rotiran od donjeg. Pa sam morao da ga rotiram kako treba, jedva nekako. Namontirao obe strane, sad je otpor toliko veći, da sve mislim da će nesto da pukne :D. Oce da ispucaju gepek vrata kad se dizu gore, verovatno dok se malo ne razrade i popuste :D
 
Na vrh