C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

markan1000

Well-known member
Upravo naručene nove zimulje, na kraju u zadnji trenutak preokret, umjesto Dunlopa naručen Goodyear UG9, ali mislim da ni s njima nema greške.
Na kraju skoro totalni preokret bio, i umalo naručio Hankook winter Icept RS2, razlika bila 500 kuna na četiri gume u odnosu na Goodyear. Ipak mi se čini da još uvijek nisam spreman za nešto što nije premium. Presudilo je što su Hankookice po ocjenama loše na mokrom, a kad se sjetim kakvi me mokri uvjeti svako malo uhvate na autoputu gdje su ozbiljne brzine, prođe me volja za eksperimentiranjem... Još je sad i mala beba u autu, a onda pogotovo ne želim eksperimentirati. To da se samo po gradu vozam, druga stvar bi bila...
 
Posljednje uređivanje:

pokra89

Well-known member
Slobodno si mogao hankook uzeti. U mene je upravo ta guma, snijega kod mene zimi i nema tako da je većinom u pitanju kiša/poledica, a od prošle zime nije jedna, nego dvije bebe u autu, ali što se gume tiče sve je na najvišem mogućem nivou.
 

markan1000

Well-known member
Ma ne mislim da je Hankook loša guma, zato sam i razmišljao o njoj. Ali u mom slučaju radi se o 16-icama (kod tebe vjerojatno 17?) koje nisu preskupe ni kad su premium, plus mogu si priuštiti premium gumu u toj veličini i ne žalim potrošiti na gume. Radi se o 649 kuna po gumi za kupnju na rate. To da pričamo o nekim ciframa od 1000 kuna, onda bi vidio šta bi. iako bi mi neki premium vjerojatno uvijek bio prvi izbor, osim ako stvarno ne bi imao para da ga uzmem.
 

markan1000

Well-known member
prije par dana nisam mogao naći ključ od auta koji stalno koristim, i uzmem rezervni. kad ono, ne radi mi daljinsko otključavanje s njim (ni zaključavanje). Centralno "u bravu" radi normalno, paljenje također. ranije mi je i daljinsko normalno radilo.
za 5 minuta nađem "glavni" ključ, sve normalno funkcionira.
nakon toga opet s rezervnim, ne radi daljinsko.
nije da me to nešto previše brine, ali što bi moglo biti?
 

markan1000

Well-known member
pitanje: kako se pale grijači retrovizora? postavljanjem puhanja na prednju šajbu, ili paljenjem grijača stražnje šajbe? pretpostavljam da imam, jer imam zaklopive, a i dosad mi je uvijek lijepo brzo sušilo retrovizore. nikad nisam provjeravao ni na popisu opreme, niti sam ih pipao da vidim je li griju :D ali sam lijepo vidio na njih.
a sad su mi došli u fokus jer zadnja dva jutra kako idem na posao retrovizori su mi koma, mokri, uopće se ne suše, i moram priznati da uopće nije zabavno tako voziti. jbg razmaženi smo svi postali
 

markan1000

Well-known member
a ništa, probat ćemo sutra ujutro ili kad će već vrijeme biti zgodno da vidimo rade li. a ja bio uvjeren da se pale kad se puhanje namjesti na prednju šajbu...
 

Cutac

Prèkaroš
Mozda i da, ne znam, nikada ne koristim tipku za sajbu, smeta mi toliko puhanje :D
Znam da se sigurno pali sa grijacem zadnjeg stakla.
 

markan1000

Well-known member
je, provjereno, sve radi, ipak lažna uzbuna :D

inače, prošli tjedan odrađen tehnički pregled, kaže čovjek da je sve super i nema nikakvih problema. šokiralo me da sam između dva pregleda napravio nešto manje od 16000 kilometara. ipak se osjeti da je došao još jedan Citroen u kuću koji je ovom smanjio kilometražu. neka, duže će očuvan biti :grin:

inače, na cca 95.000 km smo
 
Na vrh