C4 120 VTi BVM Seduction - Matija

Matija

New member
Definitivno hoću, sa što više detalja. :palac-gore: Žalosno je da toga nema na službenoj stranici Citroena, nego da kao u 20. stoljeću moraš ići tamo da ti daju neke kao fol prospekte... Ili ja ne mogu naći na stranici...
 

Matija

New member
Kod Èuljka imam predobra iskustva, dečki su ful korektni, uvijek izašli u susret, nikad nikakvih problema s njima. Majstori znaju znanje, reklamacije su se rješavale u rekordnom roku.

Tako da ne želim eksperimentirati, nemam nikakvih iskustava sa PSC, ali nemam volje ni živaca mijenjati nešto što je dobro. :) Kod Èuljka odem i ne mislim. Ne kažem da ne bi tako bilo i u PSC-u, samo onakav odnos kakav imam kod Èuljka treba itekako njegovati i za tih nešto kilometara više, ne želim sad. :)
 

Matija

New member
Eto, bio na servisu, gotovo je i to. Ulje Ineo 5w30, filteri ulja, zraka, peludi, ulje za kočnice, metlice brisača (sve), rad = 1605,73kn.

Što se tiče produženog jamstva, moraju još provjeriti neke stvari pa će mi javiti. Okvirno, produženje za 1 godinu (ili nekih 60 000km) je cca 3000kn, produženje za 2 godine (ili nekih 100 000km) je cca 5000kn, a produženje za 3 godine (pa to sveukupno bude 5 godina ili 200 000km) je cca 7000kn.

Kad mi jave sve točno, onda ću razmisliti i odlučiti.
 

liberty

Well-known member
Eto, bio na servisu, gotovo je i to. Ulje Ineo 5w30, filteri ulja, zraka, peludi, ulje za kočnice, metlice brisača (sve), rad = 1605,73kn.

Što se tiče produženog jamstva, moraju još provjeriti neke stvari pa će mi javiti. Okvirno, produženje za 1 godinu (ili nekih 60 000km) je cca 3000kn, produženje za 2 godine (ili nekih 100 000km) je cca 5000kn, a produženje za 3 godine (pa to sveukupno bude 5 godina ili 200 000km) je cca 7000kn.

Kad mi jave sve točno, onda ću razmisliti i odlučiti.
super - javi šta pokriva to produženo jamstvo. thnx:)
 

Joka

New member
E, da nisam jedini. Već sam pomislio da mi se priviđa. Primjećujem da se to češće događa kad je mokro, kad pada kiša ili kad operem auto u praonici. možda negdje voda ili vlaga uzrokuje događaj. Pri tome i ventilator radi neravnomjerno. Ma stavit ću ja unimer u auto... :mad:
Ja sam jučer primjetio to zujanje desnog fara i primjetio lagano dizanje i spuštanje snopa svjetla, padala je kiša, a ja otvarao garažu.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Eto, bio na servisu, gotovo je i to. Ulje Ineo 5w30, filteri ulja, zraka, peludi, ulje za kočnice, metlice brisača (sve), rad = 1605,73kn.

Što se tiče produženog jamstva, moraju još provjeriti neke stvari pa će mi javiti. Okvirno, produženje za 1 godinu (ili nekih 60 000km) je cca 3000kn, produženje za 2 godine (ili nekih 100 000km) je cca 5000kn, a produženje za 3 godine (pa to sveukupno bude 5 godina ili 200 000km) je cca 7000kn.
Što je sa nosačem motora?? čekaš ljeto ili je prestao škripiti ??
Ulje tvoje ili u servisu kupljeno ?
Lp,

Ja sam jučer primjetio to zujanje desnog fara i primjetio lagano dizanje i spuštanje snopa svjetla, padala je kiša, a ja otvarao garažu.
Izgleda da mu vlaga smeta. Ja ne primjećujem dizanje farova, samo čujem zujanje... u faru lijevom. Strizibuba :hm:
 

ZVAJ

Skoro zreo
kad se cuje to zujanje, jel snop fara ide gore-dolje ili samo zuji ali se ne mice?
Kod mene samo zuji. Ne primjećijem da se miče. Pri tome na dugmetu u kabini uredno podižem i spuštam farove. Da, i ventilator na 2. brzini radi neravnomjerno.
Lp,
Zvonimir
 

Matija

New member
kad se cuje to zujanje, jel snop fara ide gore-dolje ili samo zuji ali se ne mice?
Kod mene kad zuji, ne mrdaju farovi. Ali nekad zna mrdat farove gore dolje sam, doduše sad više rijetko. Skužio sam da je to povezano sa kotačićem-potenciometra. Jer ako ga lagano pritisnem prema unutra, znači ne gore dolje, nego ga samo pipnem, onda se farovi vrate u svoj položaj koji trebaju biti. Kao da tamo gubi kontakt, pa krivi napon daje, ne znam.

@ZVAJ - njihovo ulje. I mogu ti reć, puno bolje radi, ne klepeće više tak jako na hladan start kao prije. Nosač motora ne diram, mislim, vidit ću što ću s njim. Do sad to nisu riješili, tak da ne vidim svrhu da to mijenjam svakih par tisuća km. Žalosno, al istinito.

Inače, bio sam u PSC kupiti onaj aditiv za gorivo, jer sam zaboravio kad sam bio na servisu. Nisu ga imali, al kad sam već tamo, SAMI su me tražili broj šasije da provjere jel treba mijenjati kutiju sa osiguračima. Kažu ne treba, ja rekoh, ajd da i ja nešto ne moram mijenjati. :D :D :D
 

Matija

New member
Da malo opet aktiviramo garanciju. :)

Tarno tijelo (španer) opet cvili - zamijenit će.
Nosač motora škripi - podmazan i to je navodno to. Ako opet bude škripio onda ide zamjena. Vidit ćemo.
Na haubi s donje strane se počela boja ljuštit - ide nova hauba + farbanje
Na karoseriji/blatobranu, s nutarnje strane vrata, pregib gume skida boju -ide nova guma oko vrata (prva serija je bila pretvrda) plus farbanje
Lijevi amortizer na gepek vratima dodiruje karoseriju, ostala piknjica. Bit će isto riješeno.
U volanu se osjeti luft, od prvog dana, malo po malo sve jače - letva je dobra, stup volana ima malkice lufta, ali uspoređeno sa dva nova koja su u salonu, isto se osjeti, nijanse su u pitanju. Pratit ću stanje.

Kad se bude sve to radilo, onda ću napraviti i servis. Uz ulje i filtere, zamijeniti svjećice obavezno, za ostalo ćemo vidjeti.
 

Vedran

New member
To je prokletinja i nevolja- ja isto uvijek primjetim i čujem sve moguće i nemoguće....da sam bar neka baba koja sedne i tera sve dok god se kotači vrte:rolleyes:puno bi si živaca uštedil

A ovo je fakat žalosno....:cenzura::cenzura::cenzura:eš malo farbice tu i tam , al da novi auto na volanu ne valja i to još Kitroen:surprised: bar su tu bili najveći majstori kvragu...
 

Matija

New member
Zamijenjeno to tarno tijelo i napravljen servis (ulje, filter ulja, filter kabine, svjećice).

Haubu i farbanja ćemo iza blagdana.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Pozdrav! 41212km, na redovnom servisu pregledana tekućina za kočenje, ništa dodavano. Rečeno da su pločice potrošene i još 10-15 tkm pa zamjena. Mijenjane svjećice !!!. Kažu treba. PSC Osijek. Pristojni, susretljivi. Primjećujem da je filter klime no name ca 137kn (mislim da je bez PDV-a). Kupio sam u 6.mj. i zamijenio MAHLE filter, LA 138 za C2,C3,a C4 10/04 nadalje ide i na pežoe 1007,307,308,RCZ cijena sa PDV 80kn.
toliko !!
 
Na vrh