Ax 11 tge 1.1 by RI-222

RI-222

Member
Zna li tko koje opruge da kupim za ax-a od ove dvije marke:

-sportske opruge eibach u gabrek tuningu za 908 kn i dobio bi popust 20%(to je oko 726 kn)

-ili u autoprocentru fk opruge za 500 kn

sta mislite dali su ove eibach puno kvalitetnije i dali se isplati dat 200 kn više:confused:
 

sLi

Dr. Xsara
i jedne i druge su preskupe...kad ax ima naprijed samo 2, ja za curinu corsu naso 4kom fk za 45€

nadam se da imas nekoga da ti spusti zadnji kraj? jker ce se dobro izyebat dok izbije torzije
 

RI-222

Member
A sta kad nema jeftinijih sportskih a ne zelim uzet neko smece,a za torzije imam nekog ko ce mi ga spustit iza.

Ima li još koji ducan gdje bi mogao kupit opruge za ax-a:confused:
 

sLi

Dr. Xsara
odi kod onog luciana na grobnik pa nek ti napravi opruge kakve zelis...trebalo bi te manje ispast

ako bude problema sa torzijom lako se dogovorimo, samo je ****da na tako starom autu ju izvuc, a nebi bilo lose odmah i reparaciju napravit i mazalice uvalit

a mislim da bi trebale pasat i sa saxa i sa 106 ph1 i ph2
 

deda

New member
Ne kupuj neke opruge bez veze,Eibach su odlićne i H&R,ako nađeš.Ako se već zajebavaš s tim onda se to mora napraviti kak treba,a kolko košta,košta,nitko te ne sili na to.I bilo bi pametnije da kupiš prave amortizere,a ne ove prepravljat,nije to isto.
 

RI-222

Member
Razmislit cu jos za opruge pa javim dal cu kupit ili kod tog na grobnik,a za torzije ako nebude išlo glatko cemo se dogovorit hvala :D

Ne kupuj neke opruge bez veze,Eibach su odlićne i H&R,ako nađeš.Ako se već zajebavaš s tim onda se to mora napraviti kak treba,a kolko košta,košta,nitko te ne sili na to.I bilo bi pametnije da kupiš prave amortizere,a ne ove prepravljat,nije to isto.
Pa sad gledam malo i nije mi puno 700 kn za opruge koje su provjereno dobre, ovijes je ipak dosta bitan.

A za amortizere ima u rijeci jedan lik koji stvarno zna napravit i bavi se s tim vec puno godina ,rekao je da ce mi napravit da budu kao sportski,ja se nekužim u amortizere al sam cuo da je rakao da ce kratit klip i da ce mi napravit da budu tvrđi.
 

1587 VTS

New member
Ako zanemarimo cijenu, moj glas za eibach, definitivno, imam ih na autu i preeeezadovoljan, udobnije su i mekse od tvornickih, auto primjetno bolje lezi, lakse se kontrolira i diskretno je nizi (bar u mom slucaju). Otprve bas ono sta sam trazio. :) Ovjes je meni iznimno vazna stavka na autu i tu ne bih eksperimentirao.
 

gox

New member
Svak čast, majstore! ;)

Što se tiče opruga, možeš ih dat nekom napravit, ako se netko time bavi, daju se kvalitetno napravit samo je dosta ljudi prema tome skeptično. Eibach su provjerene i stoje među najboljim oprugama. Koliko cm ga planiraš spuštat?
 

RI-222

Member
Za opruge sam siguran za eibach i nijedne druge doc ce me 700 kn i to mi je ok.
Planiram ga spustit koliko ce ga opruga spustit jer nema bas izbora vjerovatno ta eibach u gabreku spusta 4 cm tako je vecina(valjda),e da i za distance nebis vjerovao ali necu ih moc stavit jer mi vec sad viri guma malo iz blatobrana(gume sam sad stavio za probu 175/60 r13 i ostat cu na tim dimenzijama ja cu vjerovatno malo po makadamu divljat pa bolje ne 50 :D)
Danas sam prvi put probao ax-a i auto stvarno ide reagira na gas ko lud i stvarno se vidi razlika kad natocis u auto 100 oktana:D
 

gox

New member
Da, najvjerovatnije 4cm spustaju. Super onda ako ne trebaju, još bolje za ovjes :) I ja u saxu osjetim 100 oktana dosta, to se valjda na slabijim autima više osjeti :)
 

greensky

New member
Da, najvjerovatnije 4cm spustaju. Super onda ako ne trebaju, još bolje za ovjes :) I ja u saxu osjetim 100 oktana dosta, to se valjda na slabijim autima više osjeti :)
Evo da se i ja ubacim vezano uz oktane ;)

95 --> teže paljenje s čokom uz dulje verglanje, slabo ubrzavanje, visoka potrošnja (1kn/km skoro), detonacije prilikom uspona, nemiran rad u leru... NATOÈIO JEDNOM i više nikad!!

98 --> paljenje uz malo čoka (1 cm) isprve, ubrzavanje sukladno snazi i težini auta (čitaj zakon :D), miran rad motora, potrošnja oko 4.5 L otvorena i recimo 5.5 - 6.0 L po gradu, nema detonacija uz uspone ni pri najekstremnijim uvjetima vožnje (npr strmina u slučajno ubačenoj 4oj brzini)

100 --> u odnosu na 98 okatana nema razlike osim što se auto lakše pali (ne treba ni čok od nekih 15°C vani na dalje), potrošnja, ubrzanje, rad motora, krajnja brzina i ostalo je isto kao i kod 98 oktana što znači da nema potrebe sipati skuplji benzin za ovaj 1.1 motor što se tiče snage i potrošnje, a za čistoću goriva i aditive to nisam stručan razlikovati među oktanima/proizvođačima?

eto to su moja zapažanja :cool:

ocistio motor i karburator i natocio ga sa super 100 :D
evo malo pucketanja iz auspuha ali se ne cuje na videu skoro nis:thinking:
sta ce bit tek kad stavim protocni uff:shock:
snimio video:)
http://www.streetfire.net/video/citroen-ax-11_2303382.htm
vruuum vruuuuuumm :D

nadam se da cemo imati prilike provozati mašine side by side ;)
 

RI-222

Member
Ja sam dosta osjetio razliku izmedu 98 i 100 pogotovo u leru motor mirnije radi lakse se dizu okretaji i bolje reagira na gas i ima bolji miris iz ispuha:cool:

Provozat cemo se u 22.02 hehe i ovaj tjedan se idem upisat u autoskolu jer sam cuo da poskupljuje i bit ce 50 sati voznje od 1.9.pa je bolje da sad krenem mozda mi ostane stara cijena,ako je jos tko cuo za ovo sto poskupljuje nek mi javi jer sam to cuo od frendova pa nisam siguran dal je to tocno:)
 

RI-222

Member
Stavio sam jucer protocni lonac koji sam kupio(trebao mi je stavit jedan lik ali mi je dosta cekanja i isao sam sam odrezat stari lonac i stavit novi ).
Lonac je samo stavljen nije zavaren zato jer neznam i kraci je nego original pa ce trebati malo cijev produzit i namijestiti nosace da sve pase,glupo mi je slikat pa sam stavio video ali se lose cuje jer je mikrofon na aparatu los(zvuk je uzivo puno bolji nego na videu,lonac se dosta jako cuje ali na nizim okretajima je predobar zvuk).
evo link videa:)

[ame]http://www.streetfire.net/video/citroen-ax-11-exhaust_2306706.htm[/ame]
 

RI-222

Member
Jucer sam malo raskopavao auto iznutra pa da stavim malo slika...

Skinuo kontrolnu tablu da zamijenim lampice i namijestim troškot jer je pukao ljevi nosac pa je bio naslonjen na volan i dok je auto par godina bio na suncu troskot je puknuo na dosta dijelova pa moram pazit da ne pukne skroz dok stavljam nazad tablu i to(plastika je jako krhka i lose kvalitete ali ipak je to star auto)


Kad sam skinuo tablu vidio sam da je puknuta sajla od km(nisam mogao drukcije skuziti da je puknuta jer se auto ne vozi)

Skinuo sam lampice i stavio kasnije nove(lampice su od 1.2w i ne moraju se mijenjati zajedno sa grlom)



Muzika za auto:

Dobio woofer od bratica njemu to dosta stoji u garazi i ja uzeo:cool:
kutija ,pojacalo,sub


Ovo isto izmuljao nekako od jednog lika koji se bavi s muzikom i on mi je dao sve ostalo navedeno...



Rockford punch 400w(dobio uz njega knjizicu za napravit kutiju i lik je vec poceo radit pa nije napravio ko kraja tako da imam i dijelove vec.



Pojacalo phoenix gold zx200(dva zvucnika cu spojit na njega na prednja vrata)


I jedna slika za kraj:D,uspio sam ispraznit jednu sobu i stavio samo stvari od ax-a u nju tako da je ax dobio i svoju sobu
 
Na vrh