C3 Picasso 1.6 HDI confort by mirda69

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Slažem se u vezi automatskih praonica.. Sa xsarom sam redovito išao u takve i bila je puna crta i crtica od četki :hm:
Otkako je novi doma-nema šanse ! Odem na one ručne i perem sam :whistling:
 

1587 VTS

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Taj 1.6 je izvrstan motor, zamjena je za legendarni PSA 1.6 16v 1587 (TU5JP4, 110ks), a razvili su ga PSA i BMW, ugrađuje se u dosta modela citroena i peugeota i u mini. To je usisna varijanta sa 120 ks, postoje jos i turbo verzije istog motora sa 156 ks i 210 ks. Kazu da ne trosi puno za 1.6 i upravo je to najveci napredak u odnosu na stari TU5JP4 motor, uz smanjenu emisiju stetnih plinova i povoljniju momentnu krivulju.
 

Alfarano

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Hvala kolege,

@ Zdeslav'67 nije provokacija, imam ovaj nick vec duze vrijeme zbog moje Alfice, i medj biciklistickom rajom sam ovako poznat.

A kad kupim Citra postat cu i pravi clan porodice, iako sam zapravo to nekada davno i bio, vozeci Francuza 205 od punih 960 kubika, moja prva vozilica, brze sam ja isao uzbrdo od njega :)

Vozdrica svima...
 

Olaf

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Taj 1.6 je izvrstan motor, zamjena je za legendarni PSA 1.6 16v 1587 (TU5JP4, 110ks), a razvili su ga PSA i BMW, ugrađuje se u dosta modela citroena i peugeota i u mini. To je usisna varijanta sa 120 ks, postoje jos i turbo verzije istog motora sa 156 ks i 210 ks. Kazu da ne trosi puno za 1.6 i upravo je to najveci napredak u odnosu na stari TU5JP4 motor, uz smanjenu emisiju stetnih plinova i povoljniju momentnu krivulju.
moje iskustvo za 1.6 vti
- bucan razvod
- voli dosta popiti
- ima 3 bregaste
- razvod nije u pocetku bio dobar - bilo je problema
 

1587 VTS

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

moje iskustvo za 1.6 vti
- bucan razvod
- voli dosta popiti
- ima 3 bregaste
- razvod nije u pocetku bio dobar - bilo je problema
:confused:
Heh, nisam onda bzvz rekao legendarni 1587 :D Stara provjerena rjesenja :cool:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Ha,u dokumentaciji kaj sam dobil u salonu piše euro IV..na tehničkom mi upisali euro V..tak da neznam ko tu koga j...
Koja je razlika između ta dva ulja,kaj si napisal ?
 

Olaf

New member
Total 9000 ide za motore koji su dosad bili, benzinci i hdi a ovaj Total Ineo ti je za ove nove 1.6 hdi i ove BMW motore. Kaj ti vec fali ulja. Daj mi posalji zadnjih 8 brojeva sasije n- PM
Ti imas Euro 4 pa ide Total 9000 ali mozes koristiti i ovaj Ineo ali ga nemoj dosipavat nego ga stavi kad ces radit servis
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Thx..ma,ne fali mi ulja,nek pitam da znam ak bi slučajno usfalilo :D
A kaj ima neka razlika između ovog mog motora od 90 ks i ovog kaj sad stavljaju u c4 ? jel je razlika samo u FAP-u il u još čemu :confused:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Aaaa..u tom je kvaka :D Samo ne kužim kak su mi onda oni mujani na tehničkom upisali euro 5 normu..:confused:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Misliš na onaj Usb box ? Nemam to..imam samo jack utičnicu..priključak za usb je u "ekskluziv" verziji mislim,a meni se nije dalo za to nadoplačivat..
spojim mob preko jack utičnice, i to je to :D:D

Laky,aj mi zrikni kolko dojdu one zavjesice otraga..i jel to potebi isplativo i efikasno ? Svaka kišica i auto mi je otraga zapucan do krova :twisted:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Več sam zaboravil kak je to kad je auto bez repa :twisted:,zato me i zanima jel te zavjesice kaj pomažu..
 
Na vrh