C4 1.6 VTi - mali_BB

mali_BB

Active member
Za vikend sam napravio cca 400km autoceste. Pristojno auto ide. Na kratko sam ga gurao 170km/h. Kad je u većim obrtajima na cca 130 za čas potegne više. Nadalje, ono što sam čitao u drugim temama u vezi buke. Da, na većim brzinama bruji. Ali pošto sam vozio Punta, ovo je kikiriki :D. I da, čini mi se da više nikad ne bi uzeo auto bez tempomata. Potrošnja na autocesti kretala oko 7.5L/100km sa tempomatom na 135km/h. Da sam ga stavio na 125km/h bila bi oko 6.5L. U svakom slučaju ok. Napravio sam nešto preko 1000km od servisa i pratim razinu ulja da vidim da li su do 2012. godine ti ipak malo dotjerali. Za sad mi se čini kao da je na istom mjestu premda mi taj dipstick za citroene nikako nije jasan. Niš ne vidim.....no kako mi je mehaničar rekao...pre čisto ti je ulje hahah. Išao sam ga odvesti i na pregled kod čovjeka koji radi u Citroenu pa su mi rekli da je ko novi.
 

mali_BB

Active member
Za vikend sam stavio 16ice sa zimskim gumama tako da je malo vizualno auto pao. Phoenix 17ice su bomba. Napravio sam opet oko 400km autoputa i autu definitivno očajnički fali 6. brzina....potrošnja bi pala za sigurno litru. Ujedno mi se čini da mi je potrošnja i porasla. Mislim da mi BC pokazuje prosječnu potrošnju oko 7.8. Autoput na 130 uz tu i tamo prestizanja...je oko 7.5L.

Citroen c4 3.jpeg
 

mali_BB

Active member
Oaj vikend sam radio malo preventativnih servisa na autu kao što to radi ChrisFix (ako ga netko prati na youtube) . Cilj mi je sve tekućine promijeniti. Čim sam ga kupio promijenio sam ulje i filter ulja. Ovaj vikend sam promijenio servo ulje (Total fluide DA), promijenio sam antifriz - napravio sam flush prethodnog na način da sam odozdo sva crijeva odspojio (na hladnjaku i crijevo iz ekspanzione) ispustio antifriz, dodao destilirane, zagrijao atuo, opet ispustio i tako još jednom. Stavio sam K12 plus roza antifriz. I još sam promijenio svječice. To me najviše izje... jer sam morao kupiti tu zvjezdastu gedoru 14mm i dugački 3/8 nastavak. Stavio sam NGK svječice koje su me došle 336kn. U njemu su bile Bosch koje mi se čine još dobre, ali eto, ovako sam miran. Još mi je u planu promijeniti ulje u mjenjaču. To ću možda na proljeće/ljeto. Promijenio sam i filter zraka te filter kabine. Prosječna potrošnja mi je na oko 600km 7,4L što je ok.
WhatsApp Image 2020-10-29 at 21.26.19.jpeg
 

mali_BB

Active member
Stavio sam kromirane poklopce mejd in čajna na kvake. Poprilično su digle izgled auta i čak ne izgledaju loše. Meni su ok. Prije stavljanja sam naravno kvake alkoholom prebrisao da se ove kromirane bolje uhvate. Nadam se da neće otpasti....bar ne odmah. Šta vi mislite? Yey or ney što bi rekli ameri?! Ne vide se baš dobro zbog odsjaja. Ja imam i kromirane lajsne oko prozora, ali ih je prethodni vlasnik plasti dip-ao. I crni auto je stvarno ali stvarno nezahvalan...stalno bi ga mogao prati....što naravno ne činim.
Citroen c4 5.jpeg
Citroen c4 4.jpeg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako je dip napravljen kako spada, na malo deblje, trebalo bi ga se dati lako guliti kao foliju
 
Na vrh