AUX - USB na orginalnom radiju

grix

New member
AUX/USB RD4

Bok ekipa,

molio bih za malu pomoć stručnjake za DiagBox.
Naime, odlučio sam staviti neki handsfree u C4 iz 2008.
Pošto tvornički auto nije došao sa bulit in handsfree opcijom, potrudio sam se to napraviti sam,a da auto ne izgubi taj svoj "tvornički štih".
Moj naum...umjesto upaljača staviti socket sa USB/AUX ulazima ( u citroenu košta 100 kn), kupiti provjereno dobar i jeftin handsfree sa Amazona
https://www.amazon.de/gp/product/B0168ET200/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=AP087GSGD7Y0R
Otvoriti USB i AUX 1 i 2 na radiu RD4...kablove sam već pripremio, otišao do ovlaštenog servisa gdje radi jedan moj poznanik, spojili Diagbox, našli opciju AUX i CD changer, ali ima više stavaka... i tu je nastao moj problem.
E sad da li netko ima neki manual za diagbox ili mi može reći koju opciju (a nudi ih 4 ili 5) pod AUX trebam enablat...isto tako iz za CDchanger pošto znam da ga se može prevariti i omogućiti da čita muziku sa USB umjesto njega.

Hvala!
 

ZlatkoC4

Well-known member
poznanik ti radi u ovlaštenom a ne zna što bih trebao aktivirati?

ali opčenito ti je teško bilo kome od dečkiju sa diagboxom reći bilo što a da nisu osobno spojeni na auto da vide što je moguče aktivirati i što podržava trenutno bsi.

ali se svakako još netko javi.
 

grix

New member
Spojili smo diagbox, ali kako sam rekao pod aux postoji više opcija...ne sjećam se sad napamet što je sve pisalo...uglavnom daje 4 ili 5 nekakvih mogućnosti.
 

Dean24

Member
Pozdrav , posto je tema otvorena, Imam slican problem. Radi se o tome da sam kupio AUX RD4 sa 3.5 incnim konektorom za mobitel,tj slusalice! Za citroen C4 2008
http://www.ebay.com/itm/AUX-IN-Adapter-cable-for-Citroen-C4-RD4-Radio-Blaupunkt-N1-2005-iPhone-iPad-Mp3-/251939688318
Stojim da je stvarno nedostatak u autu i steta sto ga nisu serijski postavili.
Pretpostavljam posto trenutno ne radi ,da treba AUX otkljucati ,kabal bi trebao funkcionirati kao AUX IN.
Dali netko mozda zna tko bi to mogao napraviti. tj dali ici u ovlasteni servis ili ako netko zna neku osobu koja bi to mogla rijesiti. Lokacija Zagreb :)
Hvala puno
 

tomica0308

Well-known member
I ja imam taj problem, ak ces ic u ovlasteni napisi sta su rijesili i za kolko krznenih, navodno samo treba ukljucit opciju aux prek lexie.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dođite u ovlašteni... al ne na prijem nego se probajte dokopat direktno kojeg majstora i recite što želite uključit.
Meni je trajalo par minuta, ništa nije htio naplatit...
 

Dean24

Member
Moram vidjeti , dali cu uopce ic u ovlasteni , dobio sam broj od jednog decka sa kvarta , inace bavi se cipiranjem tj izmjenom mapa u autima i ugradnjom Xenona u obicne lampe, inace radi na malo zescim autima i stvarno radi super , pa cu vidjet dali mi on to moze rijesiti ! Ako ne tek je onda opcija ovlasteni !
 

koc

New member
Pozdrav ljudi,
imam jedno pitanje, mozda vec postoji ovakva vrsta teme pa se ispricavam adminima, inace imam Citroen C4 II sa radiom/navigacija. Kod mjenjaca se nalazi aux ulaz (USB+AUX). Kada udjem u MEDIA, sve je svijetle boje kao dostupno, osim USB (u AUX-u onom 3,5 mm se ne nalazi nista).
Moje pitanje je da li je moguce da se odvojila zica od USB sa tog ulaza ili radia, ili je nesto drugo u pitanju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
 

vborovic

C5 modifikator
Da li je USB stick (eksterni HDD ne može raditi na navigaciji) formatiran FAT32 i priključen na USB port? Ako je, tada ga ne vidi kao MEDIA opciju? Onda je moguće da je isključen softverski, treba ti MiraScript ili dijagnostika.
 

koc

New member
Ne zeli ni puniti mobitel, ni jedan USB nije zasvijetlio kao da nisam nista napravio....Isprobao sam 4 sticka....cak i kupio novi bas za njega, ni jedan nije bio preko 8 Gb, osim 5-tog od 32 Gb....budem otisao na dijagnostiku pa javim dozivljaje.
 

grix

New member
Ja sam svoj problem riješio tako što su mi uključili sve opcije na kaziću, AUX i CD.
Kupio kod njih socket sa USB/AUX i zamijenio ga s onim za upalja, provukao kabel.
Sve zajedno me koštalo manje od 200 kn.

Ali sada tražim kako spojiti USB da glumi CD changer...tj. našao sam nekakve filmiće na yubitu, ali nema nigdje sheme kako spojiti.
Uglavnom, da se prevariti da changer misli kako je CD u radiu, iako se pušta preko USB...samo treba nazvat foldere/mape CD1, CD2, CD3 itd....

Ako netko zna kako spojiti platim za savjet :D
 

grix

New member
Ok, već sam vidio to...ali ja pokušavam spojiti usb/aux socket direkt na RD4.
Aux mi radi jel ima shema kako spojiti, ali ne i usb pošto njega treba spojiti na CD changer.
Sve što radim na autu, radim da bude tvornički.

Dakle da li itko zna koje pinove sa USB/AUX utičnice treba spojiti na RD4 u dio gdje su pinovi od CD Changera?
 
Na vrh