AUX - USB na orginalnom radiju

Milosh

Test
Kod mene na RD4 (N1-00) postoji samo konektor u okviru quadlocka. Dakle, Yatour konektor se ubaci unutar quadlocka. Na servisu su mi otvorili AUX port, prebacim na AUX, ali Yatour ne radi. Kamo otići da to riješim?
Treba pokušati otkriti uzrok, prvo vidjeti da li zvuk uopšte "izlazi" iz Yatour-a kroz taj konektor. Ako izlazi, onda je do radija. Onda pokušati još jednom vidjeti podešavanja dijagnostikom, možda ga nisu pravilno aktivirali. Ako jeste pravilno aktiviran, isprobati da li radi AUX ulaz sa drugim kablom (možda je do konektora).

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

motofun

New member
Lik u servisu tvrdi da je otvoreno ono što se vidi da se može otvoriti. On osobno to nikad nije otvarao, tako da bi još pokušao kod nekog drugog. Ima li netko tko je u Zagrebu otvorio port za CD changer, i naravno: gdje?

Na Yatouru i aux radi preko CD changera. Imao sam ga na Golfu V i radio je besprijekorno. Sad imam dva komada za Citroen i nikako da proradi... :whistling:
 

amcibald

Member
Nema me cesto,al da pridonesem temi iz prve ruke iako je stara. Radi se o Blaupunktu RD4 Citroen C4 2006. Uzeo sam aux kabal 16KM (8eura) prikopcao iza u port B,dakle ne gdje je CD changer,vec AUX 1-2 i morao sam u servis da mi ukljuce preko diagnostike sto me je kostalo 20KM (10eura) e sad nisu mogli da pristupe AUX2 mada su mi tu pinovi bili prikopcani,pa sm pinove prebacio za AUX1 i radi sve za 10.
Zvuk je skroz ok,samo ako neko to hoce da radi,trebate uzeti neki "bolji" player sa kojeg pustate pjesme,jer kod mene sa tableta je dosta slabiji zvuk u odnosu na mob,a sa moba je extra i kvalitet i jacin. Samo treba pojacati na mob ili playeru i onda stimati na radio jacinu. Komande na volanu su ostale za pojacavanje, smanjivanje i mute jedina mana nemozes prebacivati pjesme osim na playeru,ali to i nije problem.
Kabal sam provukao u kasetu kroz vec predvidjenu rupu tako da mi to sve ostaje u kaseti i kablovi ne vire. Sad po zelji kako ko hoce moze sebi izvoditi dzek vani,dali na radio ili negdje pored pepeljare zavisi od vas.
 

KurblaDS3

New member
Pozdrav, da ne otvaram novu temu, mozda ima netko tko zna rjesiti moj problem :)

Imam DS3 i 2011 i na njemu nema USBa ni bluetooth muzike, samo radio, CD i AUX
Kupio sam si YATOUR digital cd changer za USB, spojio sam ga i na njemu ima struje ali ga radio ne moze prepoznati. Na netu pise da se mora u LEXIA 3 odobriti cd changer. Otisao sam u ovlasteni servis i rekli su da nemaju LEXIU 3 da imaju samo DIAGBOX i preko njega su sve omogucli sto se tice radia ali mi i dalje ne radi :(
Onda sam si kupio Auto dijagnostika Lexia 3, Diagbox. Diagbox radi, a LEXIA 3 kada je otvorim i kliknem pod Diagnosis, pa pod Global test nista se ne otvori. Probao sam deinstalirati i ponovno instalirati al uvjek zapne na tome Global testu
 

Milosh

Test
Lexia 3 je stari softver koji se više ne koristi. Nova verzija tog softvera se zove Diagbox i što se tiče operacija na vozilima, on omogućava sve što je i Lexia omogućavala. Razlika je u izgledu i strukturi samog programa i u tome što Diagbox podržava sva nova vozila (u zavisnosti od instalirane verzije) a Lexia samo starija vozila.

Što se tiče tog problema, ili ti u ovlaštenom nisu ispravno aktivirali changer, ili nešto nije dobro spojeno, ili je nešto neispravno.
 

KurblaDS3

New member
nasao sam i ja u diagboxu da stoji ukljuceno. Probao sam izkljuciti pa ukljuciti. Nisam znao da se se te stvari iz lexie nalaze u diagboxu pod BSI, ali svejedno ne radi. A za utor... :) Ne moze se nikako pogrjesiti. Ima 1 rupa i samo tu se moze ustekati. A mozda uredjaj nije ispravan onda :meh:
 

Milosh

Test
Oni su tako zakomplikovali sve da je dobar dio stvari potrebno aktivirati na više mjesta, tako da je moguće da još nešto fali od podešavanja.
 

bocko1904

New member
rd4 radio aux

pozdrav ljudi

zanima me dali netko od vas ima u Zagrebu ili blizoj okolici original citroen dijagnostiku da mi aktivira aux na radiu



neki ovlasteni sevisi u zg nemaju pojma dali se to uopce moze aktivirati a jedam mi je reko da dodjem u dogovoreno vrijeme i onda me otkanta da kao nemjau vremena sad nek dodjem koji drugi dan

kabal je ustekan (nije original) samo treba u kompjuteru aktivirati

hvala
 

Noviljubitelj

New member
Pozdrav svima,
vlasnik sam Citroena C5 iz 2014. godine, oprema Seduction.
Nikako u cijelom autu ne mogu naći aux niti usb uređaj pa pretpostavljam da ga nema.
Nadalje, zna li netko koliko košta ugradnja i gdje je ova opcija dostupna?

Fala na pomoći.
 

Scorpyo

Active member
AUX i ili USB uređaj ti zapravo nije uređaj nego samo utičnice.

Imaš li u autu mogućnost biranja ulaza na radiju? Ako imaš onda moraš imati i utičnice. Pogledaj u pretincu za mob kod mjenjača, tamo gdje je upaljač...
 

bbozak

Active member
Zna li netko koja je praktična razlika između RD4 modela, naime za Yatour nalazim da rade sa Blaupunkt i Bosch RD4 jedinicama, ali izričito piše da NE sa Continental RD4.

Naravno da je kod mene Continental, u servisu su mi otključali aux ulaz na radiju, tako da ga sad imam u meniju, ali nisam siguran koji adapter kupiti i u čemu je točno caka. Dal Conti preko svog 12 pinskog konektora ne daje plus pa treba adapter koji se spaja na aktivni plus (kad je auto upaljen/kontakt uključen), a Bosch/Blaupunkt imaju plus preko konektora. Naravno da ne nalazim nigdje shemu konektora, samo primjećujem da Yatour nema ništa osim konektora, dok npr ovo ima plus odvojen:
https://www.musikimauto.de/Anycar-Musik-Freisprech-Adapter-Bluetooth-USB-SD-AUX-RD4-Continental
Hvala svima.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nisam znao za tu razliku između Blaupunkt, Bosh i Continental RD4 radija!
Pretpostavljam da će ti ovaj adapter raditi jer je naznačeno da je za Continental RD4.
U najgorem slučaju (ako bude trebalo), lako mu izvučeš + s A9 Quadlocka (tako sam ja uzimao + za navi-display kod retrofita RT5 i RNEGa)...
 

bbozak

Active member
Ma da, kad krenem tražiti Yatour onda na svima kaže da su ok za Blaupunkt i Bosch, a da ne radi sa Continental RD4.

Ma jasno, uzeo bih unimer, otpojio konektor sa radija i i mjerio da vidim gdje sa kontaktom/paljenjem se pojavi 12V, i otamo uzeo napajanje za ovaj adapter. Vidjet ću, kroz tjedan/dva naručiti pa javim rezultate. Možda postoji još neka caka s kontrolama ispod volana, za sljedeću pjesmu i sl., jer je moguće da je kod mene aux zamišljen kao doslovce analogni ulaz, a ovi stariji RD4 su za cd changer. Vidjet ću da'l preko tog konektora komunicira sa ovim adapterom na šemu sljedeće pjesme/odgovaranja na poziv i sl.
 
Na vrh