C4 feel edition 120 blueHDI EAT6

Logitech

Active member
Pozdrav svima,

Evo da se i ja predstavim. Nakon duuugo vremena provedenih sa isključivo njemačkim vozilima došao je i citroen na red. Kupljen nedavno kao salonsko vozilo 2015g , 13000 km, oprema skoro sva ( panoramski krov, perla boja, tablet 7", navigacija, automatik, naplaci 17" itd). Prvi dojmovi su da je vrlo ugodan za vožnju, naročito mi se sviđa što se sve odvija bez mene ( svjetla, brisači, brzine, ne treba koristiti ključ itd.. sve radi samo !), samo po gasu i vozi ..... Smetaju me jedino razno razni zvukovi škriputanja u unutrašnjosti.
Do sada jedan kvar ( rješen u garanciji) i to 10 dana nakon preuzimanja.
 

markan1000

Well-known member
Èestitke na kupnji, djeluje prekrasno na papiru s tim paketom opreme.. Daj nam otkrij još malo detalja, tipa cijena...
Što se tiče škriputanja, moj recimo nije sklon tome, a evo mu već četiri i po godine i svaki dan se vozi par kilometara kroz Lučko :D
O kakvom kvaru se radilo?
 

Phantom

Drajver
Svi se žale na te cvrčke, kod mene isto tišina :)
naročito mi se sviđa što se sve odvija bez mene ( svjetla, brisači, brzine, ne treba koristiti ključ itd.. sve radi samo !), samo po gasu i vozi

ja bi poludio da ne reguliram motor sa ručnim mijenjačem...kada hoću da zaruči ima da...:p
 

Logitech

Active member
kvaru
Pa oprema je zbilja potpuna, fale kožna ( el.sjedala), senzor za mrtvi kut i neznam što još može imat .....a da nije ugrađeno. Pa škripuće svašta nešto dok se temperatura ne izjednači. Opel ni nakon 11 godina nema nikakve zvukove u unutrašnjost. Krepala je pumpa za aditiv ( ad blue).

Svi se žale na te cvrčke, kod mene isto tišina , ja bi poludio da ne reguliram motor sa ručnim mijenjačem...kada hoću da zaruči ima da...
Blago onom tko ne cvrči !!! Pa što se tiče mjenjača mogu i ja mjenjati ručno kada želim i moram priznati da ta izmjena je puno brža od sistema - stisni kvačilo-promjeni-otpusti. I to osjetno brža. Taj EAT6 mjenjač je navodno zadnje generacije i radi zbilja OK.

Stavio bi i sliku ali neznam kako, traži me neku web adresu, ne kužim kako dignuti sliku sa diska

I još da dodam..... nikome ne preporučam naplatke 17". Osim lijepog izgleda donose visku cijenu guma i dosta buke po neravninama,
 

Cutac

Prèkaroš
Stavis ju na imgur ili sl. I onda zalijepis link na sliku ovdje.

A automatici su ok u odgovarajucim uvjetima. Znam da za citroenov robotizirani kazu da nije bas bajan, slicno kao i dual clutch(single ni ne gledam). Automatik za udobnost ima konverter momenta, za sport dvijr spojke, a ovi drugi su ni sim ni tam.

A kozu budi sretan sto nemas, cim ti nedostaje znaci da ju nisi imao ili si ju imao prekratko :whistling:
 

Logitech

Active member
Stavis ju na imgur ili sl. I onda zalijepis link na sliku ovdje.

A automatici su ok u odgovarajucim uvjetima. Znam da za citroenov robotizirani kazu da nije bas bajan, slicno kao i dual clutch(single ni ne gledam). Automatik za udobnost ima konverter momenta, za sport dvijr spojke, a ovi drugi su ni sim ni tam.

A kozu budi sretan sto nemas, cim ti nedostaje znaci da ju nisi imao ili si ju imao prekratko
Automatik je bio uvjet za mene, Zato je i prevladao citroen jer je konkurencija bila preko 200.000 sa tom opremom. No u svakom slučaju to je stvar ukusa i ne treba se raspravljat oko toga.

Hahhh kožu nisam ni želio , samo kažem da je nema :)
 

Phantom

Drajver
Pa što se tiče mjenjača mogu i ja mjenjati ručno kada želim i moram priznati da ta izmjena je puno brža od sistema - stisni kvačilo-promjeni-otpusti. I to osjetno brža. Taj EAT6 mjenjač je navodno zadnje generacije i radi zbilja OK.
ma znam da možeš, samo si naveo tako da sve auto radi sam , gledao sam ja također automatika samo baš ovo što naved ćutač sam se predomislio :D...

nikome ne preporučam naplatke 17".
, zavisi koje gume imaš, nemoj reći da su ti uvalili sejverke, udobnost se gubi definitivno ali nije to neki bau 16,17 slično, sa recimo koliko se to vidi sa 18kama...ali zato u krivni se drži ;)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Opel ni nakon 11 godina nema nikakve zvukove u unutrašnjost
probaj sjesti u novog Opela pa to reči.
Vjerojatno ti je klima na automatskom probaj je staviti na ručno pa onda nam opiši zvukove od kud dolaze.

nikome ne preporučam naplatke 17". Osim lijepog izgleda donose visku cijenu guma
ljepota i udobnost nikad nisu išle zajedno. c:cenzura::cenzura::cenzura:a guma od 17" mi je poznata jedan od razloga zašto sam ostao na 16":cool:

slike sa računala možeš ovdje kliknut učitaj slike https://postimage.io/?lang=croatian i onda izaberi direktan link za forume to kopiraš jednim klikom i onda zaljepiš ovdje gdje pišeš i eto ti slika.

ako treba još pojašnjenja reci :D

Auto ti je odličan i vjerujem da će te dobro služiti a cvrčke češ riješiti lako. moraš biti i svjestan da je to bilo i testno vozilo i da se na njemu ljudi uče voziti novi model.
 

Logitech

Active member
Michelin Premacy su gume, drži to super, ali brza vožnja o ovaj auto mi ne idu zajedno ( iako jako dobro potegne) jer je ovjes premekan ( što mi odgovara) za neko divljanje. Po auto cesti, iznad 130 km/h čuju se samo gume.
 

ZlatkoC4

Well-known member
kad učitaš sliku na postimage klikni na ovo crveno označeno to je da kopiraš link i onda ga zaljepiš ovdje gdje pišeš i slika je direktno na forumu.


također možeš označiti i više slika odjednom samo onda sa ljeve strane imaš izbornik gdje opet odabereš direktan link za forume i onda opet klikneš na onu ikonu označeno crvenom ojom da kopiraš i to zaljepiš i sve slike su ti na forumu vidljive

Neznam ako je to sada uspjelo
jeee slika je tu ljepi autić :aplauz::palac-gore:

Hvala, crvrčke, vidjeti ćemo, nadam se da hoću uz vašu pomoć.
sve što je u našoj moći ćemo pomoći i rješiti. u koji servis Citroen ideš ?
 

ZlatkoC4

Well-known member
ja san iz Vinkovaca i ne servisiram auto u Osjeku iz sl razloga. već u Buzinu Velika gorica Cib Commerce. Imaš u Buzetu isto citroen servis cib commerce.

Daj nabaci još koju sliku..ni vrag da nemaš
izgleda da ču ja morati ponovno do Rijeke pa da uslikam tu četvorku u svim pozama vani i unutra :D
 

Logitech

Active member
Hvala na savjetu, servis mi je tek u studenom, a za hitnoce moram vjerojatnou najblizi. Sto vise citam po forumu sve me je nekako strah buducnosti.

Javi se slobodno. Biti ce mi drago.

Nemam slika zasada, a nema se sto vise vidjet:)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sto vise citam po forumu sve me je nekako strah buducnosti.
Ništa ti ne brini to je auto odličan ovo redovno što moraš možeš napraviti i u bilo kojem drugom ovlaštenom servisu a vanredno vjerojatno nečeš morati ništa niti ići
Bude mu Ivan sve objasnil u vezi njih
već ga vidim kako piše :D

Javi se slobodno. Biti ce mi drago.
prošli sad vikend sam bio u Puli i Rijeci uvjek svoje drage prijatelje posjetim i pozdravim :grin:
 
Na vrh