C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas se natovarili i ja kad sam otkljucavao, ne otkljucava zadnja bočna vrata. Elem, seli svi u auto. Dam kontakt, krene da pisti, svasta nešto popalio. Da kresne, ugasi se sve, bukvalno smrt. Sva sreca komsija bio tu, pa smo uspeli na kablove da ga upalimo. Sad sam stigao na odrediste, i stavio ga na punjač. Neka se puni, ako je živ. Ne mogu da verujem da se toliko ispraznio. IMG_20210429_192322.jpg
 

Pankoz

Active member
Da ti napišem moje iskustvo.
U Picassu imam Exide AGM akumulator star nepune 2 i po godine.
20.03. sam došao sa posla u prepodnevnim satima i parkirao automobil u dvorište.Taj vikend se razbolim i registruju mi Covid 19.Naredne 3 sedmice Picassu nisam ni prišao,sve što sam trebao ići na kontrole sam obavljao sa ženomobilom C3.
U automobilu od naknadno ugrađenih uređaja (nije fabrikana) imam samo alarm sa GPS dojavom.
11.04. otvaram haubu i merim instrumentom napon od 11.39 V što aplicira na totalis ispražnjen akumulator.Spajam punjač (CTEK MXS 5.0) odabiram AGM mod i recondition opciju (koristi se za akumulatore koji su dugo stajali).Nakon nekih 13-14h vidim na punjaču da je akumulator pun i raskačim ga sa akumulatora.
Nakon 5 min,izmerim 13.20 V.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Do jutra se napunio, startovao sam ga, na pola kljuca upalio. E sad, koliko ce držati, videćemo, u njemu je Exide premium akumulator.
Iskoristio lepo jutro, pa uradio "reparaciju" farova uz Lidl set. Vrlo sam zadovoljan kako je ispalo. Danas cu ga verovatno oprati. Pa onda probati Lidl set za ogrebotine
Inace auto nije paljen bio skoro mesec ipo dana, jer smo i mi bili u izolaciji.IMG_20210430_074834.jpgIMG_20210430_080212.jpgIMG_20210430_091446.jpg
 

Milosh

Test
Exide akumulatori su vjerovatno najbolji koji se mogu kupiti. Exide Premium smo otac i ja imali i kod obojice je izdržao po 6 godina, što je stvarno malo vjerovatno za bilo koji aftermarket akumulator.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prepisacu ovo time sto auto nije vozen, nije ni paljen preko mesec dana. Praticu ovih dana kako pali i dopunjavati da vidim koliko se ispraznio.
Evo jos malo slika posle Lidl seta za ogrebotine. Zaista sam impresioniran, smirgla i 2 tubice tecne paste daju dobre rezultate

IMG_20210430_121003.jpgIMG_20210430_121911.jpgIMG_20210430_182708.jpgIMG_20210430_183235.jpgIMG_20210430_184132.jpg
Prolećno spremanje, pranje, sundjer glin, vosak. Ostalo jos da ga usisam iznutraIMG_20210501_190339.jpgIMG_20210501_191219.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Usisan danas, juce sam punio aku ponovo, ne može da škodi. Danas se vozio malo, palio svih 5 puta kao mina. Sutra se vracam kuci, pa cu ga jednom u 4 dana paliti, da radi u leru nekih 10-15 minuta.
 

Pankoz

Active member
Mislim da ništa ne dobijaš time što ćeš ga paliti svaki 4-5 dan da bi na leru radio 15-ak min.
Akumulator se dopunjava jedino tokom malo dužih vožnji,ili najbolja varijanta preko punjača ako se automobil ne vozi često.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nemam uslova da ga punim na punjač, bar ne u gradu, jer nemam garažu. Vadjenje akumulatora mi je previse komplikovano kad je C4P u pitanju.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pre par meseci sam resio problem sa duvanjem toplo/hladno kod vozača. E sad se problem javio i na suvozacevom mestu. Zabavi nikad kraja :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas otvorio haubu, kod otvora za sipanje ulja mokro. Tecno kao voda, ali je ulje, providno, bez mirisa. Verovatno je iscurelo od posude za ulje serva. Ne znam kako, poklopac sam dirao, zavrnut do kraja, verovatno kako se u saobraćaju trese sve, mozda je nazad na spoju creva i posude popustio.IMG_20210506_183830.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Od kad sam uzeo auto, ne radi mu prskalica soferke. Ustanovljeno je da je BSI, da li neko menjao kod sebe do sada BSI i koliko je komplikovano? Razmišljao sam da možda to osposobm, ali se plašim da se ne sjebe usput nešto od elektronike.
 
Na vrh