C-Elysee Medveščak - zoka1975

zoka1975

Member
Ako treba otici cu na servis i na 10000 km. Sto se tice prijateljstva znam Vladu iz prodaje i frend mi radi kao neki manager u Citroenu tak da ne bi trebalo biti problema. Ostavili su dobar utisak na mene. Vlado mi je i rekao da posto radim veliku kilometrazu, servis na 15000 km. Da li je moguce provjeriti sranje ureje bez otvaranja, ili kad se upali lampica je vrijeme za servis? Naravno, potrosnja ureje je veca po zimi, u gradskoj voznji. Koliko se sjecam jedno punjenje izdrzi cca 20000 km.

Ne sjecam se koje Kleber gume imam na autu. Glupo mi je mijenjati nove ljetne gume.Ali bojim se da ce biti sklizanja po kisi. Vec sam gledao Dunlop Sport Blueresponse i Vredestein sport nesto. Ali ima vremena posto serijske Kkeberke nemaju 1000 km.
 

ZlatkoC4

Well-known member
to ti je ok 15.000km osobito ako imaš dosta vožnje ustvari otvorene ceste. ako je večina grad onda malo smanji termin. samo savjet :grin:
 

zoka1975

Member
Imas pravo. Vecinom je gradska voznja. Makar ga zena zna cesto ispuhati do Varazdina. Sto je dobro za dpf filter i ostalo. Budem razmislio o servisu na 10000 km. Ipak zasluzuje novo ulje. Imam pitanje, dali da mjenjam ulje u mjenjacu? Jer sam citao na forumu, da je poslije izmjene ulja mjenjac glatko radio.
 

zoka1975

Member
Zanimljiv video:)

Dobio sam poziv za zamjenu nekog releja ili kako oni to zovu kampanja. Došao u CIB Commerce da mi to srede plus prvi servis (auto ima 13800 km). Servis napravljen, ulje 4,5 litre 0W30, filter ulja, urea, filter klime plus ruke = 1286 kn. Relej su naručili pa ću morati ponovo doći, jer je uvidom u auto (broj šasije) utvrđeno da moraju zamijeniti. Samo mi nije jasno da to nisu odmah mogli vidjeti, a ne da još jednom moram dolaziti. Inače je ekipa super, prolaze stavku po stavku, pokazu ponudu sa svim stavkama koje će raditi itd.
 

zoka1975

Member
Pozdrav vjernim vozačima Citroena.

Pošto sam u stalno u žurbi i poslu, rekoh da Vam se javim. Citrač i dalje vjerno služi. Sada je na oko 20500 km, potrošnja se spustila po gradu na 5.2-5.3 litre. Što je za ZG super, naravno da na potrošnju povoljno utječe i toplo vrijeme te da je pola grada na moru. Planiramo do kraja 10. mjeseca (navršava 1. godina od kada smo ga kupili) napraviti oko 30000 km što je lijepa brojka za auto. Za more razmišljam kupiti neku ceradu za auto, iako auto ima dobre farove, planiram staviti jače/bolje žarulje Osram ili GE, nadam se da je zamjena žarulja lagana:) Nadam se da se Zlatko nije šalio na tu temu.

Uživajte...
 

zoka1975

Member
Pozdrav ekipi sa foruma. Auto ima 24000 km, a krajem 10 mjeseca će imati godinu dana. Tako da idem još malo na drugi servis. Auto ispunjava sve moje i obiteljske želje. Divno je kad idete na GO a u njega sve stane, a toga ima puno pošto kampiramo. Nismo ga štedjeli na autoputu, ispod 120 km/h ga nismo spuštali, do 160 km/h je bilo naviše što sam ga stiskao. Prosjek potrošnje je bio 5.3 litre, što je super pošto ga nismo štedjeli. Najviše me dojmio sa među ubrzanjem od 120 do 150 km/h. Također, iako je bio full opterećen nije trokirao na uzbrdicama kao benzinac. Od nedostataka je veća buka, ali smo žena, ja i djeca pjesmom to pregrmili:)
 

Cutac

Prèkaroš
Ali je, lako se riješi.
Lako i ne preskupo je glasan auto učiniti tišim, ali je jako teško tih auto učiniti još tišim.

Vidi od kud dolazi buka. Gepek je velik izvor. Je, ti imaš lemuzinu(da, znam :D) pa je buka umanjena, ali opet nije eliminirana. Auspuh i buka ceste iz gepeka(koji je kao "echo room") puno utječu na cjelokupnu buku. Uzmeš Armaflex, cijelu podnicu(i ispod i oko rezervnog) i bočne strane obljepiš i trebala bi se osjetiti razlika.
Sve zavisi koliko love si spreman uložiti. Kreneš s gepekom, onda slušaš gdje se što čuje. Šuštanje i tutnjanje vjetra kod retrovizora se sredi sa malo dodataka, sve se da.
Što više slojeva izolacije to bolje. A sve zavisi o tome koliko si spreman uložiti :)
 

ZoranS

New member
Nadam se da necu morati cijeli far izvaditi ili kotac i blatobran zbog zarulje:) Glede svijetla ne moras se bojati. Nije to kineski xenon:)
Pozdrab. Nedavno sam kupio elysee 2016 i sad mi otislo lijevo svjetlo dnevno/pozicija. Otklrio sam koje je ali ga ne mogu izvaditi jer mi smeta kuptija sa osiguracima. Treba li skinit far? Savjet ima li neko?
 
Na vrh