C3 by Fran

Franzg

New member
Pozdrav svima, ime mi je Fran i vozim citroen c3, 2004.godište . Auto je kupljen 2010.godine sa samo 20,000kilometara. Sada ima 80 i nesto tisuca, i na njemu sam napravio par dorada sto mozete vidjeti na slikama. Prvo je stavljen crni mat krov, zatim crne crte, sa strane imam broj 13 na staklima (moj najdraži broj;) ) , zatim su ratkape pošpricane u mat crnu. Èesto putujem s njim bio je na mnogim lokacijama, meni najdraze putovanje je bilo ono u Monte Carlo:) .
Prije par tjedana stavljen kod Matusa novi materijal na volan, kombinacija alkanatare i kože, vrhunski odrađeno, preporučam ih svakako (bira se kombinacije kože, alkantare, biraju se koje boje ce konci biti i na kraju to fenomenalno izgleda (u garaži pod slikama mozete vidjeti). Prekjučer stavljen prednji znak u crno pomocu plati dippa:)
Svemu u svemu s autom sam zadovoljan, bilo je naravno i problema, otiso je kuplung na 65 tisuca :eek:, pukla je prednja opruga (klasika citroen c3), dovod goriva i motor alnasera također...to su bili glavni kvarovi
U garaži možete vidjeti slike :) Sljedece sto bi bilo u planu su felge, dvoumim se izmedu 16" ili ostati na 15", uzimao bih mozda one original citroen c3 od exclusive modela, ovakve:



pa ih špricao u crno, ali otom potom...te eibach opruge su također u planu jer me zivciraju ovakve citroenove za koje nikad neznas kad ce puknut
 

Yukio

Member
Nisam nigdje vidio, možeš li navesti jel to HDi ili onaj 16v od 1400 kubika?
Po opisu vidim da je kod tebe dosta toga mjenjano. Kakav imaš interijer. Ja svom mislim prodat iz razloga što su mi sjedala koma. Ne mogu više od sat vremena vožnje više izdržat. U Astri i Golfu se mogu voziti po cijelu noć
 

Franzg

New member
1,4 je motor benzinac 75ks , unutrasnjost je nesto drukcija jer je exclusive paket sa svom opremom osim koze (cak i tempomat npr) , pa je vjerovatno zato nesto drukciji oblik sjedala, moram priznati da nisam imao
Nikakvih problema sa sjedalima na relacijama 8-10 sati (a usput sam i tip koji staje samo kada auto treba pit 😂 )
 

Franzg

New member
evo mali update, kupljene i montirane LED-ice za osvjetljenje tablice, svjetle do poda :grin::grin: nekome mozda prejako ali meni super :D
danas također sa plastidipom pospricao prednje rešetke ispred hladnjaka u crno, uskoro slike :)
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ja svom mislim prodat iz razloga što su mi sjedala koma. Ne mogu više od sat vremena vožnje više izdržat.
Ja prvi put za tak nečega čujem. Osim c4 pikasa tu je i ženin c3. Jednom smo ž njim išli tu od doma sve do Makarske uz možda 15 minuta stajanja za pišanje. Nisam primetil nikakav zamor ni bol u leđima, niti nekaj da bi me iritiralo. Kaj ja znam, možda ti zicevi nisu dobro naštimani, naslon i to :confused:
 

Krky

Lakerski profesionalac
evo mali update, kupljene i montirane LED-ice za osvjetljenje tablice, svjetle do poda :grin::grin: nekome mozda prejako ali meni super :D
danas također sa plastidipom pospricao prednje rešetke ispred hladnjaka u crno, uskoro slike :)
De si kupil t-10 ledice i koliko šoldi?
 

Yukio

Member
što se tiče sjedala, ja imam valjda onaj osnovni model s običnim sjedalima.
Visok sam 190. Najviše mi fali naslon za glavu koji se može nageti tako da mi vrh njega drži malo ispod zatiljka
 

Franzg

New member
De si kupil t-10 ledice i koliko šoldi?
uzeo sam ih na e-bayu, ove: [ame]http://www.ebay.com/itm/331322265896?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT[/ame]
dakle ispadne sa shippingom oko 180kn i dodu stvarno brzo u roku 5-6 dana, s tim da mi je električar morao skinuti cijelu oblogu onu kod gepeka jer nije mogao s prednje strane ih izmjeniti pa je htio naplatit 100kn to :shock: , ja sam mu reko da imam 70 i tolko sam mu i dao pa je pristao

Krasan autic ! I bas si ga srihtao ko bonboncic !:)
hvala :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Inače si mogao jednostavnije i jeftinije proć, pa zamijenit samo žaruljice u tim kućištima... samo treba tabliu skinut. Al u svako slučaju super.
Studiraš na efzg? :D
 

Franzg

New member
Inače si mogao jednostavnije i jeftinije proć, pa zamijenit samo žaruljice u tim kućištima... samo treba tabliu skinut. Al u svako slučaju super.
Studiraš na efzg? :D
ma stvar je da su mi ta kućišta bila skroz uništena, plastika je skroz bila mutna i nebi se vjerovatno dobro vidjelo

dada na efzg-u, sta viđaš auto tamo? :)
 

Franzg

New member
ma nisu jos kupljene, ali sljedeci tjedan ih naručujem :) stizu kroz 10-14 dana pa taman onda i zimulje idu gore
i bit ce crne naravno drugačije kod mene nemoze :):grin::grin:
a ovo sto je sad su ratkape pošpricane u crno:cool:

e imam jos jedno pitanje, ima li netko prijedlog za svjetla? naime, imao sam phillips blue vision (270kn :surprised:) , i nakon 3 mjeseca otisla jedna, sad imam jednu obicnu i jednu phillips, planiram ic na osram blue, a sto mislite oce prije tehnickog (koji je za 2 tjedna) skuzit da je jedna zarulja hillips blue vision a druga najobicinije H7 zarulja ???
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I ako skuži, što ti može? Imaš legalne H7 žarulje, nigdje u zakonu ne piše da moraju biti isti modeli i proizvođači. Ako i davi odi do konzuma i za 20-30 kn imaš još jednu običnu.
Ja idem na najjeftinije žarulje renomiranih proizvođača, uvijet je samo uv filter. Te blue vision, night breaker mi nemaju logike i ne opravdavaju cijenu. Al opet... neki se u njih kunu mada i po 500injak kuna godišnje na njih bace... Svako svoje veselje ima :grin:
 

Franzg

New member
heheh :) felge upravo stigle , sad ce slike, sljedeci tjedan montaža

evo mene opet, felge su stigle danas i meni su vrhunske :):) danas je tehnički pa ih stavljam sljedeci tjedan (doc sa ganc novim felgama na tehnički mi izgleda ko da molim da mi nađe neku stavku koju da zamjenim da još potrošim kad sam si već felgice stavio :p )
Sljedeći tjedan također ide na servis zamjena zupčastog remena zatezača i svega popratnog... Evo slika felgi i par slika rada sa dipom kada sam pred tjedan dana pošpricao rešetke od hladnjaka u crnu za agresivniji "look", te slika na kojoj se vidi kako svjetli LED osvjetljenje tablica :grin::grin:




 
Na vrh