C-Elysee by dekiiii

sir.Oliver

Well-known member
imaš pravo . ja sam samo otvorio link , vidio da piše nadogradnjka karata , a pošto nemam navigaciju , dalje nisam išao ....

a kao drugo , prijavilo mi je dve nadogradnje. prvu sam skinuo , ali kako da dodjem do druge ?
 

szahtila

Well-known member
Jedna nadogradnja je licenca, druga sam update softvera, samo prati korake na stranici. Usb stick formatiraj u fat32, snimi gore licencu i raspakirani updejt u korijensku mapu stika. Ne stavljaj fajl od licence u posebnu mapu jer tako ne radi, iako u uputama tako piše

I najbitnije, motor mora biti upaljen a start-stop isključen(ako ga auto ima). U protivnom auto vam prelazi u ekonomi mod i prekida postupak updejta
 

sir.Oliver

Well-known member
c - elysée nema start - stop. a i kada bi postojao , bio bi isključen . znači ne treba poseban folder " licenca " , već sve zajedno na USB . mora li biti 3.0 ? imam prazan samo 2.0 ....
 

szahtila

Well-known member
Može i 2.0,meni radilo već više puta. Sve zajedno, s time da updejt mora biti raspakiran, morao bi vidjeti fajl ili mapu naziva SWL
 

sir.Oliver

Well-known member
već sat vremena ga raspakiva na flash .... nadam se da će biti nekih pozitivnih razlika . jedino što mi je do sada smetalo , što mi je samo povremeno prijavljivao pristigle SMS

ništa sa SWL mi se nije pojavilo nakon raspakivanja . a i auto javlja da flash nije kompatibilan sa vozilom . negde je greška ..... samo , treba je naći ....
 

szahtila

Well-known member
Kad skidaš sa stranice Citroena skida ti u ekstenziji "tar".Onda to raspakiraš na kompu i dobiješ mapu "SWL" i fajl "updateinfo" u xml formatu. Onda ovo prebaciš na stik u korijensku mapu i dodaš još fajl "licenseXXXXXXXXXXXXXXX.key" i to je to.Ubaciš u auto i slijediš upute sa ekrana.Nakon što krene updejt ne diraj ništa dok se ne pojavi poruka na ekranu da izvadiš stik

Ja radim po ovim uputama:[ame]https://citroen-uk-en.custhelp.com/ci/fattach/get/1139865/0/filename/Citro%C3%ABn_Navigation_Map_Download_Instruction_Manual.pdf[/ame]
 

sir.Oliver

Well-known member
sve odradjeno kako pišeš ... samo taj folder SWL nemam ( možda zato što nemam navigaciju ) ....
ali auto javlja da flash nije kompatibilan sa vozilom . da mi je znati gdje li je greška .....
 

szahtila

Well-known member
Piše gore da neovisno šta updejtaš da ima swl mapa. Više od ovoga neznam, ja sam dva puta updejtao soft i jednom mape, uvijek zasebno, najprije soft pa mape

Još jedno pitanje:samo si raspakirao mapu koju si skinuo sa stranice i kopirao na stik ili si pogledao šta ima u raspakiranoj mapi?
 

dekiiii

Active member
sir.Olivere sve je OK. Na našoj multimediji umjesto SWL imaš rcc_update mapu. Ono što je često problem (koliko čitam) je to da USB mora biti na friško formatiran (odn. prazan) i to u FAT 32 i min 16 GB. Ako ne ide s tim, probaj drugi. I računaj da će s 2.0 to poprilično potrajati. Meni je s 3.0 išlo brzo (cca 10 min.)
 

sir.Oliver

Well-known member
probao sa dva flasha ( istina oba samo 8Gb i 2.0 ) ... lijepo krene , napiše ono " na disku nema multimedijalnog sadržaja " za par sekundi to nestane i onda izbaci kako flash nije kompatibilan sa vozilom .

neznam više šta da mu radim .... nemam više ni volje ni živaca ....
jednostavno .... predajem se . nek ide sve do vraga . ubijen dan a rezultat jedno veliko ništa .
 

szahtila

Well-known member
Možda pomogne,iako nema neke razlike u postupku.Trebalo bi biti isto i za Citroen:[ame]https://media.peugeot.co.uk/file/78/0/instructions-for-updating-the-rcc-software-system.489780.pdf[/ame]
 

sir.Oliver

Well-known member
sve ovo sam odradio . ima pdf navod koji sam čak odštampao , svih 6 stranica . ja nisam nigdje pogrešio što se postupka tiče , jedino što , ponavljam flash je samo 8Gb i 2.0 . mislim da jedino to može biti problem . probat ću sa 32Gb i 3.0 .... ako ni to ne pomogne .... definitivno odustajem ..... nemam ni vremena , ni volje a ni nerava za experimentisanje.
 

szahtila

Well-known member
Onaj "license" fajl (za moju multimediju) ne smije biti u folderu,vać samostalno uz SWL mapu.Možda je i kod tebe tako ."license" fajl plus "rcc_update" mapa
 

dekiiii

Active member
NE! Mora biti u mapi i to točno s tim nazivom. Ja sam ostavljao i onaj UpdateInfo.xml fajl - ne znam da li treba ili ne, ali nije štetilo. Sve sam pripremio na USB-u ali mi se sada ne da vozikat bezveze. Sutra navečer ću update-at pa javim rezultate.
 

sir.Oliver

Well-known member
i to sam probao . rezultat jednak . flash stick nije kompatibilan sa datim vozilom .
lepo krene ono " nema multimedijalnog sadržaja " , pa nakon nekoliko sekundi nestane i izbaci ono kako flash nije kompatibilan sa datim vozilom

veliko hvala svima koji su pokušali pomoći .... definitivno sam digao ruke od svega . kad neće neće .... možda će uskoro nova nadogradnja , koja će možda proći .....

može li mi ko reć , kakve su razlike izmedju starog firmwera i ovog novog ? ima li razloga za up date .....
 

dekiiii

Active member
Evo kao što sam obećao, instaliran update 076C bez ikakvih problema.:palacgore: Jedino nakon svakog update treba ponovno upariti telefone i preko bluetoota i androidauta:mad:


 

sir.Oliver

Well-known member
na kraju sam uspeo i ja .... flash 32 Gb ( nije bio neophodan ) .... jedna malena " sitnica " je pravila probleme .... jedno c umesto s .... nikada nebih došao na to ... ali moja gospja iz prve ... sedela pored mene i čitala uputstvo .... primetila je da sam napravio folder " licence " umjesto " license " .... ispravio pogrešku i sve je prošlo za cca 10 minuta . nisam primetio neku razliku ... ikone ostale iste , sve je ostalo isto , samo moram ponovo memorirati postaje , upariti telefone ....
 
Na vrh