C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

Phantom

Drajver
2 tjedna prošlo, i jučer ujutro opet se upale greške kočionih sustava.
nadam se da se ne ljutiš, što se vežem na tvoju temu, ali sličan problem se je meni desio juče, palim auto, service, hill assistent fault, esp abs fault... poslije par vožnji je greška nestala, danas sve normalno radi,samo zanima me da li imamo isti problem ?
 

markan1000

Well-known member
@Phantom - eh, tko će ga znati je li problem isti ili nije.

@Cutac - danas idem na dijagnostiku pa ćemo vidjeti što će pokazati... tnx na ponudi, tko zna, možda ti se još i javim za četvrtak :cool:
 

markan1000

Well-known member
Otišlo se onaj dan na dijagnostiku, ali greške više nije bilo, i zasad se više ne javlja.

Neovisno o greškama, auto ide na prodaju. Ne zato što nisam zadovoljan s njim, dapače, jako sam zadovoljan i volim ga, međutim obitelj se širi i ide se na nešto veći auto.

Ukratko razlozi:
- u auto dosad nije puno ulagano (kiler + senzor tlaka goriva + mali servisi i potrošne stvari tipa diskovi i pločice) tako da mislim da je pravo vrijeme za prodaju
- želimo auto s tri sjedala nazad
- želimo auto s nešto većim gepekom

Uzimajući u obzir ono što tražimo, cijenu i neku pretpostavljenu kvalitetu, prvi izbor je C-Max, drugi izbor je (isključivo zbog u prosjeku nešto veće cijene) C4 Picasso. U toj klasi i nema nešto puno izbora, Scenic koji mi je nikakav, Touran koji je preskup, nešto ružnih Japanaca, BMW 2 preskup...
Godište od kraja 2016. na ovamo, do max. 40.000 km.

Prvi korak, prodaja ovog.
 

markan1000

Well-known member
Još sam u razmišljanju o cijeni, za vikend se nadam da ću ga uspjeti urediti za slikanje i objaviti oglas.

Mislio sam se i tu obratiti za savjet, ukratko:
godište 07/12
km 126.000
drugi vlasnik/nije uvoz - kod mene je od 01/14
1,6 HDI 6 brzina / 112 KS, nije start-stop
ALU felge
automatska klima, parking senzori, automatska svjetla / brisači
trenutno registriran 01/2020
išao bi i s rezervnim setom guma, trenutno zimski GY UG 9 (3. sezona), ljetni Dunlop Sport Blueresponse (odvožene tri sezone).
Tu sam više puta naglašavao, sve održavano prilično unutar intervala, nisam nikad bio frik u smislu da služim autu, nego je auto služilo meni, tako da se vide razumni tragovi korištenja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Puno toga ovisi o tome koliko možeš čekati i koliko vrijedi tvoje vrijeme.
Prije malo vremena kad sam kupovao, znajući detalje oko stanja i servisiranja, ponudio bi ti 5500€ u kešu. Nakon kupovine bi odradio sve što ti nisi ;)
Što ne znači da ti nemožeš pitati 7500€ u oglasima :D
 

Cutac

Prèkaroš
Jel imas felge za zimske gume?
Frend je zainteresiran, ali biti cu iskren, ovo sa ABS-ok nikako ne ide u prilog.

Cesto sam u ZG, zavisi kako se frend oglasi, mogli bi se dogovoriti za neki pregled :)
 

markan1000

Well-known member
Jel imas felge za zimske gume?
Frend je zainteresiran, ali biti cu iskren, ovo sa ABS-om nikako ne ide u prilog.

Cesto sam u ZG, zavisi kako se frend oglasi, mogli bi se dogovoriti za neki pregled
Nemam felge, mijenjao sam gume uvijek na istim alu felgama.
Što se tiče ovog s ABS-om, gle, ne znam što da ti kažem. Ja sa na ovoj temi bio iskren što se tiče svega u vezi ovog auta. Nekog s foruma možda baš privuče to što sam mu ja pisao sve vrline i mane. Nekog će to vjerojatno i odbiti. Ali to je auto takav kakav je. Ovako barem znaš da se javlja (ili sad trenutno i ne javlja) taj problem s ABS-om. Kod nekog drugog možda ga uzmeš i ne znajući da imaš takav skriven problem :D

Prije malo vremena kad sam kupovao, znajući detalje oko stanja i servisiranja, ponudio bi ti 5500€ u kešu. Nakon kupovine bi odradio sve što ti nisi
Što ne znači da ti nemožeš pitati 7500€ u oglasima
na Njuški pitaju i po 8 :cool: 5.500 je ipak malo hmmm
Znam da nije Golf, ali ipak :wtf:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A računaj da ćeš uštediti dobar iznos prodajom auta bez dodatnih investicija, al slobodan si staviti koliko god želiš... imaš i malu prednost ako se ne žuriš
 

markan1000

Well-known member
Neću tvrdoglavo držati visoku cijenu.
Došlo je do određenih promjena u planovima, i možda se već kroz sljedećih tjedan ili dva zakotrljamo u drugom autu, i možda i dalje ostanem s dva auta na ovom forumu.
To bi značilo da najprije uzmem drugog i onda prodajem ovog. Ali vidjet ćemo, i dalje ću obavještavati najdraži forum o razvoju, ako koga zanima naravno uopće :D
 

markan1000

Well-known member
5500 ne bi hvala, bar ne u ovoj fazi. Ne zanosim se ja glupostima o 8.000 EUR, bez brige. Ajmo ovako, iz Njemačke takvog sličnog teško možeš sa svim troškovima unosa dovući ispod 6200-6300 - ma nek je i 6.000. Na to još očekujem i ja neku premiju od nekoliko stotina EUR zbog toga što netko ne mora ići u Njemačku po njega i pošteđen je dobrog dijela zezanja + radi se o dosta rjeđem modelu kod nas od onih s 90 KS. I to je cijena po kojoj bi u ovoj fazi mogao ići.
Na sve to skupa ide neka premija od nešto stotina EUR za pregovaranje u oglasniku, i to je cijena po kojoj će onda biti oglašen.
 

Cutac

Prèkaroš
Da odmah kažem, ja sretan kao i ti da ga prodaš za koliko god hoćeš, ali iznosim argumente.

Zaboravljaš da ja znam da je cijena računala ESP-a i ABS-a 6800 kuna, a cijena ABS/ESP pumpe 8500. I da su ruke bar 1000 kuna.
I da ja osobno imam 3 godine stare BluResponse i ne želim ni zamišljati kakve će biti u 4. godini starosti.
Ne znam kakva je servisna povijest, ali veliki servis pretpostavljam da nije rađen. Drugi si vlasnik, treba kupiti set felgi za minimum 1500 kuna, pitanje je što je s ABS/ESP, ...
7 godina star c4 sa 125000 kilometara od drugog vlasnika, 110 konja 1.6 dizel... Ne vrijedi to baš.
Buraz je uzeo 5 godina staru Insigniju(xenon, navi, sicevi na struju) 2.0 dizel 160 konja sa 109 tisuća km od prvog vlasnika za okruglo 10000€.

Ja osobno ne bih uzeo auto uopće jer mrzim probleme sa strujom.
 

markan1000

Well-known member
A vidjet ćemo, 6500 ili 10000 je velika razlika...
Nadam se da je za vikend oglas gore, pa ćemo vidjet reakcije odnosno potražnju. Velika je stavka hoću li uspjeti zatvoriti financijsku konstrukciju kroz tjedan-dva i bez prodaje njega prije kupnje drugoga. Mislim, C4 svakako u skorom roku mora otići, samo je razlika je li to u roku od tjedan-dva ili dva mjeseca. Iskreno, ne znam ni sam koliko očekivati, ne želim stvarno biti nerealan u procjeni, ali ne želim ga ni dati za premale novce prije nego probam dobiti nešto više za njega. Svaka stotina EUR u plusu puno znači...
 

Cutac

Prèkaroš
Tu negdje, oko 11-12k€

Nije imao zimske ni gume ni felge, trebalo je zadnje kočnice zamijeniti i to je to.
Po meni je to i dalje šugav auto radi neudobnosti, ružnoće i Opel mirisa, ali je miljama ispred c4 ako imaš visoku dioptriju i voliš tvrda sjedala.
Ali je i drugi cjenovni rang po održavanju...
 
Na vrh