AUX - USB na orginalnom radiju

Cutac

Prèkaroš
Ne znam za C5, ali na c4 se USB uštekava u posebni konektor na radiju, a aux ide u onaj padlock.

A ne, to je c4. Dakle, trebaš drugi radio.
 

grix

New member
Ne kužim što si htio reći?

Ovo imam, spojen je samo AUX zbog bluetootha...ne znam spojiti USB žicom na RD4


Aha...shvaćam što mi pokušavaš reći....ja sam spojio aux sa utp kablom...ako imaš orginal kabel lako je spojiti jer paše samo u jednu poziciju.
 

Cutac

Prèkaroš
Zanemari ovo što sam napisao.
Zbunio sam se. Svoj sam rastavljao u 9. mjesecu, ali poslije je kolega svoj rastavljao i znam da je bila neka razlika.

Ne sjećam se točno što je bilo, znam da je bilo vezano za USB/AUX utičnicu.

Sorry, budem njega pitao ako se sjeća :hm:
 

Doomsday

U prolazu...
AUX možeš spojit smo kabel, jer radio ima podršku za to u sebi...

USB ne možeš spojit samo kabel, nego trebaš nekakav uređaj kojeg spajaš umjesto CD changera, kao recimo ovaj Yatour koji se spominje...

:cool:
 

grix

New member
Doomsday

Jesi siguran u to što tvrdiš?
Ne postoji mogućnost spajanja USB socketa direktno na CDC ulaz na RD4?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam siguran da je Doomsday siguran :D

Nemožeš naravno... bez onog yatoura gore. ''Glupi'' usb kabel nezna odglumit i prelagat samom radiu, te se predstavit kao CDC.
 

Milosh

Test
Koliko vidim, taj konektor je identičan konektoru za USB koji ide u RD4 (sa zadnje strane, kao na slici). E sad, da li je dovoljan kabal i aktivacija preko dijagnostike, ili tu bude još neki USB box između kabla i RD4, nisam siguran.

Ako ti niko ne bude znao odgovoriti, kupis ga pa isprobaš, nije preskupo.

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

motofun

New member
Da ne otvaram novu temu, imam C3, 2006 g. Imam Yatour i bio sam u servisu (Jankomir), kažu da su otvorili port, ali Yatour (novi i stari) i dalje ne rade. Koliko vidim čitajući forum, razlika je između AUX i CDC. U servisu su me blijedo gledali kad sam rekao da trebam otvoriti CDC port, tako da vjerujem da mi nisu odradili posao kako treba, ili RD4 iz 2006.g (proizvođač je Siemens) ne podržava CDC? Molio bi kontakt nekoga tko to zna napraviti.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako nemas USB tvornicki, 99% da nemas taj ulaz u radiju.
Da bi ugradio netvornicki USB, treba ti uredjaj koji spajas na AUX/CD changer koji se moze praviti da je on taj uredjaj na cije mjesto spajas.
 

Milosh

Test
Ako nisi siguran da li imaš na radiju ulaz za USB kabal, izvuci ga pa provjeri.

To je ovaj sa slike:



Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

Milosh

Test
Ako radio posjeduje ovaj priključak onda samo treba nabaviti kabal kao gore sa linka i spojiti i to je to ?

Ili i za to treba ici na dijagnostiku da se aktivira ?
Na dijagnostiku skoro sigurno treba, a kao što sam rekao, pitanje je da li između radija i kabla treba postojati još neki uređaj. Drugim riječima, pitanje je da li sam radio ima podršku za USB ili on samo komunicira sa nekim USB Box-om koji vrši čitanje fajlova i reprodukciju.

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

Cutac

Prèkaroš
Na c4 II radio koji podržava USB ima taj konektor, a utičnicu i njega spaja čisti kabel.
Kod ugradnje bih to preporučio, tvorničku kombiniranu AUX+USB utičnicu, ako ništa, radi estetike.
Makar ne bi bilo loše uzeti USB utičnicu, precvikati AUX kabel ako ga ima i utičnicu sakriti negdje, u pretinac za rukavice ili slično. Jer USB jednom kad uštekaš, stoji zauvijek.
 

motofun

New member
Kod mene na RD4 (N1-00) postoji samo konektor u okviru quadlocka. Dakle, Yatour konektor se ubaci unutar quadlocka. Na servisu su mi otvorili AUX port, prebacim na AUX, ali Yatour ne radi. Kamo otići da to riješim?
 
Na vrh