C4 120 VTi BVM Seduction - Matija

Damaj

Active member
Kaj bi onaj iza mene moral znat kam ja idem ?! :whistling:
E ova ti je dobra, morat ću i ja tako, tko zna možda je nekoga čak i žena poslala da me špijunira, pa za svaki slučaj -gasi svjetla, ne pali žmigavce i GAS DO DASKE!;)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
tko zna možda je nekoga čak i žena poslala da me špijunira
ROFLROFLROFL..opreza nikad dosta :whistling:

Šalu na stranu,već si mogu zamislit poglede u servisu,kad im Matija pokuša objasnit u čemu je stvar..gledat će ga otprilike ovako : :wtf:
 

Matija

New member
Već neko vrijeme primjećujem da kad gasim auto taman kad se motor zaustavi nešto malo zacvili. Jučer sam primjetio da kad se auto dobro ugrije i kad radi na leru, kad se stabilizira, počne cviliti. Odmah sam posumnjao na neku remenicu (jer se čuje iz tog predjela), pa sam danas ujutro odmah otišao opet u A.C. Cerić da vidim što će reći.

Opet su se jako iskazali, preuzeli su auto i već su otprilike znali o čemu je riječ, jer su imali već jedan takav slučaj, samo je taj auto prešao već nekih 30 000 km. Riječ je o, kako se službeno vodi, tarnom tijelu, koje nateže remen i tiska ga na dvije remenice (jedna od njih je na vodenoj pumpi). Stavit ću kasnije screenshot sa service.citroen da vidite o čemu je riječ. Prijavili su odmah na asistenciju i rekli da ih nazovem poslije 3 da vidimo što će reći.

Budući da ću u tjedan dana dva puta morat ići za Beograd, odmah sam rekao da promijene ulje i uljni filter, tako da sam sad miran duže vrijeme što se toga tiče.

E sad, zvao sam poslije 3 i kažu da su dobili odgovor, dobili su naputak da promijene to tarno tijelo + vodenu pumpu preventivno. Svaka čast za poslovnost, vidite kako se može kad se hoće. :)

Inače, kad je auto kupljen, bilo je potrebno napraviti inicijalnu dijagnostiku prije preuzimanja auta. Naravno da to u Osijeku nisu napravili :mad: i naravno da su mi to sad napravili. :cool:

Opet sam se baš lijepo napričao s njima, svašta su mi još pokazali i svašta objasnili. :cool:
 

jura

New member
Dokaz da još postoje dobri ljudi oko nas. Matija, drugi put 20 dkg kave i bombonjeru dečkima. Šalim se, ali fakat mi je drago da si našao servis koji ti odgovara.
 

Matija

New member
Dokaz da još postoje dobri ljudi oko nas. Matija, drugi put 20 dkg kave i bombonjeru dečkima. Šalim se, ali fakat mi je drago da si našao servis koji ti odgovara.
Jura, vjeruj mi da će biti tako. Nikakvo mito i korupcija, čisto znak zahvale.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Nikakvo mito i korupcija, čisto znak zahvale.
Je ! Sve do 10 ojra službeno nije mito (ili poticaj osobi kojoj se daje poklon da djeluje u korist davatelja poklona).
Da se zna.
Dakle naoružati se kavom i bimbonjerama ;-)
 
Posljednje uređivanje:

Matija

New member
Vidim da nisam stavio screenshot... :grin:

Sve ovo je zamijenjeno. Problem prave ili remenica vodene pumpe ili ovo tarno tijelo (oznaka 5).



Zamijenili su vodenu pumpu, remenicu na njoj i tarno tijelo. Nadam se da su na novim dijelovima ispravili problem, iako je isti kataloški broj.
 

Matija

New member
Škripa koja me muči gotovo od samog početka kad idem preko nekakvih neravnina tako da par kotača na osovini nejde istovremeno (npr. neravnina samo na jednoj strani ili ukoso prelaženje neravnine) je napokon otkrivena.

Riječ je o gornjem nosaču motora. Kad se motor zaljulja lijevo-desno (po osovini) tamo škripi. Naručili su, pa kad se zamijeni vidjet ćemo kakvi će onda biti zvukovi. :)
 

ZVAJ

Skoro zreo
Je od nekidan kad oštrije ubrzavam, druga u treću i treća u četvrtu čujem zvuk kao da negdje naglo struji zrak. ne usudim se reći kao da brtva na spoju ispušne cijevi nije pritegnuta pa propušta. Netko je davno opisao to kao sportski štih. Al tek se sad pojavilo.
Tek da se zna....
 

Matija

New member
Danas ujutro bio da mi zamjene gornji nosač motora. Nakon izmjene više nema škripuckanja, klokotanja i slično. :cool: Napokon. :cool:

Inače, čisto radi reda sam pitao za cijenu ratkapi za 15'' čelične felge. Jedna 215 kuna. :rolleyes:

Do daljnjega se vozim ovako, možda za iduću zimu i kupim. Probao sam sa par ovih kineskih kojekakvih imitacija Citroen ratkapi i baš mu ružno stoje, a ove nove još nisu počeli imitirati.
 

akiramar

Active member
(...)
Inače, čisto radi reda sam pitao za cijenu ratkapi za 15'' čelične felge. Jedna 215 kuna. :rolleyes:
(...)
.
Hmmm...
300-400 Kn čelična felga + 215 Kn za ratkape... ukupno cca 600 Kn
Za nekoliko kuna više (a može se naći i za manje) si mogao dobiti ALU 15", ne kužim gdje je računica...:confused:
 
Na vrh