C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Osigurači su pregledani, pumpa probana, instalacija je namestena. Neko je cackao oko ručice za brisace, tako da je to reseno. Zakljucak je da je BSI, e sad ebem li ga.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nisam jos stigao da pogledam suvozacevu stranu za klimu. No, nema preskakanja klapne kao sto sam imao na svojoj strani. Pa da mogu sa sigurnošću da tvrdim da je otisla plastika na motoricu. Sta bi jos moglo da bude da na suvozacevoj strani duva toplo?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Rastavicu sledeci vikend pa cu pogledati da li uopste pomera motoric klipnu, zupcanik.
Inace, dobio sam za rodjendan od kolega Xiaomi kompresor za gume, vrlo korisna stvar. Odmah sam probao na biciklu od klinca. A danas i na gumama crne mambe. Samo ih je doduvao, doduse, stojalo je da su na 2.4 bar, pa je jednu nešto duže, ostalo relativno kratko dopumpavao. Sve u svemu, vrlo korisna stvarčica i korisna i lako prenosiva :)IMG_20210522_203434.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stavio akumulator na punjac, manje vise je bio pun. Rekao bih da je ispravan i da nema nekih prevelikih potrosaca
Sto se klime na suvozacevoj tice, tu je otisao plasticni zupcanik kao sto je bio na vozacevoj strani. Sutra cu rastaviti da vidim, mozda se moze popraviti zupcanik ako se nije skroz raspao. On je krenuo gore u hladan položaj, pa se spustio u topli, sto znaci da motoric nema otpor, isto sranje kao na vozacevoj strani. Ja sam ga gurnuo u hladni i tu je onda skroz otislo, i sad preskace. Cini se da je pristup nesto laksi jer nema volana, videcemo sta kicma kaze :DIMG_20210528_185330.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigla nova polovna ruka, pa sad samo sledi montaza i savijanje kičme :).
Inace sam se sa starom igrao, najtanjom burgijom izbusio te zidove i obmotao dosta za koncem za zube. Pa onda stavio super lepak, to je sad kao plastificirano. Živo me zanima da li bi držalo kad bih vratio :). No, sad ide ova ispravna, pa se nadam da je to to. Inace na suvozacevoj strani, svi zupcanici i ostalo. Kao novo, lepota videti :DIMG_20210601_143746.jpgIMG_20210528_185330.jpgIMG_20210531_144236.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Ovlašteni? Set za popravak na C4 I je 20 eura. Znači plastike i zupčanici za obje strane i za klapnu smjera.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Imao sam to, ali nije bio za C4 picasso, odnosno, mislio sam da je sistem kao kod Peugeot 407 recimo. Ali nije, kod mene strada jedino plastika oko gornjeg dela ruke na koji ide motoric. Sva sreca, klapne ne stradaju niti njihove osovine. Poslacu upit jednoj radnju u gradu, koja prodaje nove delove za Francuska vozila. Origigi je Denso pravio, videcemo sta oni imaju da ponude.
Ovo sam bio uzeo, misleci da je za C4 isto sto i za C4 Picasso, ali nije

22-37-09-s-l400.jpg
Stigao iz Kine merač napona akumulatora, bas cu ga probati za koji dan, šta kaze :)IMG_20210602_181828.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas zamenio tu plastičnu ruku od motorica klapni, sad sa obe strane duva hladno, akumulator pun, alternator radi i puni, zamenio i sijalicu u frizideru, lako sa onim plasticnim alatom. U jednom momentu, posto sam radio na nekom parkingu to, prišao neki momak, mislio da mi pozlilo kad me video onako savijenog ispod kasete :D
Sve u svemu, Job well done :)IMG_20210604_174133.jpgIMG_20210604_183602.jpgIMG_20210604_184823.jpgIMG_20210604_184839.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Zeza me od ranije vozacev prozor. Juce kulminirao, pristisnem da podigne, on spusta. Uzeo na naplatnoj rampi karticu, dok nisam podigao prozor, kao da motor vozim bez kacige :D. Danas rastavio sve, obrisao sve detalno, sutra vracam pa cemo videti.
IMG_20210611_193207.jpgIMG_20210611_193215.jpgIMG_20210611_195516.jpgIMG_20210611_201651.jpgIMG_20210611_201940.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam zveknuo jedno 3 sa jedne strane. Oni kineski pajseri, morao sam 2 koristiti da rastavim ovo čudo :D
Vratio nazad, rade svi tasteri, za sada fenomenalno radi vozacevo. Kao nikad do sada, do sada sam suvozačevo mogao otvoriti na kratko povlacenje tastera, a vozacevo sam morao drzati uvek. Sad i vozacevo radi na kratko pritiskanje, kad zelim da se otvori ceo odjednom. So far, so good :)
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Isao juce do vulkanizera da mi rotira gume, nije zeleo :D. Kaže necu nista dobiti, ravnomerno se trose. Hteo da uradim optiku jer mi auto vuče na desno, možda je i do gume. I volan stoji na krivo kada vozim pravo. Kaze idi prvo do mehanicara, pa onda optika.
Moze biti defektna guma, moze biti trap, moze biti kugla napred desno. Moze reko biti svasta, kako mehanicar da odredi defektnu gumu?
Jednom su mi u Kemoimpex namestili sve, i bilo je odlično. Sve je otislo ponovo u majčinu kada su vraćali gume posle čuvanja jer ih nisu obeležili gde je koja bila
Ispolirani farovi danas. Bome su bili napaćeniIMG_20210630_184402.jpgIMG_20210630_184407.jpgIMG_20210630_193309.jpgIMG_20210630_184014.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh