C4 1.6 VTi - mali_BB

mali_BB

Active member
Regu sam obavio prošli tjedan. Sve zajedno točno 2500kn. Kad vidim porez od 400kn na 8 godina star auto muka mi dođe. Ajde da su stavili do 5 godina starosti. Ali do 10....ma sramota. A prosjek godina voznog parka u HR preko 13 godina. U godinu dana sam prešao 9000km. Auto je odozdo doslovno kao nov. Jedino što je izgrebano je donja strana branika... I sam sam postrugao nekoliko puta s njim. Previše visi ispred prednjih kotača. Bacio sam i jedan pikčr prije tehničkog.
 

Prilozi

mali_BB

Active member
Napravio sam frendu mali servis na Škoda Fabia 1.2 TSI. Jednostavno i relativno brzo. Poslije sam ga provozao i baš mi fali turbo na mom C4. Kako ta mala Fabia povuče.....
BTW da li C4 vti ima filter goriva? Jel on ispod zadnje klupe?
 

Memphis

Active member
Napravio sam frendu mali servis na Škoda Fabia 1.2 TSI. Jednostavno i relativno brzo. Poslije sam ga provozao i baš mi fali turbo na mom C4. Kako ta mala Fabia povuče.....
BTW da li C4 vti ima filter goriva? Jel on ispod zadnje klupe?
pa vuće na niskim okretajima ... kasnije se to gubi a atmosferac tek razvija. Većina voli turbo zbog tog šusa na niskim okretajima.
 

mali_BB

Active member
Za prošli vikend mi je bio plan promijeniti ulje u motoru, ulje u mjenjaču i komplet izmjena ulja u kočnicama. Na kraju sam samo uspio ovo zadnje. Išao redom od najdaljeg kotača (zadnjeg suvozačevog) od rezervoara kočionog ulja. ****da je što ti kod ovog posla mora netko pomagati i stiskati kočnicu a ovi moji su nekoordinirani skroz. Koristio sam Textar DOT4 ulje. Za tjedan dana ću nadam se i ulje u motoru i mjenjaču riješiti. Auto je na 59 000km. I dalje stoje 2 mane po mom mišljenju ovog auta - nedostatak snage (ne znam kako se ovi sa 1.4 motorom uopće pomaknu s mjesta) i nedostatak 6. brzine.
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Ne znam iz čega si ti došao da ti je taj 1.6 preslab za tu karoseriju, ali meni je i moj 1.4 sasvim solidan. A dolazim iz auta koji su ne malo, nego znatno jači od njega.
A opet, meni je i Panda sa 60 konja dobra, jedino mi u njoj na priključivanju na autocestu fali snage. Šta ja znam, doslovno jednak tempo imam i sa c4 i VTS, jedino sa VTS ne pretičem jedan po jedan auto, nego kolonu po kolonu.
A sa 6. brzinom se slažem, autocestom idem ili 100 ili sa čepićima.
 

dinko1981

Well-known member
Ja kad sam kupio svog 1.4 bio je doslovno kao da ima 40ks, nakon par dana/tjedana normalne voznje kao da se normalizirao. Mislim da su ti motori jako podlozni nacinu voznje, tj nekakva gradska voznja stani/kreni, niski okretaji, ih skroz umrtvi. E sad neznam dali je to do elektronike koja se prilagodi nacinu voznje ili nesta drugo ali je jako uocljivo. I meni isto fali 6ta brzina na autocesti ali mi je sasvim dostatan za prosjecnu voznju a imam i plin ugradjen.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni kuga uništava sve aute, ne idem nikuda, samo po gradu. Dok sam relativno često putovao za ZG je bila druga priča, sad se na c4 poštopale dizne, na VTS gume imaju flat spotove, Mazda je napravila oko 900 kilometara u 2021., strašno.
 

mali_BB

Active member
Auto je trom i točka. Valjda me svi živi obiđu dok dođem u okretaje da on povuče. A instant potrošnja skoči na 15L
 

Cutac

Prèkaroš
Ili ti neš ne valja s autom ili ga ne znaš voziti. Bez problema budeš prvi na semaforu ako hoćeš. Frend ima tvoj motor u DS3 i definitivno nije tako kao što govoriš.

Vidi si LTFT i timing, možda ti je lanac razvučen ili nešto ne dela kako treba.
 

mali_BB

Active member
Ma radi sve kako treba...prede kao mačka. Može on potegnut kad ga potopim, ali je spor odaziv. Ako bude prilike probat ću nečiji s 1.4 ili 1.6 motorom pa da vidim.
 

Cutac

Prèkaroš
Moj je u vožnji dobar, ali ovo što kažeš da je spor. Mom trebaju tri gladne godine da se, sa stisnutim kvačilom, razvrti za šaltanje u nižu ako sam ispod cca. 2500 okretaja. Tamo negdje kad je na ispod 2000, kad stisnem gas, kao da ga ne primi, niš se ne dogodi i onda za sekundu, dvije krene dizati okretaje.
Ali generalno je spor za zavrtjeti se, navikao sam na VTS-a i Mazdu sa olakšanim zamašnjacima, samo stisneš i skaču.

A kad kompresor klime radi sa punim volumenom, onda jedva cestom ide. Onda baš kao da je ručna potegnuta, to stoji.
 
Na vrh