C-Elysee by dekiiii

sir.Oliver

Well-known member
pozz

što si uzeo od opreme ? ja imam elysée , ali sa motorom 1.6 VTI 115 PS ... od opreme imam paket zima ( grijanje šajbe , sedišta , volan presvučen kožom , ... paket hrom ( lajsne oko stakala na vratima , oko maglenki ) 16" kotači , 7" display , BT ..... oslonac za ruku , maglenke , ..... električni podizači zadnjih prozora ....
potrošnja nešto ispod 7/100 km .... pola grad pola van grada .... predjenih samo 7800 km za 18 meseci
 

Dalibor40

New member
Uzeo sam opremu Shine,sve isto samo nemam veliki displej,još mi nije stigao pa me zanima kakva su iskustva .Inače radim oko 10 tis. god. zato je odluka pala na benzinca a sve koje sam probao bili su 1.6 hdi pa neznam kakvi su ben.sa 1.2 motorom nadam se da se nisam zezno!
 

sir.Oliver

Well-known member
mislim da je 1.2 pogodniji za grad ... van grada mi se čini slab.... izjasnit će se ljudi koji ga imaju .... ja sam ga probao na test vožnji ( zapravo sam probao sva tri motora )
 

dekiiii

Active member
Kod:
Dalibor40	Pozdrav naručio sam novog c- elysee 1.2,pa me zanima kako ste zadovoljni sa potrošnjom,voznim svojstvima i bukom u vožnji?
Ne mogu još govoriti o nekom iskustvu, više o utiscima, jer kao što vidiš tek sam prešao 1 kkm.:cool: A i to je jako individualno. Ja sam prešao s DITD-a (kojeg još i zovu traktor+nosači motora bili zbog cijene reparirani poliuretanskim kitom):eek: i karavanske verzije na dijametralno suprotan oblik vozila. Istina, njega sam vozio zadnjih 5 god. a prije njega Saxo 1.0 14.god. (sad je kod žene:wub:). Pa sad ti reci kako sam zadovoljan voznim svojstvima i bukom:wtf:. Za potrošnju ti mogu reći jedino da mi je prosjek 6,6 l/100km s napomenom da je u tih 1kkm jedan duži put 2x300km autocestom i 130 km/h na tempomatu i jedan kraći od 100km a sve ostalo čista gradska vožnja do 2,5 km max. u kom:oops:. Zato sam i uzimao benzinca jer vozim iznimno kratke relacije u 99,9% vremena.
Kod:
sir.Oliver .... predjenih samo 7800 km za 18 meseci
Po tome radimo podjednaku kilometražu
Kod:
mislim da je 1.2 pogodniji za grad ... van grada mi se čini slab.
Donekle se slažem, mada jedino gdje sam osjetio da fali snage je onaj dugi uspon na autocesti kod Rijeke. Dakle, državne ceste i AC bez dugih i max uspona mi nisu bili problem. Ipak, nisam ofenzivan vozač, ali ni penzioner.
 

sir.Oliver

Well-known member
Deki , ja imam predjeno 7800 , od čega je 4x Nitra - Novi Sad ( cca 500 km u jednom pravcu ) onda imam jednom Nitra - Pančevo što je oko 620 u jednom pravcu par puta Nitra - Bratislav - 100 km u jednom pravcu ... ostalo sve u lokalu grad i okolina .... meni taj auto uglavnom stoji . cepam signum .... dobri stari sigi ( opel signum 2.2 dtr 125konja ). svaki dan 70km do posla i natrag ....
 

Ax boy

Well-known member
Uuu bravo Dalibor40 čestitam na prinovi, c-elysee je simpatičan auto i pouzdan koliko čujem. Kada je tek došao u Hrvatsku bio mi je ružan a sad mi je prelijep. Jel bijela boja?
 

Dalibor40

New member
Boja mu je crna(supruga birala)nadam se da će me poslužiti,bilo je Citroen ili Dacia,(supruga opet birala) meni bitno da je benzin(kratke relacije po gradu)meni postila da odaberem opremu.
 

dekiiii

Active member
ja imam predjeno 7800 , od čega je 4x.....
Pa stavi to u omjer, srazmjer,... sa TVOJIH 18 mj. i MOJIH 1100 u 1.5 mj. pa usporedi omjer, srazmjer,... relacija put/grad, pa uzmi u obzir da sam (ne znam gdje sam napisao) do pred neki dan još vozio Japanca (dok nije istekla rega) i onda mi reci u čemu je razlika:confused:;) Ne brini se: za x12 evo me tamo gdje si ti-SRAZMJERNO (a službene,opele,Japance,.... nećemo mješati):whistling:;)

Bez brige, jedini auti na kojima nisam osjetio taj uspon su imali bar 250 konja.
:palac-gore:

P.S. skužio QUOTE:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

sir.Oliver

Well-known member
Dekiii , opel je moj . nemam službeni , i ne želim ga imati .... dovoljna su mi ova moja dva vragolana opel i citroen ....što će mi više
 

dekiiii

Active member
Dobro, OK, samo uspoređujem Elysee-Elysee:whistling::kava:bez ljutnje, uvrede, čiji je veći, jači, brži,....:);) NEMA:boks:
 

sir.Oliver

Well-known member
Deki , nema ljutiš .... tu smo da pomažemo a ne da se durimo ,svadjamo , vredjamo .... ja bih bio sretan da svi imamo jednako dobre ... sad , ako je tvoja bolja od moje ... svaka čast . nisam ljubomoran .... volim uredne automobile ( minimalni tunning , ništa spektakularno ) ..... ako tko bude trebao pomoć , tu sam .... slobodno me može kontaktirati i preko PM ili mailom .... ili i ovdje napisati .... što znam podeliću ....
 

dekiiii

Active member
Stvarno će proći zima prije nego stavim zavjesice.
Evo prošla zima a i
Kineski novogodišnji praznici...
došle zavjesice, ali nisu na autu. Zašto? Pa jednostavno! Jer više nisu u CRO.:confused: A gdje su? Tamo odakle su i došle. Pošto poštari rade kad i ja, ubace obavijest neka si sam dođem po to,:mad: a kako nije bilo uz to još i nekakve koverte, računa, ... nisam ni vidio tu obavijest do dana otpreme nazad pošiljatelju. Odjurio na poštu, čekao 1h na red i teta sa pristojnim 5-icama:eek: mi veli: "da ste barem došli ujutro još bi mogla povući iz ZG, ovako otišlo nazad u China":twisted:
 

sir.Oliver

Well-known member
Deki , pa u EU je 18 dana rok za preuzimanje pošiljke . ( barem ovdje u SK , pred istekom tih 18 dana pošalju još jedno upozorenje - obavijest o prispeću pošiljke )

a ja sam prošao gore nek ti . nemi pošta automatski vratila pošiljku ( vrednost 90€ ) ... adresa nepoznata ... a u tom periodu mi je na tu istu adresu sa ebay stiglo najmanje desetak pošiljki .... reklamirao sam postupak na pošti , bez uspeha . sudskim putem dobio od pošte ne samo tih 90 , što je bila vrednost pošiljke , već još i 50 kao odštetu ....( izgubljeno vrijeme) + 150 kao gubitak moguće zarade , pošto sam morao uzeti slobodne dane za sud i ostale peripetije
 

dekiiii

Active member
Ako aludiraš na to da smo i mi u EU, faktički da, ali imaj na umu da smo mi onaj zadnji dolje visuljak.:cool: A poznati smo i po efikasnosti pravosuđa.:grin: Tako da te baš žalim kako si ti prošao: dobio od pošte ne samo tih 90 , što je bila vrednost pošiljke , već još i 50 kao odštetu ....( izgubljeno vrijeme) + 150 kao gubitak moguće zarade .:shock: Dobro, pošto sam morao uzeti slobodne dane za sud i ostale peripetije u EU i to nešto vrijedi za razliku od juga gdje toga ionako ima previše - zainteresirani za uvoz? Daj da napravimo neki biznis:D
 

dekiiii

Active member
Evo nakon i službenog završetka zime iz trećeg pokušaja stigle zavjesice (TREÆA-SREÆA):palacgore:

Kako je kod pranja primijećeno da u motorni prostor ulazi nečistoća (sol) ispod poklopca, ubačena gumena brtva na njega. Nusproizvod: malo ljepši zvuk kod zatvaranja (još se čuje onaj limeni iz sredine (tu je u planu staviti izolaciju) ali su dobio onaj bup kao na putničkoj kabini):palac-gore:
 
Na vrh