Automatski klima uređaj slabo hladi

dado8

Member
pozdrav

čini mi se da klima nešto slabije hladi nego prije...
nije da ne hladi uopće, ali čini mi se da kad namjestim temperaturu na 21 i stisnem auto, to nije to - i dalje je na relativno vruće. Imam osjećaj da 21 nije 21 nego npr 23 (kao da nije baždarena).

Kad spustim temperaturu na 18, 19 tad je ok, auto se ugodno rashladi.
Primijetio sam i da kad je vruće, prvih nekoliko minuta nakon paljenja auta klima puše jako i dosta lijepo hladi, a onda se brzina puhanja smanji, ali u autu je i dalje vruće.

Nedavno su mi mjenjali motorić koji vrti klapne za smjer puhanja zraka (šajba/noge..) - nisam siguran da li ima kakve veze, ali....
Upravo danas sam kod gašenja ventilatora/klime u kabini čuo zvuk nalik na vodu kad kuha na 100C (ali hvala Bogu, nema pare :)
- taj zvuk dolazi iz predjela srednjih puhalica za zrak na armaturi.

Kada stavim klimu na Lo, ventilator na max, a puhanje na sredinu, izlazna temperatura na srednjim puhalicama je 6,7 stupnjeva...da li je to ok?

Auto je star jednu godinu, obavljen redovni servis i zamijenjen filter kabine.

što bi mogao biti problem??:(
 

fullcool

New member
pozdrav

čini mi se da klima nešto slabije hladi nego prije...
nije da ne hladi uopće, ali čini mi se da kad namjestim temperaturu na 21 i stisnem auto, to nije to - i dalje je na relativno vruće. Imam osjećaj da 21 nije 21 nego npr 23 (kao da nije baždarena).

Kad spustim temperaturu na 18, 19 tad je ok, auto se ugodno rashladi.
Primijetio sam i da kad je vruće, prvih nekoliko minuta nakon paljenja auta klima puše jako i dosta lijepo hladi, a onda se brzina puhanja smanji, ali u autu je i dalje vruće.

Nedavno su mi mjenjali motorić koji vrti klapne za smjer puhanja zraka (šajba/noge..) - nisam siguran da li ima kakve veze, ali....
Upravo danas sam kod gašenja ventilatora/klime u kabini čuo zvuk nalik na vodu kad kuha na 100C (ali hvala Bogu, nema pare :)
- taj zvuk dolazi iz predjela srednjih puhalica za zrak na armaturi.

Kada stavim klimu na Lo, ventilator na max, a puhanje na sredinu, izlazna temperatura na srednjim puhalicama je 6,7 stupnjeva...da li je to ok?

Auto je star jednu godinu, obavljen redovni servis i zamijenjen filter kabine.

što bi mogao biti problem??:(
sve što si opisao je normalno. osjećaj temperature u autu ovisi da li je tijelo izloženo suncu ili je u sjeni, zato nam se nekad čini da je vruće iako je auto ugodno ohlađen. ako ti je cijeli auto u sjeni, a na 21C ti je i dalje vruće, onda možda nešto ne štima.
svakako provjeri stanje filtera kabine, možda ipak nije promijenjen, a kad je on zaštopan onda se dešava upravo to što ti opisuješ.
 

fullcool

New member
dal je normalno da se čuje šuštanje klime?
klima proizvodi određene zvukove samo se uglavnom ne čuju od motora, ako se čuje zvuk kao kad probijena guma ispušta, sssssssssssss, tako nekako, onda to može biti znak nedostatka plina, naravno to se onda osjeti da slabije hladi.
ako se sluša pažljivije, čuje se kako se mijenja zvuk sa laganim dodavanjem gasa. ali može biti i normalano da se čuje taj zvuk ako je motor jako tih.
 

dado8

Member
Evo danas sam se vozio, vani 26, 27, postavka klime na 21 (obje strane), sunce direktno u šajbu (digitalni termometa pokazivao da je u autu 32 nakon ulaska).

Prvih 3-4 minute brzina i temperatura klime su ok, hladi relativno ok, a onda se brzina ventilacije dosta smanji, a temperatura zraka na puhlicama nije više tako niska....u autu blago vruće..:mad:
Danas se nisu čuli nikakvi posebni zvukovi iz ventilacije...
 

dado8

Member
Riješeno. U garanciji promijenjeno računalo klime: i sad se čini ok. Vidjet ćemo kad zatopli. CIB commerce se čini ok. Bio mi je usput, pa sam navratio. Btw, mislim da ću tamo kupiti novi auto - DS4 :)
 

dado8

Member
zatoplilo, ali problem se nastavlja. Zvao CIB comm, rekli da su postavili upit citroen platformi i da će mi se javiti kad im oni jave što još da provjere...
anyway, koji su simptomi kvara sušača klime, isparivača, te termoekspanzionog ventila?

laky, sad je tvoj servis na redu :whistling::)
 

dado8

Member
nitko ništa ne javlja. Usput, pred par dana primjetio sam novi problem: kada se mijenja smjer puhanja zraka, kad se klapne pomiću čuje se neko grebanje i lupanje. Otišao sam u CS u Tratinskoj, naručili su neki dio (zupčanike?) i danas to promijenili. U 15h sam došao po auto i isprobao klimu. Lupanje je bilo još jače nego kad sam dovezao auto ujutro i zato sam odbio preuzeti auto ili bilo što potpisati. Èak me neki brko uvjeravao da on ništa ne čuje.... :mad:
Naravno, kad sam ja probao pred njim se čulo - i to jako. Onda su mi počeli kenjati da se to čuje tako itd itd. irekao sam da me nije briga i da je auto pod garancijom i da se tako ne čuje na drugim (to su probali na drugom autu i uvjerili se :))
Potom su rekli su da moraju postaviti upit platformi (Laky, koji je to k...??) i da će mi se javiti - nisu znali reći ni približno kada će kvar biti otklonjen...

Pitanje za one koji znaju:
- koliko traje odgovor platforme
- kaj da radim jer očito nisu baš sposobni otkloniti kvar...??
 

dado8

Member
da... laky...? Jesu li tvoji sposobni otkloniti ovakav kvar?

sorry tek sam sad vidio tvoj post.
Bio sam kod tebe vezano za hlađenje i onaj dečko kaj te mijenjao dok si bio na seminaru je odradio posao, tako da sad nemam problema s hlađenjem. Ali me počelo mučiti ovo s lupanjem kod promijene smjera puhanja. Taj motorić su mijenjali prošle godine mislim, jer nije puhao u smjeru u kojem je trebao...

Èuj, mislim doći do tebe (CS u Tratinskoj mi je usput jer radim u Savskoj).
Ali jedino ti i taj momak smijete rastavljati auto! :)
 

dado8

Member
ajd vidjet ću šta će biti sad s CSom.

btw, koliko je po tebi razumno čekati da otklone taj kvar (danas sam odbio preuzeti auto)?
Dijelovi su stigli u petak, a kak ti danas je izvršena ta zamjena (nekakvi zupčanici na motoriću), ali se nakon te njihove izmjene čulo još jače.

Neki savjet, smjernica....?

ps
ozbiljno gledam kupiti novi ds4.
 

Olaf

New member
Zovi svaki dan i pitaj jel rijesen auto. Glupo ga je sad vozit drugdje jer kad kazes da je bio u drugom servisu pa sad lupa popizdit ce ljudi jer moraju tuđa govna cistit
 

dado8

Member
Zovi svaki dan i pitaj jel rijesen auto. Glupo ga je sad vozit drugdje jer kad kazes da je bio u drugom servisu pa sad lupa popizdit ce ljudi jer moraju tuđa govna cistit
budem tako. cca, iskustveno...koliko može potrajati otklanjanje kvara u najgoroj varijanti?
 
Na vrh