C2 VTR - kupovina i iskustva

C2 VTR

New member
Re: C2 VTR iskustva

2005g.
C2 VTR
(113.xxx km)

kvarovi

- reprogramiranje mjenjaca pod jamstvom ( 0 kuna )
- zamjena letve volana pod jamstvom ( 0 kuna )
- reparacija shift i clutch aktuatora prilikom promjene kuplung seta na 90.000km (2000 kuna, iako to smatram redovnim odrzavanjem, a ne kvarom ...)


redovni servisi svakih 10-12k km
- ulje, filter (~500 kuna)
- filter klime (~100 kuna)
- 50.000km svjecice (~150 kuna)
- 50.000km prednje i straznje disk plocice (~700 kuna)
- 60.000km akumulator (~500 kuna)
- 90.000km set distribucije, vodena pumpa, kuplung set (~3000 kuna)

sve u svemu, vrlo jeftino u 113.xxx km
 

miica

New member
C2 vtr molim pomoć

Dakle...imam namjeru kupiti c2,posto je kolicina tih vozila na trzistu rabljenih automobila zbilja jako mala, skoro nikakva, odabir je pao na vtr-a...e sada,jaaaako puno sam citala o tom famoznom mjenjacu,ima negativih iskustava, pozitivnih i neutralnih...ja bih zbilja zeljela cuti nekoga tko ima taj auto, tko ga vozi, da mi malo kaze o tome...mene ne zanima koliko brzo ili sporo ce on presaltat u brzinu vec me zanima koja je mogucnost kvara na tome, sto je potrebno za odrzavanje istog itd...?neki su me toliko isprepadali da se pitam kako toga vise uopce ima na cesti jer po njima sve to krepiva jako brzo...molim vlasnike vtr-a za odgovore...i unaprijed puuuuuuno hvala:)
 

deda

New member
Re: C2 VTR iskustva

Normalnim ljudima će dobro služit i dugo,a divljacima ionako nikada ništa ne valja i sve sjebu.Ako ti se sviđa nađi solidan i uživaj.
 

Ciki vts

New member
Re: C2 vtr molim pomoć

Dakle...imam namjeru kupiti c2,posto je kolicina tih vozila na trzistu rabljenih automobila zbilja jako mala, skoro nikakva, odabir je pao na vtr-a...e sada,jaaaako puno sam citala o tom famoznom mjenjacu,ima negativih iskustava, pozitivnih i neutralnih...ja bih zbilja zeljela cuti nekoga tko ima taj auto, tko ga vozi, da mi malo kaze o tome...mene ne zanima koliko brzo ili sporo ce on presaltat u brzinu vec me zanima koja je mogucnost kvara na tome, sto je potrebno za odrzavanje istog itd...?neki su me toliko isprepadali da se pitam kako toga vise uopce ima na cesti jer po njima sve to krepiva jako brzo...molim vlasnike vtr-a za odgovore...i unaprijed puuuuuuno hvala:)
Osobno znam nekoliko vlasnika sa tim automatskim mjenjacem, i u C2 i u Peugeotu 1007.
Nisam nikad, ali bas nikad nista lijepo cuo od vlasnika (cak dapace) tih vozila vezano uz mjenjac i probleme sa istim.
Mogu ti dati brojeve pa ih zovi, s time da racunas da dvojica sad prodaju te aute (C2) pa su trenutno ti mjenjaci bolji od DSG-a, skoro kao oni koji se koriste u formuli 1, samo izdrzljiviji :D
A dvojica su prosli krizni put s tim mjenjacima pa ce ti dati realan odgovor po pitanju odrzavanja i (ne)kvalitete.

Moj iskren savjet ti je da zaobides tu vrstu mjenjaca i da uzmes klasican mjenjac. :palac-gore:

pitam kako toga vise uopce ima na cesti jer po njima sve to krepiva jako brzo
Ma barem ih zbog toga ima dosta u oglasnicima po vrlo prisupacnim cijenama.

molim vlasnike vtr-a za odgovore
Tesko da ce ti oni dati realnu sliku o tome kakvi su mjenjaci, radije trazi bivse vlasnike tih vozila koji ce ti iskreno reci sve, bez straha da ce se jednog dana pribojavati zaobilazenja auta u oglasniku.
 

miica

New member
Re: C2 VTR iskustva

??

To ti je neko rekel ili si sama zaključila? Ak da, kak?
dovoljno je pogledati njuskalo ili auti.hr...skoro nikakva ponuda,jaaako ih je malo, a trazim vec neko vrijeme... ja bi bila sretna kada bih nasla neki solidan 1.4 sx npr, ili hdi ili moze i vts, samo da je normalan mjenjac, ali nema ili nisu bas neki...ovaj vtr koji sam gledala se prodaje preko neke auto kuce ajmo rec, daju godinu dana garancije, i vidjet cu... tesko ga je naci, a ja bas zapilila za taj auto...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: C2 VTR iskustva

Ma, svako malo je neki u oglasniku. Samo budi strpljiva i po mogućnosti biraj VTS. I po mogućnosti gledaj da je bio i jest OEM, a ne neki s gomilom nadogradnji od usisa do ispuha, remapa, pa nadalje. :)
 

1587 VTS

New member
Re: C2 VTR iskustva

Bivsi sam vlasnik VTS-a (imao ga 6 godina, 54 000 km) - o autu mogu reci sve najbolje i moja preporuka za njega, puno prije nego za VTR! Ali, ako ti nije do brzine, kako kazes, radije onda biraj 1.4 HDi jer ces se u svakodnevnim uvjetima voziti jednako brzo uz tocno duplo manju potrosnju. Kod VTS/R racunaj s bar 11L po gradu i 5.5-6L otvoreno, a s HDi-jem po gradu tesko potrosis vise od 6L, na otvorenom bez problema vozis s oko 3.5L / 100 km. Njih najmanje ima po oglasnicima, ali isplati se potraziti - dakle, moja preporuka je 1.4 HDi :palac-gore:
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: C2 VTR iskustva

gledam njuskalo i od 60 i nešto C2, svaki drugi je VTR (ili VTS)...
znači dosta su prodavali VTR i VTS modela...
 

deda

New member
Re: C2 VTR iskustva

Njih je inaće bilo malo,brzo su se prestali proizvodit,a uglavnom su se kupovali VTS i VTR,zato ih ima malo.Imali smo u firmi jednog VTRa i svi su po njemu jahali ko blesavi,samo kolko sam ga ja gario i niš mu nije billo.VTR je fenomenalan za natjeravanje po gradu ako zanemariš potrošnju.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: C2 VTR iskustva

bil sam skeptičan kada je izašla 156-ica sa selespeed mjenjačem, ali u C2 uvijek mi je imao smisla...
gradski auto sa takvim mjenjačem :palac-gore:
kako vidim, posebno u autima za amerikansko tržište, sve je više automatiziranih manualnih mjenjača... ide se i na dvije spojke u manualcima (+razne izvedbe)...
 

miica

New member
Re: C2 VTR iskustva

gledam njuskalo i od 60 i nešto C2, svaki drugi je VTR (ili VTS)...
znači dosta su prodavali VTR i VTS modela...
vise od pola tih oglasa jos traju, ali su auti prodani, zvala sam... i probavala sam suziti pretragu samo na automatike da vidim ako ih je puno jer no, ako se puno prodaju znaci nes nije u redu i ispadne da od 5 str oglasa samo je jedna sa vtr-ovima...eto....mislim da je automatik mjenjac kao i svaki drugi, nekome pase nekome ne, i u kamione danas ugraduju 100 razno raznih vrsta mjenjaca pa kako kome pase...ja se ne namjeravam ganjat sa tim autom i mjerit koliko brzo ce mi presaltat iz brzine u brzinu, cisto gradska voznja do posla i tako to... trazila sam misljenje cisto zato sto ne bi voljela da mi se to stalno kvari i da imam masu problema sa tim...
 

Ciki vts

New member
Re: C2 VTR iskustva

trazila sam misljenje cisto zato sto ne bi voljela da mi se to stalno kvari i da imam masu problema sa tim...
Kod tih mjenjaca je i poprilicno nebitno koliko brzo saltaju, jer i to rade sporo, tako da ti jedino ostaje problem sa izdrzljivosti mjenjaca, a o tome sve vec sve zna.
 

C2 VTR

New member
Re: C2 vtr molim pomoć

Dakle......ja bih zbilja zeljela cuti nekoga tko ima taj auto, tko ga vozi, da mi malo kaze o tome..
...molim vlasnike vtr-a za odgovore...i unaprijed puuuuuuno hvala:)
Napisao sam svoje iskustvo na stranici prije, pa slobodno procitaj. Vlasnik sam takvog auta punih 7 godina, i o njemu sve najbolje. Mislio sam ga prodati, ali kada vidim kakvu mizeriju bi mogao dobiti za njega, odustao sam od toga, jer meni taj auto vrijedi puno vise.
Savjetujem ti da slusas samo vlasnike i iskustva istih, a ne neke koji slusaju price iz druge i trece ruke te donose pogresne zakljucke. Jos k tome ne znaju da ne znaju, a takvi su najopasniji ;)

PS
Sretno s kupovinom. Auto je IDEALAN za grad a i na otvorenoj cesti se ponasa odlicno, pogotovo sa potrosnjom i performansama.
 

Ciki vts

New member
Re: C2 VTR iskustva

Miica, koju godinu gledas? Do koliko novaca mislis ici?

Moje osobno misljenje je da je 1.4hdi najbolji odabir za gradsku voznju, malo trosi, ide sasvim solidno i nije skup za odrzavanje, tak da taj motor isto uzmes u obzir ;)
I svakako se drzi one da svako cigo svog konja hvali.
 

miica

New member
Re: C2 VTR iskustva

Gledam 2004. god,tog vtr-a, a isla bih do nekih 5000€ mada sam vidjela i nekog vts-a koji je nes skuplji,ali ako bude ok, moze i to proci... ma samo da me ne ostavlja na cesti svako malo...a hdi je jedan samo sto je ajmo rec vrijedan pogledati....

Napisao sam svoje iskustvo na stranici prije, pa slobodno procitaj.
Hvala, procitala sam sve to vec, sve sto se o tom autu dalo procitati sam procitala :)
I svakako se drzi one da svako cigo svog konja hvali.
A to svakako, nis ja ne vjerujem ovima u oglasu dok ja ne vidim i dok ne provjerim i tu kilometrazu na teh i ako je bio razbijen i sve ostalo... naravno da su svi tamo na njuskalu u izvrsnom stanju i jako su malo vozeni i napravljeni su veliki servsi i imaju nove gume itd :)
 

Ciki vts

New member
Re: C2 VTR iskustva

a isla bih do nekih 5000€ mada sam vidjela i nekog vts-a koji je nes skuplji
Ako se ikako mozes rastegnuti jos malo, mogu ti poslati link od jednog VTSa u odlicnom stanju ako nije prodan ;)
A i kasnije ce ti biti drago jer neces imati problema sa mjenjacem.

A to svakako, nis ja ne vjerujem ovima u oglasu dok ja ne vidim i dok ne provjerim i tu kilometrazu na teh i ako je bio razbijen i sve ostalo... naravno da su svi tamo na njuskalu u izvrsnom stanju i jako su malo vozeni i napravljeni su veliki servsi i imaju nove gume itd
Pametno, rijetko tko tko prodaje VTRa ce ti reci ISKRENO i REALNO stanje o tome autu. A trenutni vlasnici ce ga hvaliti dok im jezik ne odpadne.
Eto, cisto da znas u kakvom drustvu zivimo.
 
Na vrh