C3 by Fran

Franzg

New member
Nemam pojma stvarno jel podmazan, koji je proces podmazivanja, jel to tesko dostupno?
Skuzio sada da se cuje kad npr stisnem gas (u tom trenutku se cuje)), onda kad drzim gas se ne cujei kad otpustim gas u tom trenutku se opet cuje ( ko da se neke plohe dodirnu opet ili nes tak, a zvuk je bas ono ko kak je ivan rekao ko da se u tim trenucima neko namjesta na krevetu koji skripi

Gledam malo sad videe tog cilindra i slican je zvuk tome, jedino sto kod mene kad auto stoji u leru i stisce se kuplung u prazno nis se ne cuje 🤔🤔🤔
 
Posljednje uređivanje:

Franzg

New member
Evo ekipa da se javim s novostima
Za pocetak ono skripanje ispod auta napokon skuzio razlog. Odnio ga kod svog majstora i odmah je posumnjao na auspuh, digao ga i kad se prodrma auspuh rukom tocno tajn zvuk se stvarao na onom spoju sa cijevi koja ide u motor. Odvojio je to i podmazao i sad je dobro 😀
Onda sad kak je doslo toplije vrijeme opet poceo se cut ventilator, majstor mi ga odmah pogledao i reko da treba zamjenit. e sad u citroenu su mi rekli da je rad blizu soma kuna jer moraju rastavit sve branik svjetla masku i to...a ovaj mi kaze da ga moze skinut od ispod i da mi to moze rjesit za 150 kuna, nadam se da ce uspjet. Al prvo moram uzet novi hladnjak sta je cca 1400-1900kn kolko vidim po tokicima i slicno.
I treca stvar, javlja mi remote control battery low, zna neko di se mogu te baterije uzet koja je cijena i jel ima onaj neki proces kodiranja il nesto tako nakon sta se stave nove?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bateriju možeš nać u svakom Bauhausu, Èipoteci, bilokakvoj tahničkoj trgovini vjerovatno... Ali ako ti se neda zezat, odi kod nekog ključara, većina ih ima te baterije u ponudi i zajedno će ti zamijeniti. Meni je normalno radilo i nakon zamjene.

Za probem, super, glavno da je riješeno :D

Nego, ti moraš mjenjat hladnjak, ventilator ili oboje?

Jer za ovu cifru šta si naveo bi moglo ići oboje, čak sa ugradnjom :D
 

Franzg

New member
Ventilator od hladnjaka, jer on radi onaj cudno, proizvodi zvukove svako malo tj cvrci i mogo bi uskoro kihnut, tak da mi je malo nejasna ta cifra, jedino ako me krivo shvatio covjek ali upit na mail je glasio ventilator hladnjaka...🤔
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Lageros, kolega toma, probaj s njima, aovo di ja znam uzimati je Valeov oko 130€, samo je dostava u Slo. Zamjenskih tamo ima od 70€ na dalje...
 

Franzg

New member
Nakon sto sam rjesio taj zvuk ispod auta, sad je red rjesit onaj cudni zvuk na visokim orketsjima. Za neupucene: na 3700 okretaja krece cudan zvuk (ko da neko pusta plin, mislim da ima video na c3 podnaslovu), nebi reko da su remenja jer se cuje ko nes metalno...auspuh mozda (isko du svi spojevi podmazani)? Ili mozda ventilator hladnjaka (koji ide na zamjernu za 10ak dana) iako mi je cudno da se cuje tek na 3700 okretaja...

Remenje kazem da je tesko jer je zvuk dosta metalan i ko da se tipa ventilator hladnjaka lose vrti ili nesto takvo, kao ds nesto lupa u nesto...sto nebi bio slicaj sa remenima i sl....uglavnom kada cu ic mjenjat ventilator hladnjaka odmah cu rec majstoru da pogleda pa cemo vidit
 
Posljednje uređivanje:

Franzg

New member
Da, s tim da sam sad skuzio da se tocno na oko 3700 okretaja krece cut, bilo da vozim bilo da stiscem u leru...i onda tipa kad pustim jos se malo cuje a kak pocnu padat okretaji onda polako nestane...cudno al trebali bi skuzit majstori buduci da se javlja stalno
 

Franzg

New member
Da i meni se cini da bi mogo bit...
Evo zvuka, oko 6-te sekunde se pocne cut, onda pustim gas i prestane i onda opet kad idem na visoke okretaje se krene cut...ko neko pistanje/zvizdanje a opet nekak metalan zvuk

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=Mmbccqli83c[/ame]
 

Franzg

New member
Zamijenjena baterija daljinskog sad vise ne daje ono upozorenje batrery low.
Ovaj tjedan cu vjerojatno uzet novi ventilator hladnjaka pa idem na zamjenu, a usput cu probat skuzit kaj se to cuje na visokim okretajima (iako sumnjam na auspuh, cudno mi je da kad se to krene cut, i kad pustim gas i dalje se cuje neko vrijeme dok okretaji ne padnu...u nekoj ludoj teoriji buduci da se ventilator cudno vrti i treba zamjenu mozda bi cak on mogo kad dode na visoke okretaje pocet se jace vrtit pa proizvodit zvuk, to bi idealno bilo jer bi rjesili dvije muhe jednim udarcem...ali nisam bas siguran) , nadam se da ce se skuzit kaj je to.
 

Franzg

New member
Uzeo novi ventilator hladnjaka, ali nikak da uhvatim vremena i odem do majstora.
E a danas sam skuzio kaj se tice onog zvuka koji se javlja na 3700 okretaja, javlja se dakle u leru kad se nabije gas i u voznji, ali dok je u leru i stisnem kuplung onda se ne cuje (npr u leru sam i nabijem gas na 3700 pocne se cut, u tom trenu stisnem kuplung prestaje se cut), dakle moguce da su nes zeznuli dok su stavljali kuplung set pred koji tjedan, sta mislite?
Svakako cu ic do citroen servisa da pogledaju
 

Dalibor

Dado Tornado
ali dok je u leru i stisnem kuplung onda se ne cuje (npr u leru sam i nabijem gas na 3700 pocne se cut, u tom trenu stisnem kuplung prestaje se cut)
može biti, ali ne mora značiti.
motor se rastereti pritiskom na kuplung dok turiraš jer mu odvojiš getribu, i iako se vrti sa 3700 okr., postane opterećen kao što je bio sa npr. 3400.
getribu možeš izuzeti ukoliko se zvuk ponovno javi na npr. 4200, a ukoliko nastaviš dodavati gas kada na 3700 pritisneš kuplung
 

Franzg

New member
Hvala na informacijama, evo pokušao sam ali kad dodem na tak visoke okretaje onda je vec sve tak bučno da ne mogu procjenit. Zovem sutra svog servisera pa cemo vidit, javljam daljnji razvoj
 

Franzg

New member
Zamjenjen ventilator hladnjaka kod majstora, rjesio je to u pol sata digao auto par stvari odmaknuo i ubacio novi. U citroenu su rekli da bi cijeli auto raskapali 🤔
E naravno nebi to bio c3 bez drama, ujutro kad sam upalio auto da krenem u servis kad ono ne radi servo. Otiso tak do njega pa je usput uz ventilator neke konentore kod akumulatora izvadio i nazad stavio i problem rjesen. Jel imao jos ko problema s tim? Jel bi se to moglo opet dogadat? Postoji li neki motor serva koji se mjenja i koja je cifra?

E a treca stvar onaj zvuk mi je rekao da se ne zamaram da je to po njemu rezonanca lonca koja je jednostavno takva na visokim okretajima

UPDATE: Opet otisao servo, idem sutra ujutro kod kajfeža na dijagnostiku pa cemo vidit dalje...
A zvuk onaj izgleda da dolazi ipak iz ispusne grane, zvuci ko da metal udara u metal...narucio se u citroen da to pogledaju, malo je cudno sta odmah nestane kad se kuplung stisne...auspuh srednji lonac zamijenjen nije bilo do njega...uglavnom kaos...
 
Na vrh