C4 1.6 VTi - mali_BB

mali_BB

Active member
Najprije ti hoce procurit brtva na kucistu filtera ulja
Ne misliš na onu brtvu koja se mijenja prilikom izmjene filtera ili?!
Off topic: Na njemu je prilično teško uredno promijeniti filter ulja, svuda iskapa. Em ne moš doći do njega od onih crijeva i kad ga vučeš van ulje završi svuda.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je super smješten filter ulja, riješiš ga za par minuta.

Ono na/u što šarafiš poklopac filtera je pričvršćeno na blok i tamo procuri ulje. To je ujedno i hladnjak ulja.
 

mali_BB

Active member
Meni je super smješten filter ulja, riješiš ga za par minuta.
Slažem se da ga riješiš uz hrpu ulja svuda. Jer kako god ga vadiš svuda ti kapa...

Ono na/u što šarafiš poklopac filtera je pričvršćeno na blok i tamo procuri ulje. To je ujedno i hladnjak ulja.
E to sam i mislio da bi tamo moglo biti. Jesi mijenjao to kad? Koliko je komplicirano?
 

Cutac

Prèkaroš
Slažem se da ga riješiš uz hrpu ulja svuda. Jer kako god ga vadiš svuda ti kapa...
Ko ga jebe, teže hrđa most :D

Koliko je komplicirano?
A ima zajebancije. Ide grana dole, pa ti treba nova brtva, šelne za auspuh. Ja sam usput i karter predihtao jer je slinio.
Imaš dva sata posla negdje jer moraš i antifriz mijenjati.
 

dinko1981

Well-known member
Ja osobno nebi stavljao led niti xenon u far bez leće jer obično bude isti k..c kao i sa halogenkom (a nekad i lošije) plus što obično zasljepljuje druge vozače a i nisi tehnički ispravan. Da se razumijemo nisi tehnički ispravan ni ako to napraviš sa farom koji ima leću ali je to onda ipak kud i kamo kulturnije i funkcionalnije...
 

Pavel

Lepi™
Ja sam na C5 imao od Osrama Cool Blue Intense i Night Breaker. Zadnje što je bilo na njemu su Philips Xtreme Vision (ili Night Vision tako nešto). To su bile najbolje halogene žarulje koje sam stavio u njega. Night Breaker su isto jako dobre, meni je Philips osobno bolji. Cool Blue Intense sam kupio u fazi dok sam još bio malouman, ne znam šta mi je to trebalo..
 

mali_BB

Active member
Imam X-treme vision. Baš sam pred mjesec dana išao iz Varaždina onim magistralnim cestama i ne znam da li je do mene ali nisam zadovoljan osvijetljenjem. Kad vidim aute sa LED svijetlima (Audi, BMW, Merc) fakat sam ljubomoran
 

Pavel

Lepi™
Imam taj Matrix LED ili AFS LED kak već, na Škodi i da.. Urnebes je. Ali ako imaš halogene, Night Breaker ili Philips X-Treme Vision.

A uvjek možeš preć i na Daciu, sad i oni imaju led svjetla 😁
Nisu ni sva LED svjetla ista. Škoda u sve modele nove ugrađuje LED svjetla ali ona Matrix moraš doplatiti. Isto je razlika nebo i zemlja. Ja imam ta Matrix AFS LED svjetla, i u odnosu na Basic LED su svemirski brod. Tako da se i tu lako zajebat. Imam osjećaj da je velik broj automobila danas koji reklamiraju LED svjetla više marketing jer te uredno u nekom od paketa traže doplatu za svjetla. Tako da mislim da tu više igra estetika nego funkcionalnost. U tom slučaju bi radije kvalitetne halogenke. :D

E, da i jel netko kuži ovo kod Osrama, Night Breaker Laser... Šta im dođe ovaj Laser?
 

Mirage

Well-known member
Te osramove night breaker laser one plavkaste na dugom svjetlu su meni sranje. Koštaju 200 kn a duraju jedva 8 mjeseci a to plavo svjetlo mi je iritantno i slabije osvjetljava od bijelog svjetla.
 

Profiler07

Well-known member
Te osramove night breaker laser one plavkaste na dugom svjetlu su meni sranje. Koštaju 200 kn a duraju jedva 8 mjeseci a to plavo svjetlo mi je iritantno i slabije osvjetljava od bijelog svjetla.
Po kisi ili snijegu kad upalis ne vidis nista,kao da ti neko baci bijelo platno na sajbu.Na C4 sam u maglenke stavio zute sijalice predobro izgleda,nisam jos vozio po magli da mogu reci da li se bolje vidi
 
Na vrh