Automatski klima uređaj slabo hladi

Monk

Different Spirit
Svima koji ne možete podešavati temperaturu - problem je u računalu automatske klime (upravljačka ploča), i nema veze sa klapnama - to je drugi problem kad se ne može podesiti smjer puhanja zraka. Nažalost, ne postoji nikakav update za to računalo tako da se mora zamijeniti.
 

Damaj

Active member
to je drugi problem kad se ne može podesiti smjer puhanja zraka.
U mom slučaju problem usmjeravanja zraka je itekako imao veze sa računalom klime jer kod prebacivanja smjera računalo nije automatski smanjivalo broj obrtaja ventilatora tako da je otpor zraka blokirao klapne sve dok ručno nisam smanjivao jačinu protoka zraka.To je moje iskustvo, ali ako znaš što još može blokirati klapne daj napiši baš me zanima!
 

Monk

Different Spirit
Mislim da je na tvom autu stalno problem u istoj stvari - nos motorića klapne za usmjeravanje zraka. Naime, stvar je u tome da su se dok još nije postojao set za popravak od jačeg materijala, ugrađivali isti djelovi kakvi su već bili na vozilu (od slabijeg materijala, jer se jači nije mogao naručiti). Upravo zbog toga isti se kvar na nekim vozilima ponovio.
 

Damaj

Active member
E onda je to već kombinacija kvara softvera i mehanike, koliko sam shvatio prvo zataji računalo, pa onda strada nos motorića.
 

zlaja 2

New member
Mislim da je na tvom autu stalno problem u istoj stvari - nos motorića klapne za usmjeravanje zraka. Naime, stvar je u tome da su se dok još nije postojao set za popravak od jačeg materijala, ugrađivali isti djelovi kakvi su već bili na vozilu (od slabijeg materijala, jer se jači nije mogao naručiti). Upravo zbog toga isti se kvar na nekim vozilima ponovio.
Kada su prosle godine kod mene ugradili set za reparaciju, klima je radila besprekono do zime kada nije htela prbaciti na topli vazduh.Kada je kasnije prebacila sada nece da prebaci na hladni.Mislim da je kompjuter odradio svoje ........
 

citroence

New member
ja imam problem sa klapnama i zanima me jel se moze nekako rucno namjestiti ta klapna da puse na sajbu?
jer mi je sad zblokirana na nogama pa uvjek kad pada kisa se moram vozti sa klimom da se ne magle stakla...
 

citroence

New member
ne znam kak je zblokirano, u garanciji je to bilo rjeseno i sad je opet otislo.. mislim da nije rikno jer nekad zna promjeniti da puse na srednji (u glavu) al se onda tam zblokira i onda zna tako bit zblokiran neko vrijeme...
gdje je taj motorc i kak mogu doc do njega? ak ima slika mozda negdje di je prikazano sve, bi mi pomoglo...
 

Monk

Different Spirit
Citroence, obrati pozornost na moj drugi post na ovoj stranici.
I zašto bi prčkao po klapnama i motorićima kad set za popravak košta 130 kn + izmjena?
Odi u ovlašteni servis i nek ti to slože, neće te puno koštati.
 

dado8

Member
zaboravih napisati... prodano moje smeće od c4.
Fala bogu nisam puno izgubio: auto star 2g sa 32 tis km sam prodao za 85 tis kn, novi sam platio 104 tis kn. Nikda više citroen. Nikad.
Kupio KIA Rio 1.4 crdi urban. Za sada (20 tis km, 1g) - nikakav problem, za razliku od c4, ovo je super auto. Èak su i žarulje u prvoj godini u garanciji.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
zaboravih napisati... prodano moje smeće od c4.
Fala bogu nisam puno izgubio: auto star 2g sa 32 tis km sam prodao za 85 tis kn, novi sam platio 104 tis kn. Nikda više citroen. Nikad.
Kupio KIA Rio 1.4 crdi urban. Za sada (20 tis km, 1g) - nikakav problem, za razliku od c4, ovo je super auto. Èak su i žarulje u prvoj godini u garanciji.
Hahaha, sad samo čekaj da se novi sretni vlasnik registrira na forum. :D Jesi li mu nahvalio auto? :cool: Bravo, care! ;) :whistling:

Kakvo pamćenje, Mirda! :stovanje:
 

ikaligeros48

lampiæar iz knina
poluautomatska auto klima c31.4hdi 2003 ne hladi?
kompresor ok ispitan !
prva i druga brzina ne rade nemogu naći osigurače? treba mi jdoplna šema dali netko od forumaša može poslati unapred zahvala
 
Na vrh