C-Elysee Medveščak - zoka1975

zoka1975

Member
Zahvaljujem na smirujućim odgovorima:) Još mi iz Citroena duguju tepihe, jer ih nisu imali prilikom isporuke vozila. Tako da ću u srijedu otići po njih.
 

Cutac

Prèkaroš
Uzmi one koje ti ne daju.
Ako daju gumene, uzmi tkane, ako daju tkane, uzmi gumene, lijep je osjećaj staviti noge na tkane.
 

diegos

Well-known member
Najprije ukinu kazaljku za temp., uvedu neku komediju od lampice, pa sad i to izbace... Ajde još ovi manji motori se brzo zagriju. Nije to samo kod Citroena slučaj. Ok, možda je nekome svejedno, ali ja volim kad je kazaljka :doh:

Tepihe ja bih uzeo od tkanine original. Gumene kupiš kvalitetne za cca 250kn po mjeri za tvoj auto (provjeri ako ima). Ja sam tako naručio za 2 auta i super su, i kad je lijepo vrijeme onda ubacim one od tkanine :D

Sretno s makinom! ;) :palac-gore:
 

zoka1975

Member
Uzet ću one koje mi daju, auto je novi pa se svaka packa vidi, gumeni su lakši za održavanje te kad je vani bljuzga i kiša. Prosjek potrošnje 5,8 litara, vjerojatno će to još ići još dole nakon što se razradi mašina. Moram još staviti zimske gume, pa gledam ponude. Na starom sam autu imao Savu Eskimo S2 i služile su svrsi.
 

webchief

New member
5.8 ? To je previse, meni je bila 4.6 kad sam kupio auto i pala je na 4 litre, i od tada je pri ekonomicnoj voznji izmedju 3-4L u otezanoj i gradu 4.6
 

ZlatkoC4

Well-known member
Uzet ću one koje mi daju,
tako je.
poklonjenom Konju se ne gleda u zube :D

gumeni su lakši za održavanje te kad je vani bljuzga i kiša.
Gumeni su zakon u svako doba godine, jer taman kad misliš staviti od tkanine odmah padne kiša iz vedra neba :grin:

Prosjek potrošnje 5,8 litara,
Očito kratke rute i gradska vožnja.

Na starom sam autu imao Savu Eskimo S2 i služile su svrsi.
Ok su za zimu osobito ako ne radiš puno km.
5.8 ? To je previse, meni je bila 4.6 kad sam kupio auto
Hladan start gradska vožnja onda je i malo. ali nakon 3-4tkm će to pasti.
Prvi rezervoar je meni bio 4.6. Dosao iz Mostara sa njim u Doboj
Moj C4 kad je došao nov iz ZG u Vinkovce je tih 278km prošao sa 4,4L

a sad sam u prosjeku 4,6L ali stalno sam na otvorenoj cesti. možda 5% gradske.

ali kad uđeš u ZG hladan motor i stalno kreni-stani odmah ti dođe na 7L:D
A u ZG ako probaš osobito u jutro i tamo oko 15-17h voziti normalno smireno i po ograničenju. pomisliš odmah da si u kolni svatova :D
 

zoka1975

Member
Vecinom je gradska voznja. Ujutro, hladan motor, prva druga, stani kreni po Bologni. Tako da sam ja zadovoljan potrosnjom. Gledao sam u Vulkalu Goodyear UG9 i Dunlop Winter Response 2 i po testovima ih hvale. Nadam se da se zaruljice lako mjenjaju jer u blisko vrijeme ih mislim zamjeniti Osram Night Breaker zaruljama ili Ge Megalight. Posto nosim naocale po mraku svijetla nikad dovoljno:)
 

zoka1975

Member
Nadam se da necu morati cijeli far izvaditi ili kotac i blatobran zbog zarulje:) Glede svijetla ne moras se bojati. Nije to kineski xenon:)
 

zoka1975

Member
Gore zimske Goodyear UG9. Za sada nisu imale tezak zadatak. Na brojacu 750 km vecinom gradske voznje. Potrosnja 5.7 litara. Vise nego zadovoljan. Polako se navikavam na novi auto.
 

zoka1975

Member
Na brojaču 1000 km. Prosječna potrošnja 5.9 litara večinom gradske vožnje. Dobio gumene tepihe za C-Elysee, pošto su tipski a ne univerzalni, jako sam zadovoljan. Pohvala i ekipi iz Cib Commerce-a, auto mi je imao malu crticu ispod stakla na zadnjim vratima, koju smo primjetili 5 minuta poslije isporuke vozila dok smo ga tankali, kako smo žurili na tehnički nije nam se dalo vraćati. Uvažili su reklamaciju i sve su riješili bez pogovora.
Nagradno pitanje, ima li netko ideju gdje da nabavim graničnik prtljage (ne kadicu) pošto je gepek ogroman?
 

zoka1975

Member
Znam. Ima u Citroenovom katalogu od dodatne opreme. Pitao sam u Cib-u, ali ga nisu imali na stanju. Budem dalje pronjuškao ili ih tražio da ga naruče.
 

zoka1975

Member
Dali se smije tociti eurodiesel BS u C-Elysee 1.6 Bluehdi? Malo sam citao po forumima razlika je u aditivima koji pospjesuju izgaranje necistoca iz motora i bla, bla. Tocim Eurodiesel+, Class ili kako se zove ovisno o pumpi.
 

webchief

New member
Nemoj puno gledati to sta psie na pumpama, gledaj sa koje ti pumpe najvise odgovara.

Ja sam prvo malo sarao po pumpama do nisam nasao da mi odgovara.
Sreca kod nas pise samo Euro 5 ili Euro 4 nema nekih ludih imena. Medjutim sipao sam na pumpama gdje je Euro 5 bio tako los da posle paljenja motor se malo utisa pa pojaca zvuk, Tako da trenutno sipam na jednoj pumpi gdje je Euro 5 medju najskupljima ali mi najbolje i odgovara (zvuk, potrosnja, rad motora)

ps: on je mozda skuplji za par centi ali potrosnja zna biti i do pola litre manja u nekim uslovima, na osnovu sa drugih pumpi..
 
Na vrh