Berlingo XTR 1.6HDI 92HP by Bilić

Biliæ

vlaj
evo samo da pozdravim društvo!! Berle leti dalje bez posebnih problema.. malo je pocelo lupkanje u ovjesu(volan)..to cemo sad rijesiti u garanciji... poneka buba u instrument tabli.. i to je to..
volimo se i dalje.. i svima bih ga preporučio!
p.s. nadam se da ste svi dobro i zdravo!!
 

liberty

Well-known member
ovo lupkanje u volanu - kako se manifestira i jesu li otkrili što je točno za zamjenu
thnx na odgovoru

u zadnje vrijeme čujem sve više zvukova pa pitam
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
evo samo da pozdravim društvo!!
Prika,sunce ti žarko..pa di si ti ?? Nit se javljaš,nit pare šalješ..:wtf::D

u zadnje vrijeme čujem sve više zvukova pa ...
Libro moj,to ti je normalno..dođe jednostavno s godinama :p:D

Iduća faza ti je da ćeš viđat bijele miševe..a nakon nekog vremena ćeš ih počet i bacat po drugima LOLLOLLOL

Uglavnom,nemaš se zašto brinut..
 

Cruser

New member
Dobar podatak za znati ! Ipak u tim sjedalima ti je guzica i nek njoj bude fino !ROFL
Inače, u novom berlingu su sjedišta po dužini kraća 5 cm a uža po širini 4 cm. Ne znam zašto su to radili, ali nije dobro.
 

Biliæ

vlaj
ebi ga -šta da kažem-..life....pokušat ću bit malo aktivniji ... inače Berle ide uz sitne zamjerkice... ali ono najvaznije je-da opet kupujem auto-bio bi identičan ! Eventualno bi uzeo još koji detaljić od opreme...ali to je to!
 

Biliæ

vlaj
a evo..po starom..poso-kuća,kuća-poso..poso..kavana...poso..kuća.. inače sve ok! Sve u kući živo i zdravo! Berle tek na cca35tkm.. par sitnih mušica..luft i lupkanje prilikom okretanja volana djelomično riješeni na redovnom servisu pritezanjem neke vide..tako su barem rekli... i to je to.. izbjegavam auto put i velike brzine.. vožnja uglavnom po gradu.. potrošnja cca 6.8.. još uvik mi svi zavide na autu..
 

Cruser

New member
Sa grip controlom dolaze 15 cola čelične felge, a bez gripa mogu se kupiti alu felge 16 ili 17 cola...da li ima netko iskustva sa razlikom 15 i 16 cola, pošto sam do sada vozio sve na 15 cola?!
 

liberty

Well-known member
a evo..po starom..poso-kuća,kuća-poso..poso..kavana...poso..kuća.. inače sve ok! Sve u kući živo i zdravo! Berle tek na cca35tkm.. par sitnih mušica..luft i lupkanje prilikom okretanja volana djelomično riješeni na redovnom servisu pritezanjem neke vide..tako su barem rekli... i to je to.. izbjegavam auto put i velike brzine.. vožnja uglavnom po gradu.. potrošnja cca 6.8.. još uvik mi svi zavide na autu..
Pozdrav!

Da li možeš saznati koju su ti vidu pritezali?
Da li na stupu volana ili negdje na ovjesu?
Hvala na odgovoru :)
 

Biliæ

vlaj
Sorry..evo tek sad sam tu... iskreno nisam bio u kontaktu sa ekipom u servisu..znam samo da je par dana volan bio savrsen a nakon toga sve po starom... sada cu vozit auto jer garancija istice polovicom 1.mj . Razmisljam o produzenju garancije. Ima li itko iskustva s tim? od problema za prijavit-Lupkanje u ventilaciji kod naglog zagrijavanja...koza na mjenjacu...jedva cujno skripanje u ovjesu i najvaznije-malo pojacano zujanje lezaja remena..ili tako nesto... i da prosli put mi naplatili 5 lit ulja ..tek nedavno pogledao racun..hehe..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam jedva dočekao da se riješim garancije... i da nađem normalan servis a ne sprdačinu od ovlaštenih. Problemi sa autom su nestali kad sam ih se riješio.

Al ako imaš dobra iskustva s njima zašto ne?
 

Biliæ

vlaj
uf...dosli smo do cca 50tkm.. u 1. mj. puni 3 godine..nisam produzavao garanciju-preskupo..
Sve po starom. Berle gazi bez problema-živcira taj ''luft-klang bez lufta'' na volanu..sve ostalo kao na pocetku. najvece razocaranje su ljetne miške.. bojim se da ce dogodine morat novi set na auto (celave gotovo kao i gazda)- s obzirom da su na autu zimi alpinke- cini mi se prerano. Izmjena ulja kod urednog lokalnog majstora(duplo jeftinije),izmjena disk plocica..i Bogu fala to je to...
 

liberty

Well-known member
taj luft nisi rješavao
kod mene mislim da je isti slučaj
osobito kod motanja na hladno udenos na mjestu ili maloj brzini

moj je prešao nekih 70.500 km u 3 g i 2 mj.......opet je na zimskim gumama

uglavnom, mislim da ču ga voziti dok se ne raspadne jer vidim da je cijena novog prilično, po meni pretjerano visoka
 
Na vrh