C3 1.4 benz - markan 1000

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Fino ti to gaziš :D
Nek ti na sljedećem servisu ventile malo porihtaju, možda bude bolje
 

markan1000

Well-known member
A napomenut ću i to na servisu.
Ljeti guca zbog klime, zimi guca jer mu je hladno. Uglavnom stalno guca. Ali činjenica je da se jedino vozi kroz rush hour po 12-ak kilometara u jednom smjeru, eventualno koji put po obilaznici ako me put nanese. Al ne vozi se puno pa ću izdržati, kod nas je godinu i po dana, napravili smo nekih 8000 km, s tim da je zadnjih četiri mjeseca u svakodnevnoj upotrebi, što ranije nije bio slučaj, pa će godišnji prosjek rasti. A lijepo me sad sluša i radi, tako da ga ne bi htio mijenjati samo zbog potrošnje, koja opet da uzmem nekog malog benzinca za po gradu i ne bi bila nešto posebno manja.
A u rangu do 2000 i kusur eura, koliko me ovaj s ulaganjem izašao, mogu na tko zna šta naletiti.
 

markan1000

Well-known member
suvozačka strana mi ne hladi, znam da se negdje već pisalo o tome ali ne znam gdje. neke ideje o čemu se radi?
1,4 benz 2005.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako klima ne puše hladno kao na vozačkoj strani, moguće da je tlak nizak(ili da je kiler negdje hrđav iznutra), a ako općenito ventilacija ne puše hladno kao na vozačkoj, moguće da je klapna potrgana, ali to ne mogu govoriti jer ne znam kako C3 ima riješeno.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Samo ondaj jedan suvozački izlaz šteka? U sredini normalno pušu?

Ma mislim da C3 nema klapni kao C4... nema dvozonske, nema podjelu lijevo desno. Jedina ''regulacija'' je fizičko okretanje plastičnih poklopaca ventilacije. Èudno.
 

markan1000

Well-known member
znači, od ona dva izlaza u sredini lijevi (vozački) normalno puše hladno. I isto tako onaj skroz lijevo puše hladno. Srednji desni (suvozački) puše, pa ja bi rekao zrak izvani, a onaj skroz desni isto tako.
Ta dva otvora zatvorim, i onda se auto lijepo ohladi.
Imaš dvozonsku klimu?
Ne hladi klima ili puše toplo?
četverozonsku :D:cool:
meni se čini da samo upuhuje zrak izvani, ili ga ne ohladi dovoljno.
ali ne bi rekao da se grijanje upali desno
 

markan1000

Well-known member
je, to je dok je klima upaljena.
ne živciram se previše jer sasvim lijepo ohladi i ovako dok nisu svi otvori otvoreni. ali kroz ovaj mjesec ionako moram na redovni servis pa ću reći da mi i to pogleda. ako nije nešto preskupo popravljat će se. ako je preskupo... pa ionako nije zdravo da bude prehladno u autu :D
 

markan1000

Well-known member
ekipa, danas popodne smo skužili da mi je netko izbio suvozačku bravu na C3 i vjerojatno je i odnio sa sobom. Ne znam je li i otvorio auto, ali ako i je, nije imao ništa za uzeti unutra. Ne znamo ni kad se točni i gdje to dogodilo jbg, moglo je na par mjesta u zadnjih nekoliko dana...
uglavnom:
1. je li 'postoji opasnost da na temelju brave napravi ključ i mazne auto* pretpostavljam da ne...
2. što mi je dalje činiti, obje brave mijenjati ili? i gdje mi je najbolje to nabaviti?
3. ima li još nešto na šta moram paziti?
 

Cutac

Prèkaroš
'postoji opasnost da na temelju brave napravi ključ i mazne auto*
U teoriji da, u realnosti ne baš.
A i bez imobilizatora ga ne može upaliti.

što mi je dalje činiti, obje brave mijenjati ili? i gdje mi je najbolje to nabaviti?
Ja bih promijenio obje brave i stavio kameru koja snima interijer i eksterijer u auto.

ima li još nešto na šta moram paziti?
Parkiranje u Dubravi.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
danas popodne smo skužili da mi je netko izbio suvozačku bravu na C3 i vjerojatno je i odnio sa sobom. Ne znam je li i otvorio auto, ali ako i je, nije imao ništa za uzeti unutra.
Jel ima ikakve i najluđe teorije da je ta brava nekako puknula, pa ispala? Imaš li slikano?

Èisto retorička pitanja: da je neko želija provalit, šta mu ne bi bilo jednostavnije i "elegantnije" razbit staklo? Da je želija ukrast auto, šta će mu vanjska brava?

stavio kameru koja snima interijer i eksterijer u auto.
Kako to može pomoći? :thinking: :angel:
 

markan1000

Well-known member
vjeruj mi da sam tek sad skužio da nemam pojma kako izgleda kvaka na suvozačkoj strani, odnosno imam li i bravu ili nemam. ali kad gledam po netu, vidim da (neki) modeli iz 2005. imaju bravu i na suvozačkoj strani.
ono što ja vidim definitivno kod sebe je da se kvaka sastoji od dva dijela, pomičnog za otvaranje vrata, i fiksnog kojeg više nema, i gdje je bila brava ili bare samo blenda - to ni sam ne znam :oops:
e taj fiksni dio je izbijen, nema šanse da to ispadne, plus lak je oguljen na ulazu u taj dio, ko da ga je neko s odvijačem izbio.
ostala je visiti samo brtva između vrata i kvake, i imam rupu sad u vratima na tom dijelu.
 

Franz

Well-known member
Jesi sto posto siguran da ima bravicu sa suvozačke strane?



Možda te netko precizno pogodio na parkiralištu i izbio samo plastični pokrov do ručke.

Edit: vidim da govoriš modelu iz 2005.

 

markan1000

Well-known member
odrađen redovni servis prije nekih mjesec dana.
napunjena klima, proradilo puhanje na suvozačkoj strani, ništa drugo nije trebalo s klimom prtljati. hlađenje radi ko urica sad.
promijenjena kugla.
zamijenjena bravica koja je bila izbijena, stavljena obična blenda bez brave, trošak nekih 40-ak kuna.
prošao tehnički, bez ikakvih problema, jedini poguranac bio potreban zbog eko-testa jer auspuh ima neku rupicu,a meni se to samo zbog tehničkog ne da mijenjati.
i to je to, vozamo se dalje
 

markan1000

Well-known member
I evo jednog tupavog problema.
Na 209.500 km smo otprilike, jucer se vratimo doma, i zena krene izaci iz auta, kad ono... vozacka vrata se ne mogu otvoriti, odnosno mogu nekih 10-ak cm i dalje ne ide. Prije toga kad smo bili kod njenih nesto je puklo kod otvaranja vrata, ko da je zapelo (znalo se i prije povremeno dogadjati), ali su se uredno zatvorila. Ali otvoriti se ne daju, a ovih 10 cm sto se otvaraju nije dovoljno da vidim sto je sa zglobovima...
 
Na vrh