Automobilističko zabavna emisija Top Gear / Grand Tour

Dalibor

Dado Tornado
meni je emisija "men and motors" bila super (na prelazu stoljeća), koju se može naći na internetskoj stranici poznatoj kao "youtube". imali su dobar koncept i dobre voditeljice i voditelje, i hammond je bio u toj ekipi.

od starog top geara dobro je razdoblje dok je jedan od voditelja bio chris goeffy (inače fan citroena, bio i u men motorsima).
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Rock'n'roll: Puna postava Top Geara vraća se na male ekrane!

BBC je objavio da će uskoro emitirati produženu epizodu Top Geara u kojoj će prikazati dva dosad neprikazana specijala.

Ono što je posebno oduševilo milijunsku publiku najpopularnije emisije o automobilima na svijetu jest činjenica da će posljednju epizodu odraditi standardna postava voditelja uključujući i suspendiranog Jeremyja Clarksona.

Datum prikazivanja još uvijek nije poznat, ali će uskoro biti objavljen, a ovom epizodom BBC namjerava zaokružiti sezonu 22 čije je emitiranje prekinuto zbog suspenzije Jeremyja Clarksona, piše Top Gear. com.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=oe4uK53MPik[/ame]
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
EMITIRANJE nove sezone "Top Geara" nije još ni počelo, a problemi oko nje sve su veći.

Izvršna producentica Lisa Clarke napustila je ekipu nakon samo pet mjeseci zbog neslaganja s voditeljem Chrisom Evansom, piše Telegraph. "On je luđak opsjednut kontrolom koji misli da može gaziti po svima", mišljenje je BBC-jevih zaposlenika.

Clarke i Evans sukobili su se oko kašnjenja snimanja, zbog kojeg je, prema njenim riječima, kriv upravo Evans jer se nije pojavljivao na mnogim sastancima.

Nisu se slagali niti oko angažmana Matta LeBlanca jer je Evans smatrao da je on "izlizan i da im ne treba za ništa".

Emitiranje nove sezone već je odgođeno za 22. svibnja, a i broj epizoda je smanjen na šest. Producenti pokušavaju izbjeći preklapanje s europskim nogometnim prvenstvom, ali i novom emisijom bivšeg voditelja Jeremyja Clarksona koju radi Amazon.

Matt LeBlanc moglo bi bit fora
Meni je on više nekako za US Top Gear, a US verzija je teški crap. :disgusted: :) Super je što Clarkson trenutno snima "svoj" TopGear. :) Uz "originalni" koji to više nije, :) bit će više materijala za gledanje. Ja zadovoljan.
 

Scorpyo

Active member
@ bjelivuk

Ne bi se baš složio da je US verzija teški crap. Meni je odlična. Jesi li pogledao sve sezone US verzije?


Ali je zato AU verzija totalno bez veze.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pogledao novi TG. Zapravo, pogledao 3/4 i ugasio. Po prvim procjenama nisam jedini. :) Od očekivanih 5 milijuna gledatelja, (nekad 5,5-6) imali su 4,4 milijuna, a kraj showa dočekalo je 3,6 milijuna gledatelja. :) Fail, fail fail! Clarkson se vjerojatno gušta negdje. :)

Ukratko, Chris Evans - neduhovit, dosadan i usiljen. Izgledao mi je kao na kokainu. Matt LeBlanc - Nisam u životu vidio voditelja toliko lišenog osobnosti. Ili je drmnuo pet apaurina prije snimanja ili je potpuno preko neke stvari odradio snimanje. :wtf:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Review prema očekivanjima :D Nisam se niti trudio pogledat prvu, očito ni ne moram... Ali su zato sve sezone ''pravog'' TGa skinute, samo kad bih obolio na par dana heheh
 

Scorpyo

Active member
Meni zapravo nije jasno kaj se svi bune. Da imam osječaj da bi stara ekipa to odradila puno bolje ali IMHO ovo i nije toliko loše. U svakom slučaju puno je bolje od TG AU.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Novi Top Gear

Tužno je čitati napise o novom Top Gearu. Èitati, zato što smo ga u principu mogli gledati tek uz nekoliko prekršenih domaćih i međunarodnih zakona. A i ta nam želja ne bi previše značila nemamo li potrebna informatička znanja. Oni kojima su domet torrenti, dosad se nisu usrećili.

Ali ono što čitamo navodi nas na pomisao da su se baš sva predviđanja obistinila. Nitko nikad nije pomislio da bi mogla postojati neka kemija između novog voditelja Chrisa Evansa i »prijatelja« Matta LeBlanca osim, valjda, producenata ultraskupog BBC-ovog automagazina koji je odavno prestao biti samo automagazin. Zasad se, naime, očito pokazuje da uz svu produkcijsku moć BBC-a, Top Gear ipak čini stari duhoviti trojac koji se i poslije zahtjevnog cjelodnevnog snimanja u Kambodži nađe na pivi u lokalnom baru. Evansa i LeBlanca možemo zamisliti jedino svakoga u svojoj kamp-kućici, na čija vrata kucaju ostali članovi anonimne ekipe koji očito malo kome išta znače.

Evans se, prema najčešćim kritikama, previše trudi biti Jeremy Clarkson, što je doista iluzorno i pokušavati, a u prvoj epizodi je nedostatak Clarksonove duhovite pojavnosti pokušavao nadomjestiti – vikanjem. Koliko je to bilo uspješno, pokazuju gomile gnjevnih reakcija Top Gear fanova. LeBlanc je, s druge strane, previše podsjećao gledateljstvo da je Amerikanac.

Ostalo je navodno ostalo isto, Top Gear je i dalje adrenalinski show prepun brzih automobila i spektakularno bizarnih jurnjava. A u tome i jest očito jedan od problema, jer da su probali redefinirati format, da su krenuli od nule pa osmislili posve novi magazin, vjerojatno bi dobili veću naklonost. No nakon što je Clarkson uz pomoć Maya i Hammoda to već jednom napravio, iluzorno je bilo očekivati išta slično.

Èini se, dakle, da će Top Gear teško opstati bez starog trojca; sad ostaje vidjeti može li trojac opstati bez Top Geara. Ako bih se morao okladiti, ipak bih novce stavio na trojac. Amazone, do tebe je.

novilist.hr
 

Dalibor

Dado Tornado
to na amazonu bude završilo kao i samostalna josipovičeva politička karijera.
usprkost 3x većem budgetu u odnosu na top gear.

a to što trenutni voditelji top geara nisu za tu emisiju ne znači da su u pravu oni na strani clarskon & co.

po meni je glavni problem top geara što se testiraju nekakvi bizarni auti od 700 konjski snaga koji malo koga interesiraju.
takav format emisije trebalo je preoblikovati još tamo 2012.
da se na njihov način testiraju astre, c4, warburg, to bi bobudilo daleko veći interes i glas voditelja 'opće nebi bio važan.
i zato nije problem što evans "glumi clarskona" već što emisija i dalje glumi clarskonov princip da "Obični auti nikog ne interesiraju".
 
Na vrh