C4 feel edition 120 blueHDI EAT6

Logitech

Active member
Mali update, 38000 km, otisao zatezac remena, promijenjen pod garancijom ( cekao sam ga 8 dana) platio sam novi remen koji je usput promijenjen, 300 kn, radio I dalje nije popravljen, navodno nas je 4 u europi sa istim problemom I ceka se rjesenje, na dijagnostici se vidi da jedan injektor ne radi dobro, rekli su mi da su narucili novi I da ide pod garanciju ( redovna cijena oko 4000 bez zamjene). Ali sve to na samo tako malo km ?
 

Logitech

Active member
Hahaha ivane, o tome I ja razmiljam, garancija je jos 2 godine I bojim se da se tada rastajem sa njim, a zao ce mi biti vrlo je ugodan u voznji
 

Paladin

Member
Taj EAT6 mjenjač je navodno zadnje generacije i radi zbilja OK.
Pozdrav
Kako ti se pokazao taj mjenjač tokom cijelog perioda korištenja?
Da li si zadovoljan?
Da li je bilo problema vremenom?
Kako se servisira? Da li se mijenja ulje u nekim intervalima, u kojim, i koliko to otprilike košta?

Razmatram da kupim C4 iz 2017 sa EAT6 mjenjačem, pa me to dosta zanima. Ali najveći problem je što ne znam u kakvom je stanju nakon 150.000 km (kako je servisiran i da li je bilo problema sa njim na tom primjerku auta). Sve se nadam da oni u ovlaštenom servisu mogu nekako da urade dijagnostiku i da mi to kažu, jer bih im svakako vozio auto da ga pogledaju. Da znam da ne bi bilo problema sa tim mjenjačem uzeo bih ga, odavno imam želju da vozim automatik, a prijatno me iznenadilo kad sam ovih dana saznao da Citroen sada ugrađuje taj puno bolji mjenjač od onog starog robotskog. Mada ništa mi to ne znači ako bi me zapao loš primjerak.
 
Na vrh