C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

Doomsday

U prolazu...
to i napravi zamjeni zvučnik pa onda češ vidjeti dali ima iste nus-pojave. ako nema onda nije do radija. već do kablova.
Kako to misliš, do kablova...? Valjda ako riješi promjenom zvučnika, onda je do zvučnika...? :D

Šta je najluđe, ako se opet javlja nakon promjene zvučnika, ne mora nužno bit do radija, može bit i do kabela između zvučnika i radija... :cool:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kako to misliš, do kablova..
malo sam se krivo izjasnijo :grin: kad stavi tvornički zvučnik a stanje krčkanja ostane isto onda je vjerojatno do kablova a ne do zvučnika ili radija. zna se dešavati da spojevi kablova nisu dobri. pa i sami kablovi na pregibu vrata. večinom spoj kabla na konektoru spoja zvučnik-kabal
 

markan1000

Well-known member
Ma znam samo da u ovom trenutku promjena radija ne dolazi u obzir, prevelik mi je to trošak. Probat ćemo sa zvučnikom i pratiti što bude.
 

markan1000

Well-known member
Evo lagani update. Promijenjeni danas zvučnik u desnim prednjim vratima i lijevi visokotonac. Desni vidokotonac mijenjan ranije. Dakle, od prednjeg dijela jedino je još u lijevim vratima ostao izvorni i problematičan.
Oni u zadnjim vratima su zasad ok.
Kako sam već govorio, ovo je bila testna izmjena da se vidi je li do radija kako tvrde u servisu, ili ipak do zvučnika.
Zvučnici danas testirani uz nešto glasniju glazbu s dosta basa, i zasad krči jedino ovaj u lijevim vratima, koji jedini nije mijenjan. Još ćemo koji tjedan testirati, ako bude i dalje tako, pretpostavit ću da je zamjena zvučnika pomogla i promijenit ću i njega.
 

ZlatkoC4

Well-known member
pretpostavit ću da je zamjena zvučnika pomogla i promijenit ću i njega.
mislim da će i biti da je zvučnik u pitanju. jako malo šanse su da je radio

kod mene nema krčanja ali mi je vozačev zvučnik bio jednom stao svirat ja ga cimnem on radi pet min poslije isto onda sam ga malo jače cimnuo i od tad radi normalno. vjerojatno je neki konektor u pitanju ali mi se ne da to sad otvarati. dok malo jugne onda ću u akciju.
 

vborovic

C5 modifikator
ali mi je vozačev zvučnik bio jednom stao svirat ja ga cimnem on radi pet min poslije isto onda sam ga malo jače cimnuo i od tad radi normalno
Hm, da si ga mogao cimnuti, trebao si skinuti oblogu vrata, što sumnjam da si radio ... napiši ko čovjek - opalio si nogom po vratima, i ti je to ... LOL
 

markan1000

Well-known member
Dugo nisam ništa pisao, što je čak i pozitivno rekao bih :cool: Stavljene ljetne gume, od ove godine smo na novim Dunlopicama Sport Bluresponse. Nadam se da je ovo jedini put što ih tu spominjem do prodaje, te da neću morati ni hvaliti, a pogotovo kuditi.
 

markan1000

Well-known member
Teško mi je to za procijeniti u odnosu na ranije ljetne (Turanza) koje nisam imao na autu već 6 mjeseci pa sam i zaboravio koliko su bučne.
U odnosu na zimske stare 5 godina koje sam imao dosad, naravno da su puno tiše.. Sad i te zimske odlaze u povijest.
 

Phantom

Drajver
Citat:
markan1000:
od ove godine smo na novim Dunlopicama Sport Bluresponse.
Koliko tiše ili bučnije od prethodnih ?

0
__________________
super izbor,odlične gume, ja sam prezadovoljan s njima, što se tiče tišine mislim da su najtiše od konkurecije...
 

markan1000

Well-known member
91.000 km, napravljen redovni servis, po prvi put u AMC Marko s obzirom da je Auto Spot gdje sam ranije odlazio zatvoren. Zadnji osvrt na auto sam pisao na nekih 80.000 km, i odonda nemam nešto posebno za dodati, sve lijepo radi osim već tradicionalno zvučnika u vozačkim vratima... promijenit ću i njega kad-tad. Uglavnom zasad u kući vlada opće zadovoljstvo s autom :grin:
U iščekivanju smo novih zimskih guma da se sigurnije koturamo, i idemo dalje!
 

Doomsday

U prolazu...
Od trećeg miseca slušaš krčanje u svojim vratima...?!

I još nisi ništa napravija po tom pitanju...?!!!

:wtf:

Kolega, svaka čast, ili malo voziš, ili malo slušaš glazbu u vožnji... Ja bi na tvom mistu do sad završija na psihijatriju...

:grin:
 

Cutac

Prèkaroš
Slažem se, mene također smetaju svi zvukovi kojih ne bi trebalo biti.

Ali ako ti redom "proprđuju" zvučnici koje stavljaš na isto mjesto, ja bih kopao i tražio problem.
 

markan1000

Well-known member
Promijenio sam oba visokotonca i onaj u suvozačkim vratima, i otkad sam ih promijenio više ne prde. Ostao mi je taj u vozačkim vratimakoji nije mijenjan i koji ne prdi svaki put kad sjednem u auto, nego npr. svaki četvrti, peti put. Zato to još i podnosim. Zvučnike iza nisam zasad imao potrebe dirati.

koje?
nisam ih još naručio, ali 99% da će biti Dunlop Winterspot 5
 
Na vrh