C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigle i gumice za brisace, za sada brišu odlicno. Narucio 2 para, bas me zanima koliko ce trajati. Ovako, na prvi pogled brisu ko svaki premijum brisac. Besumno, bes ikakvih tragova. Cak i suvu soferku. 800 i 750mm gumice, na Bosch aero
Na 750mm brisacu mi pukla ona plastika sto se povuce na dole kad se brisac izvlaci. Stavio sam malo lepka 😂
IMG_20210206_102158.jpgIMG_20210206_164450.jpgIMG_20210205_093007.jpg
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Wow! Nisam ni zano da se te gumice mogu zamijeniti!! Do sad uvijek kupovao nove Bosh Aero. Trajale bi doduše godinu dana...
Naručio ovo s gornjeg linka za DS5 i jedva čekam isprobati!!

Thanks Ap0qalypto Ap0qalypto! (y)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam menjao vec, problem je sto ne mogu ovde naci 800mm gumicu. Tako da sam morao iz Kine, vrlo brzo je stiglo.
Procedura je da se stara gumica malo izvuce, onda se prstima tu stisne kako bi sto vise spojili ta dva metala što drze gumu. Onda se kraj brisaca lako skine, i izvuce guma, i stavi nova. Vrati poklopac i to je to

 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Teže palio auto na minusu, i znam da jos od prošle godine ima greška preko OBD bluetooth adaptera, da bar 1 grejač ne radi. Otišao kod servisera, brate mili, otprilike treba da se vadi motor van, da bi zamenio 4 grejaca. Prvo je rastavio brisace, plastiku, pa tako dalje. Na kraju smo stigli do EGR ventila. Taman sam proverio u kakvom je stanju, uopšte nije bio jako prljav. Posle dobra 4 sata, zamenio je sva 4 grejaca. U njemu su jos bili fabricki(Bosch), i jedan je jedva radio, tako da je dobro sto je uopste palio na hladnoci. Stavljeni Denso grejaci, i kaze serviser da je motor Ford, nije Peugeot, jer su grejaci skroz nazad, ispod soferke i svega. Namučio se, no sad kad probam OBD čitanje grešaka, nema ni jedne više. Dosuli antifriza jer je lepo iscurelo kad je skidao nazad sve.
Lakši sam za 10 000 rsd :D

IMG_20210216_122707.jpgIMG_20210216_122617.jpgIMG_20210216_114706.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nisam vozio auto preko nedelju dana. Danas pre paljenja, da vidim nivo antifriza, jer je prilikom menjanja grejača majstor morao dosuti antifriza. E sad je između min i max, da li da dolijem jos?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prosle nedelje isao do Beograda, malo da mamba vidi puta. 200km prešli, milina, tako da, nemam sta puno dodati u temu.
Uzeo u Lindi H7 sijalice, kao xenon look. 2 komada, 600 rsd, ne pise, ili bar ja ne vidim, ali se nadam da su 55w, da ne bude ko onda sa kineskom sijalicom od 100w 😂IMG_20210308_210844.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas sam imao mali peh sa crnom mambom. U svojoj ulici, ispred zgrade. Krenuo blago u rikverc da parkiram i nisam video da auto iza izlazi sa parkinga. Čuo sam trubu, naglo zakocio ali i osetio udarac. Izasao, na mom autu bela farba od njenog. Njen 2 ogrebotine kako se skinula farba. Sta ćemo sad, ja imao u autu Evropsko prijavljivanje štete. Popunili to, i sad, posle saznam da je po našem zakonu ona kriva. Zovem i lika iz osiguranja, gde imam i kasko i objasnim. Covek se prvo nasmejao, trebali ste jedno drugome ledja okrenuti i otici. Ovo moze samo da vam poveća polisu osiguranja za narednu registraciju. Zvao sam je posle, objasnio da zakon kaze da je njena krivica. Realno steta je da uzme beli marker i preskraba to, mislim zaista smejurija. Rekla je da nece prijavljivati osiguranju. Ja sam predložio da nadjemo zajedničko resenje. Takvu ogrebotinu ce dobiti prvom prilikom na parkingu. Ja cu moj ocistiti od farbe i teraj Miško. Moglo je biti mnogo gore, ovako, super prošli. Inace levu stranu branika mi je pre dve godine očesao na semaforu jedan. Sad je bio red na desni deo :)IMG_20210316_175021.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja se krećem putem, a ona se prikljucuje na put. Ja bih trebao da imam prednost.
Drugar je imao slican slucaj, čovek je vozio ulicom, i drugar je autom izasao sa parking mesta i došlo je do udesa. Drugar je proglašen krivim. Auto uništen
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Parking nije površina na kojoj se vrši javni saobraćaj.
Definicije:
22) parkiralište je deo puta namenjen, uređen i označen prvenstveno za parkiranje vozila, koji se sastoji od jednog ili više
parking mesta,
23) parking mesto je označeni deo parkirališta isključivo namenjen za parkiranje jednog vozila,

7. Prvenstvo prolaza
Član 47
Vozač je dužan da propusti sva vozila koja se kreću putem sa savremenim kolovoznim zastorom kada se vozilom uključuje
sa zemljanog puta ili sa površine na kojoj se ne vrši javni saobraćaj.
 

szahtila

Well-known member
Parking nije površina na kojoj se vrši javni saobraćaj.
Definicije:
22) parkiralište je deo puta namenjen, uređen i označen prvenstveno za parkiranje vozila, koji se sastoji od jednog ili više
parking mesta,
23) parking mesto je označeni deo parkirališta isključivo namenjen za parkiranje jednog vozila,

7. Prvenstvo prolaza
Član 47
Vozač je dužan da propusti sva vozila koja se kreću putem sa savremenim kolovoznim zastorom kada se vozilom uključuje
sa zemljanog puta ili sa površine na kojoj se ne vrši javni saobraćaj.
Znači li to da na javnom parkingu mogu voziti bez vozačke i bez tehničkog ako se ne smatra površinom namjenjenjoj javnom prometu? Za privatni parking neke zgrade ili ustanove još bi i razmislio, ali mislim da tumačiš zakon kako tebi odgovara
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prihvatam tvoje misljenje, i ne tumacim u svoju korist, već slušam iskustva drugih ljudi. U ovom slučaju je steta toliko mala, da nije potrebno traziti misljenje od institucija
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Wow! Nisam ni zano da se te gumice mogu zamijeniti!! Do sad uvijek kupovao nove Bosh Aero. Trajale bi doduše godinu dana...
Godinu dana? 🤨 Meni AeroTwin traju po 4 godine i to baš besprijekorno. Na svim autima. Čim zaškripe po suhom staklu znam da im je kraj. S rabatom ih platim 140 kuna i to mi je best-buy. Sa zamjenom gumica kupljenim na eBayu baš nisam imao sreće. To bi ispalo kao oni brisači po 19,99 iz trgovačkih centara. Tri mjeseca OK, pa trag vode posred vidnog polja. :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovde pada kiša danima, one kineske gumice fenomenalne. Besumne, bas sam zadovoljan
Platio onoj farbanje pola branika, i zavrsio sam sa tim
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Godinu dana? 🤨 Meni AeroTwin traju po 4 godine i to baš besprijekorno. Na svim autima. Čim zaškripe po suhom staklu znam da im je kraj.
Meni nijedan AeroTwin (iz ovl. servisa) nije trajao više od godinu dana (oko 10.000 km/god) ni na P407 niti sad na DS5! Proškripe nakon godinu dana, ostane neki mokri trag po šajbi i tako... Dovoljno da mi se popne na živac!!
Doduše, ja ne radim nikakva poliranja, voskarenja, premaze šajbe, karoserije i sl... Možda je to razlog?

Inače, auto živi i radi u Rovinju, garažiran je i ne vidi puno ni sunca, ni kiše ni zime!
Sad ćemo vidjeti hoće li ove kineske biti išta bolje? Ako ne bolje, barem jeftinije...
:cool:
 
Na vrh