C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Imam u ulici i radnju koja mi moze napraviti boju u spreju na osnovu trenutne boje. Mozda je to najbolja opcija, prefarbam i posle providan lak za vek vekova
Jedna za kraj danaIMG_20201103_163721.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mamba za dva dana prešla cca 530 km, zasluženo odmara par dana.

IMG_20201105_162659.jpg
Zna li neko gde se nalazi unutrašnji senzor temperature? Danas cu vratiti servo motoric na mesto, pa znam da ce da prebacuje u položaj za grejanje. Mozda brljavi taj senzor, mada, na suvozačevoj strani radi normalno klapna.
Danas se namučio ko budala sa tim ebenim motoricem. Prvo sam ga skinuo sa napajanja, pa ga rastavio, sve izgleda normalno. Rekao bih da je ispravan, i da je problem nesto drugo, da li termostat ili nesto drugo. Onda sam pokušavao da ga vratim, i pukne zupcanik ruke. To sam uspeo resiti vezicom, i sad motoric vise ne preskace. Dodje u gornji polozaj, i zaustavi se. No, nisam siguran da radi kao suvozaceva strana, gde lepo stane u položaj koji treba.IMG_20201106_115849.jpgIMG_20201106_120757.jpgIMG_20201106_131116.jpgIMG_20201106_125543.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas sam shvatio kako funkcioniše motoric koji pokrece klapnu za toplo/hladno. Deo koji mi je pukao, u sebi ima kao plasticnu ručicu. Zupčanik na klapni ima kao dva brežuljka i izmedju rupu. Motoric okrece klapnu, plastična rucica udje u taj usek i motoric stane. Znaci motoric nema programirano koliko ide gore dole, vec dok ne naidje na otpor. E sad, samo da ukapiram zasto je odjednom prestao da prebacuje toplo/hladno, ne znam da li ima neki termostat iznad vozacevih nogu, ako neko ima šemu bio bih zahvalan :)
Svaki dan naučim nesto novo o ovoj klimi. Elem, pokusao sam skinuti tu ruku sto okreće donju i gornju klapnu, no, sivonja kakav sam, otkinuo donju osovinu klapne. Kad sam se sam sebi naebo svega po spisku, zalepim super lepkom i steglo je odlicno. Kako sam otkinuo osovinicu, bar sam uspeo skinuti ruku koja je juce pukla kod najvažnijeg dela. Nasao sam polovnu za 20e, sto je koliko, toliko prihvatljiva.
Takodje, kada ruka ide dole(toplo) onda klapna ide gore(toplo), e tu sam se juce zajebo. Jer sam mislio da i klapna ide dole, pa je duvalo ladno, ubijalo. Trenutno sam fiksirao gornju klapnu u topao polozaj dok ne stigne ruka nova. Nadam se da ce i donja osovinica izdržati, mada, moje IMG_20201108_112906.jpgmišljenje je da gornji deo ruke ima najvece opeterecenje, tako da ne bi trebalo da bude problema. Stara, origigi iz auta je vec reparirana i fali joj deo plastike, zato je motoric proklizavao, jer pukne ta osovina i širi se pod opterećenjem motorica.
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Naručen nov(polovan) deo, cca 25e za komad plastike, sva sreca zaglavio sam klapnu u polozaj grejanja, jer bi sinoć riknuo u autu :).
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ziv bio, razmišljao sam, ispravan je, jer suvozaceva greje kako treba. Ceo problem i cela zajebancija je zupčanik na koji ide motoric.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Trebalo bi da sa tim bude reseno. Kad stigne sutra, ce ga montiram. Ne znam da li sam nesto teže radio do sada. Neko mojih gabarita treba da se savije ispod volana i jednom rukom radi. Ludilo
Taj zupcanik kad je ispravan, ogranicava kretanje motorica. Motoric se juce sam prebacio na topli polozaj, znaci da je sve ispravno. Otvarao sam ga, podmazao, ispravan je.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigla rucica koja pomera gornju i donju klapnu. Polako sam montirao, skinuo sa gornje klapne zupčanik, kako bih montirao ruku da lepo legne. Vratio zupčanik tako, da zljeb na ruci naleze tacno na granicnik zupcanika. Proveravao gore dole, vise puta. Dole zalepljena plastika donje klapne za sada izdrzava pokretanje jer je sila na njoj najmanja.
Bojao sam se da upalim klimu, ali sam testirao. Radi odlicno :), motoric podize i spušta klapnu u zavisnosti od režima rada. Zakljucujem: motoric je ispravan, senzor temperature je ispravan, sve je ispravno, problem je bio plastičan zupcanik koji je pukao, i zbog toga je motoric proklizavao.
Zadovoljan sam sto je problem resen, iako je sa istog auta nova ruka, malo je drugačija, možda ce i duze trajati, odnosno, mozda neće pući kao prošla, no sad je mogu vrlo brzo promeniti.
Ujedno sam i uslikao kako sam rešio bluetooth muziku u autu. U pretincu suvozača sam spojio kablove i stavio bluetooth dongle koji sam napunio. Radi fantastično i dodaje uzitak u vožnji. Iskoristio sam priliku i onaj crni silikon za oluke, stavio gore izmedju prednjih i zadnjih vrata jer verujem da tu ulazi voda. To kad stegne, bice amin.
Eto, zadovoljan sam sa svim sto sam uradio, konacno je problem te klapne resen.
Ko zeli da čestita, neka cestita :)IMG_20201110_122457.jpgIMG_20201110_131922.jpgIMG_20201110_144436.jpgIMG_20201110_144540.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad sam već resio problem sa klimom, i danas se uverio da lepo greje, uzeh u lidlu ovaj sprej da kao očisti malo klimu i ventilaciju. Odradjen postupak, auto lepo mirise, da li je ista klimi uradio, ne znam :D.14-13-17-017.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
200 rsd, cca, malo manje od 2 eura
Stiglo ovo čudo za stakla, će vidimo u praksi.IMG_20201112_115025.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Videcemo, izgledaju kao kad ih dobro operes, ne sijaju kao posle glicerina i koka kole :).

Pena je dobra, valjalo bi se obrijati sa njom :D
Nabavio nivu makinu, da imam van grada da cepam 😎

IMG_20201116_145654.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh