C3 Picasso 1.6 HDI confort by mirda69

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Imam još jedno pitanjce..:D,pa pomagajte..
Trenutno na autu imam zimske gume i č.felge..Zanima me sljedeće:
Kad budem na proljeće vraćal alu felge,dal se one stežu na neku određenu jačinu ? Npr.onim "kilo" iliti moment ključem ? Ili se šarafe onak,na osječaj.. pitam da nebi nekaj slučajno zaj.... ,da ne pretjeram s "osječajem" :D:D Ili da ipak šarafim s kilo ključem ? Ako da, na kolko se stežu ? :confused:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

ovo ti je podatak za njegove kotace na koliko se stezu

C3 PICASSO 11 m.daN
To znači da na kilo ključu nariktam na koliko N ? :eek:
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

zašarafi ko pravi muž: dok je na dizaljki stegni rukom koliko ide, kada ga spustiš stegni dok ne zaboli u prsima, i onda petom lagano udari po ključu
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

zašarafi ko pravi muž: dok je na dizaljki stegni rukom koliko ide, kada ga spustiš stegni dok ne zaboli u prsima, i onda petom lagano udari po ključu
Tak sam i stegnul ove čeličane :D:D:D,ma me stra ove alu tak stegnut !
 

Olaf

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

110nm ak se ne varam :D

daj stegni to ko muz i gotovo...kaj da ti negdje pukne guma pa nebus nosio kilo kljuc sa sobom stalno
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

110nm ak se ne varam :D

daj stegni to ko muz i gotovo...kaj da ti negdje pukne guma pa nebus nosio kilo kljuc sa sobom stalno
:D:D:D Vidim da u jednom trgovačkom lancu ga prodaju za 169 kn, pa reko da upiknem jednog.:p
 

Zmix

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Mirda, auto ti je fenomenalan!
Želim da te lepo služi i da puno kilometara pređeš u njemu.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Hvala,hvala :eek:
Neka bude ko bivša Xsara i ja prezadovoljan :D Stalno planiram ubacit još slika u garažu,al nikako da uhvatim vremena i pošteno ga uslikam..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Evo dojmova dosadašnjeg druženja s mojim ljubimcem :wub:
Što se tiće motora-vuče već iz najnižih okretaja i ubrzanja i preticanja s njim su pravi gušt(ovo je iz perspektive nekog ko je prije vozio benzinca od 75 ks)..
potrošnja je najbolja stvar:D..kreće se po gradu od 6-6,5 l,a van grada 4,5-5,5l (sve zavisi od načina vožnje i trenutnog raspoloženja).Mjenjač se šalta lagano i bez zapinjanja..hodovi jesu malo duži,al ovaj auto i nije namjenjen jurcanju od semafora do semafora i obaranja brzinskih rekorda :D..jedino što mu zaista fali,a to je 6 brzina..
Što se tiće unutrašnjosti,same pohvale-ništa ne cvrči,ne lupka i ne cvili..moje mišljenje je da je citroen puno napredovao u izradi sklapanju i kvaliteti upotrijebljenih materijala. Preglednost u svim smjerivima je fenomenalna (čemu pridonose i veliki retrovizori) tako da ga je pravi užitak voziti i parkirati iako nema park. senzore..Ponuda prostora(što će znat cijenit svi s klincima,kučnim ljubimcima kao i oni koji stalno nešto prevoze) kako u kabini,tako i u gepeku je posebna priča-gepek ima od 385-500l (zavisi od zadnje klupe koja se da pomicati uzdužno 15 cm,kao i naslona kojem se da podešavat nagib) pa sve do 1500l kad se obore sicevi i dobije ravna podnica,tako da se može u njega natrpat sve i svašta..Sjedi se povišeno i udobno (što i nije čudno-ipak je ovo citroen :D al da se razumijemo-ipak ni blizu citraćima s hidro ovjesom ! ),mjesta na zadnjoj klupi na pretek,kao i u cijelom autu..Autom. klima savršeno odrađuje posao (doplata)..audio sustav (s 6 zvučnika) je i više nego OK..tempomat i limitator brzine su stvari za koje prije nebi dao ni pet para,sad to cijenim (pogotovo na autoputu)..senzor za kišu i autom.brisanje,hm..ponekad mislim da stvarno mlatara bezveze i da bi moglo i puno bolje..Zamjerka također ide i nedostatku kazaljke temp. vode( ima samo dvije lampice-plavu,koja dok se ne ugasi,znači da je motor hladan i da ga se ne gazi,i crvenu-koja ak se upali-stani sa strane i zovi upomoć), kao i zvučnom signalu za nevezanje-toliko je iritirajući (ko da će bomba eksplodirati) da te jednostavno prisili da se vežeš..
U vožnji je prilikom bržih prolaska kroz zavoje primjetno naginjanje,što i nije čudno s obzirom na oblik karoserije,ali ništa strašno..pri večim putnim brzinama dosta se čuje šum vjetra (opet ima veze s aerodinamikom i oblikom auta)..kočnice su vrlo efikasne i vrlo dobro se bore s masom automobila..
Uglavnom,ja sam prezadovoljan zasad, i moja je preporuka svima koji žele monovolumen a C4 Picasso im je prevelik ili nedostižan-što cijenom, veličinom ili nekim drugim razlogom..
I još nešto: jest da je ovako crni preljep..ali što je zajeban za održavanje :whistling:,mogo bi ga čovjek svaki drugi dan prati..:eek:
Eto,to su moji dojmovi zasad..:D:D
 
Posljednje uređivanje:

Alfarano

New member
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Pozdrav Mirdi i ostalim kolegama,

super je auto, ja planiram uzeti 1.6 16V benca, onaj confort paket. Jeste malo glupo sto nema rezervnog tocka, i pokazivaca temp motora. Volim kada vidim kazaljku pa i ako krene gore znam sta je ciniti, a ako se ne podize opet znam sta je u pitanju, termostat i sl.
Planiram takodje crnog, sto super izgleda al praonica dva puta sedmicno je zagarantovana.
Ovaj je bezinac od 120 KS po meni bolja varijanta od benzinca 95 KS, kod preticanja, brda i sl.

Ako neko ima nekih sugestija samo naprijed...

:)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Pozdrav i tebi Alfa-ljuta-rano !:D
Svakako uzeti ovog benzinca od 120 ks,ako već nemože dizlo. jer je auto poprilično težak pa da nebude kasnije -što nisam uzeo jačeg,ovaj se uopće nemiče !:vidiga:
Što se tiče kazaljke-znam i meni fali,al sam se več navikao ! Rezervni kotač riješiš isto kao i ja,jer ovo sa setom za krpanje meni nije sigurno..
Pitao si me za ovaj motor od 120 ks..to če ti morat reč netko stručniji tko ga je vozio-ja nisam :confused:
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Re: C3 Picasso 1.6 hdi confort

Planiram takodje crnog, sto super izgleda al praonica dva puta sedmicno je zagarantovana.
:)
Dobro nam došel! :cool:

Apropo praonica, moj savjet je izbjegavati automatiku. Èast iznimkama, no kod većine su četke pravi loto. Nikad ne znaš u kakvom su stanju ni njihov nuz-učinak na lak. Meni su na astri (trojka) cijeli lim krova izgrebali. Ništa strašno, al dovoljno da se čovek pojede dok vidi to na novom autu. Nema do ručnih. Jesu skuplje, i dulje traj al zato znaš kaj možeš očekivati.

P.S. Inače, kakav je to nadimak? :) Talijanska provokacija? :D
 
Na vrh