Automatski klima uređaj slabo hladi

dado8

Member
update.

Ponovno otišao u Automehaniku, reklamirao da klima lupka kod prebacivanja smjera puhanja zraka na šajbu i s nje, te da slabo hladi.

Izmijenjeno kučište ventilacije (formalno već drugi put). Kasnije sam saznao da u ranijem servisu (CIB, V. Mlaka) nisu uopće izmijenili kučište već su napisali da su ga izmijenili. U međuvremenu sam otišao i do CS-a, ali oni su tek napravili posao - sve su poglodali i rasklimali u kučištu! Da ne pričam da im radnici već u 07:30h (!!!) bazde na alkohol!
Nije čudo da je sve lupalo kod promjene postavki klime i da je slabo hladilo.

Uglavnom, nakon izmjene kučišta u Automehanici, klima hladi savršeno (sad je čak na 22, a prije ni na 18 nije mogla rashladiti).

Eto, Automehanika je na kraju opravdala reputaciju (ranije sam bio nezadovoljan s njihovim ophođenjem glede nosača motora i klime, ali u ovom slučaju su se pokazali ok i veoma profesionalni).

Preporuka, izbjegavajte CIB i CS ako je auto pod garancijom. Jednostavno muljaju, ne znaju niti žele znati. Ali će vam na papiru sve promijeniti, naravno.

Kako imam svu dokumentaciju i jedan tajni filmić koji sam snimio u CIBu s mobitelom :) kada mi onaj ćelavi s prijemnog govori da su promijenili kučište :mad:- a ja opet imam dokaz da nisu i da su me muljali - razmišljam poslati sve inspekciji tj CH-u i Citroen Francuska. I frendici u Jutarnji list, naravno... :whistling:
Neka se vidi kvaliteta onoga što smo kupili i što plaćamo.
 

Damaj

Active member
Ovo sa aut. klim. da u početku jako puše, a kasnije prelazi u blaži način rada kako ventilatorom tako i "hladnoćom" zraka jeste ispravan rad automatike. Intezitet ventilatora za klimu nije toliko bitan koliko je bitan intenzitet hlađenog zraka. I moja automat. klima radi isti režim rada, jedino što sam i ja u 3-ćoj godini rada primjetio da slabije hladi, ali to sam primjetio i na senzorima. Sada sam morao snižavati zadanu temp. u kabini i nije idealno rashlađivala, jer u početku ruku nisam mogao držati ispred vent. otvora koliko je zrak bio leden. Vremenom kao da je sve oslabilo, osobito osjetljivost senzora, kako vanjskih (duže vremena da dođe do prave temp.), tako i unutarnjih senzora. Kada uključiš automatiku ne pali ručno niti smjer zraka niti brzinu vent., on to sam dobro obavlja, osim ako imaš problema sa usmjeravanjem zraka, kao što sam ja imao. Brzina vent. se pri svakom mjenjanju smjera mora automatski smanjiti (što moja više nije htjela, pa sam ručno smanjivao), inače se klapne od struje zraka ne mogu pomaknuti, a često i popucaju plastični zubčanici(set-100 kn.) zbog tih naprezanja protiv struje zraka.
 

dado8

Member
update
klima opet počela slabije hladiti. Otišao sam u Automehaniku. Napravljeno vakumiranje sustava i punjenje plinom i kontrastnim sredstvom za ispitivanje propusnosti (mislim da su to učinili i nakon promjene kučiša klime). Falilo je 100 grama plina (u manje od mjesec dana!). Znači, ziher negdje pušta, pitanje je samo gdje...nadam se da nije ne promijenjenom kučištu :-(
 

dado8

Member
update
klima opet počela slabije hladiti. Otišao sam u Automehaniku. Napravljeno vakumiranje sustava i punjenje plinom i kontrastnim sredstvom za ispitivanje propusnosti (mislim da su to učinili i nakon promjene kučiša klime). Falilo je 100 grama plina (u manje od mjesec dana!). Znači, ziher negdje pušta, pitanje je samo gdje...nadam se da nije ne promijenjenom kučištu :-(
I probila boja na gumenom crijevu koje ide iz kilera klime dalje prema kabini :)
Eto, sad bar nakon godinu dana znamo gdje je puštao plin - radi čega je svako malo slabije hlaadilo (gubio je cca 100grama mjesečno). naručeno crijevo, slijedi izmjena i nadam se bezbrižna vožnja! :)

p.s. nakon godinu dana, za vikend mi je izgorila i prva žarulja kratkog svijetla :). Kako sam bio u Bosni, uz ćevape sam kupio i par osramovih ultra life za 130 kn.
 

Ciki vts

New member
(CIB, V. Mlaka) nisu uopće izmijenili kučište već su napisali da su ga izmijenili.

Jednostavno muljaju, ne znaju niti žele znati. Ali će vam na papiru sve promijeniti, naravno.
Evo, ako te bas zanima, imas jako krive informacije!

OSOBNO sam bio tamo kad su ti mjenjali kuciste ventilacije, gledao u auto i rastavljenu i skinutu armaturu i vec ti je tada receno da ti fali plina u klimi.
 

dado8

Member
Rekao sam svoje iskustvo. Žao mi je što te smeta.
Ionako mijenjam auto svake dvije-tri godine - i ono što znam je da auto neću kupiti u CIBu.
Kako mogu nešto kako ti veliš - promijeniti, a to poslje sve klapa i ja se pojavim ponovno na reklamaciji, fali mi plina i oni (kako veliš) to kažu, ali ne napune plin???
Odem u drugi servis i tamo mi vele da su ovi samo promijenili neke sitne zupčanike i naravno to kod ponovnog sastavljanja sve rasklimali i naravno vele da mi fali plina.

Filmić ko filmić..je za osobnu je upotrebu, naravno. I otišao je državnom inspektoratu i proizvođaču na info. Èisto fore i jer mi se hoće.
 

Damaj

Active member
Obojica ste vi u pravu, ima svakakvih mušterija, a i servisera. Meni osobno ne bi smetalo da me se snima ako sam sve ispravno napravio. Jedino bih podsjetio sve servisere na dobro staro pravilo - zvanično svaki je kupac u pravu, stoga nekada moraš progutati knedlu. Dakle nekada moraš ubiti svoj EGO, jer mi mušterije svakodnevno ubijamo naše novčanike famoznim virtuozima serviserima koji znaju biti jako domišljati u obrani savojih loših ili nepotpunih radova.
Isto tako i mi mušterije bismo nekada mogli na smireniji način tjerati pravdu - ja sam to shvatio i sada mi je odlazak seviseru puno ugodniji, mada se uvijek moram natezati s njma.
 
Registrirao sam se da bih na ovoj temi dao mišljenje.

Dakle, klima mi nije uopće hladila. Odem u servis u Savskoj i oni jednostavno napune klimu plinom. Šta li su zaključili zašto plina uopće nije bilo u autu starom 4 godine, to samo oni znaju.
Naravno, klima nakon par mjeseci opet oslabi, i tad krenu moje muke.
Sve dok silna nadopunjavanja (na kraju i dva puta mjesečno) nisu potpuno prolomila klimu i morao sam mijenjati kompletno kućište.

Smrad niti danas nije napustio kabinu, to je ono što je najgore. Osjeti se ako je auto bio zatvoren tjedan dana na suncu...

Zaključak: ne dopustite da vam netko puni klimu prije nego sa sigurnošću utvrdi razlog zbog kojeg je nestalo plina.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ooo,pozdrav kolega Kadlec..drago mi je da si nam se i ti pridružio ( poznati su mi tvoji problemi s nekih drugih foruma ) i nadam se da buš ljudima ispričal i ovdje cjelokupnu štoriju..;)
 

zlaja 2

New member
Pozdrav
imam problem sa klimom,naime posedujem C4 sa automackom klimom.Problem je kada je ukljucim desna strana hladi dok leva greje.Prosle godine pred kraj leta mi je na levoj srani ugradjen set za reparaciju motora klime i to je funkcionisalo do zime. Kada je trebalo grejati klapna nije prebacila na grejanje isto tu levu stranu.Kada je ipak nekako prebacila sada ne prebacuje na hladjenje. U servisu koji mi je to ugradio predlazu da se zameni kucista sa klapnama koje je strava skupo. Ludi dajte mi neki predlog. Hvala.
 

Damaj

Active member
Pozdrav
imam problem sa klimom,naime posedujem C4 sa automackom klimom.Problem je kada je ukljucim desna strana hladi dok leva greje.Prosle godine pred kraj leta mi je na levoj srani ugradjen set za reparaciju motora klime i to je funkcionisalo do zime. Kada je trebalo grejati klapna nije prebacila na grejanje isto tu levu stranu.Kada je ipak nekako prebacila sada ne prebacuje na hladjenje. U servisu koji mi je to ugradio predlazu da se zameni kucista sa klapnama koje je strava skupo. Ludi dajte mi neki predlog. Hvala.
Možda su ti otišli samo zubčanici klapni - set je oko 15 eura.
 

Damaj

Active member
To sam vec promenio u servisu kazu da je moguce da su zaglavile klapne zato stradaju zubcanici
I kod mene su to promijenili, a problem je ostao isti. Onda je jedan drugi majstor zaključio da se klapne ne mogu pomicati zbog jake struje zraka, kada sam mjenjao položaj klapni na višim obrtajima ventilatora računalo nije automatski spuštalo obrtaje ventilatora tako da je struja zraka blokirala pomicanje klapni (što je pretpostavljam i dobro jer bi inače ili popucali zupčanici ili bi motorić pregorio). Dalje nisam rješavao problem nego sam pri svakoj promjeni položaja klapne ručno smanjivao brzinu obrtaja ventilatora.
 

zlaja 2

New member
I kod mene su to promijenili, a problem je ostao isti. Onda je jedan drugi majstor zaključio da se klapne ne mogu pomicati zbog jake struje zraka, kada sam mjenjao položaj klapni na višim obrtajima ventilatora računalo nije automatski spuštalo obrtaje ventilatora tako da je struja zraka blokirala pomicanje klapni (što je pretpostavljam i dobro jer bi inače ili popucali zupčanici ili bi motorić pregorio). Dalje nisam rješavao problem nego sam pri svakoj promjeni položaja klapne ručno smanjivao brzinu obrtaja ventilatora.
Da li time sada dobijas zeljeni efekat, mislim da li ti prebacuje sa toplog na hladno i obrnuto.
 

Damaj

Active member
Da li time sada dobijas zeljeni efekat, mislim da li ti prebacuje sa toplog na hladno i obrnuto.
Kako je sada ne znam, auto sam prodao. Kod mene je bio problem smjera puhanja ventilatora, gore-dolje itd., a ne toplog i hladnog zraka.
 
Na vrh