Berlingo XTR 1.6HDI 92HP by Bilić

liberty

Well-known member
meni su se kleber krisalp hp2 (sad su na tržištu hp3) pokazale kao solidna guma


drago mi je da si i nako 110.000 km zadovoljan s autom:)
 

liberty

Well-known member
ja imam problema jedino s kućištem daljinskog ključa - nešto sam zalijepio da funkcionira, nisam popravljao, nisam nabavljao novo
+ volan mi se (nije kožni) izglodala plastika u potpunosti (malo sam sam kriv)
ostalo je sve ok s obzirom na eksploataciju, godine, kilometražu itd.

Big Mamma je nezamjenjiva:wub:
da berlingo (novi) ne košta toliko koliko košta sada, opet bi ga kupio
ovako po konfiguratoru ispada da moja verzija košta cca 150 tkn što je apsolutno previše
 

La Marche

Iskreni optimist
volan mi se (nije kožni) izglodala plastika u potpunosti
To nije problem, na Jazzu sam to riješio kod autotapetara koji je to prevukao kožom još 2011. Liberty je ljetos (šest godina kasnije) vidio kako izgleda - kao da je prošle godine napravljen. Cijena je bila nevelika, ne znam više, nekoliko stotina kuna 200, 300, tu negdje, ne više.
 

Mirage

Well-known member
Liberty konfigurator laže moj u XTR izvedbi za keš ide za 135 000 kuna. Tako sam ja dao plus leasingu još cca 10 000

Ali moj ima dosta više opreme od tvog.
 

liberty

Well-known member
ajde super znači ipak je jeftiniji
budem razmislio kad budem uzimao novi auto
ovog bi ipak poderao do kraja, tj bar još 3 godine
a ne da kao neke dosadašnje aute prodajem s malo km u super stanju pa se opet kupci cjenjkaju i dobiju sve tip-top za male pare. ovog nek kupi tko hoće ili neće
ne bi Biliću više trovao temu:)
 

Biliæ

vlaj
Evo ukratko - najprije pozdrav svima..
Kupljene Nokian WR D3.. 205/65 R15.. Vulkal - ZD.
Nisu najtiše na svijetu - ali definitivna preporuka. Samo čekam snijeg pa da vidim zašto su dobile max broj bodova. Na suhom i pogotovo kiši - odlične. U svemu su mi bolje od M.Alpine 4 koje su do sada bile na Berlingu. Po kiši usudim se reći i bolje od ljetnog Primacy-a..
Uskoro slijedi servis...remenja..ulje...bla..bla..
Ima li itko info o okvirnoj cijeni?
 

hrc

Member
Kupljene Nokian WR D3.. 205/65 R15.. Vulkal - ZD.
ja sam ubo' GY Ultragrip u toj dimenziji, slična iskustva kao što si i ti napisao..

Uskoro slijedi servis...remenja..ulje...bla..bla..
Ima li itko info o okvirnoj cijeni?
jel se remenje mora nakon 5 godina ili 100k km mjenjat? ima mi auto 5 god i niti 70k km..
 

Mirage

Well-known member
Blago vama moja dimenzija je skupa bilo koji model 215/55 “16, ali mogu reći da Sava na mokroj cesti drži odlično.
 

hrc

Member
Blago vama moja dimenzija je skupa bilo koji model 215/55 “16, ali mogu reći da Sava na mokroj cesti drži odlično.
zašto nisi stavio 15" za zimske? meni su isto ljetne 215/55 R16. za razliku u cijeni između 15" i 16" guma, kupiš origigi čelične felge + 15" i ostane ti love za janjetinu :)

na 2 auta sam furao Eskimo, za hladno je ok, ali ako je preko 8*C + mokro, izuzetno se skližu..
 

Mirage

Well-known member
Na astri 13” zimske Save drže kao da su od plastike ali ovdje je druga priča.

Nisam to napravio jer nisam našao nigdje za kupiti felge po normalnoj cijeni. Imam priliku iste ovake čelične dobiti jako povoljno pa ću ostati na ovoj dimenziji sigurno naredni 5 godina.

Iskreno ja sam se vodio hakovim testo gdje je Sava prošla odlično znam da drži lošije na kiši tj mokroj cesti to je istina ali po meni ništa lošije od Michelinke koja dođe s njime. Vozim ih tek pet dana za sada zadovoljan s michelinkom sam uspio ujutro kada idem na posao aktivirati ESP s ovima još nisam.
 

markan1000

Well-known member
a skroz su nove, bilo bi žalosno da već sad kliziš na njima. treba ih vidjeti za godinu, dvije.
ne mislim reći da su loše, samo sam po pitanju guma po prirodi skeptičan na sve što nije premium...
 

Mirage

Well-known member
Tu se ja slažem ali jednostavno nisam više imao prostora za nešto drugo čak je i samu dimenziju ovdje bilo teško nabaviti.

A opet Sava nikad nije bila premium ali nikad nije bila ni šrot i jednog i drugog sam svjestan.
 

Biliæ

vlaj
Pozdrav ljudi! Može li neka preporuka za dobar webshop za gume..pozitivna iskustva i naravno-mogućnost plaćanja na rate..
Živili!!
btw...Berle k'o zmaj..cca 125 tkm.. koristim samo ključ za paljenje i otključavanje rezervoara..
evo 6ta god da sam zaljubljen u svoj kar :wub:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na rate rijetko tko ima, a kad ima onda je skuplje...
Ja sma uzimao sa mall.hr, eKupi.hr, najjeftinijegume.com. Sa svo troje je bilo sve OK.
Pogledaj i Vulkal ;)
 

Biliæ

vlaj
Pozdrav narode..
Evo danas primjetih da pri zakretanju volanom u desno lagano zuji/cvili (da ne kazem jauce :)). Istovremeno se javi i lupkanje koje nije ritmicno-kao sto mi se znalo desavati na staroj škodi kod problema sa hk zglobom. Vise me brine to sta se i tijekom pravocrtne voznje na volanu osjeti lupkanje i lagani udarci. Any ideas?
 
Na vrh