Auto trza prilikom otpuštanja gasa

ZumZum

New member
Zdravo,

U zadnje vrijeme imam problem sa autom (Citroen C5, 2.2 HDI 200, 2011 godište).
Naime, trza mi prilikom puštanja gasa.
Da li neko ima iskustva sa sličnim/istim problemom?

Prvo sam mislio da su nosaci motora, međutim nedavno sam zamijenio bio godnji nosač i donji, a u servisu su mi pregledali i rekli da su nosači OK.

Donji nosač je originalni, dok gornji nije (u pitanju je Sasic-ov nosač)
Da li je moguće da on pravi problem?

Hvala.
 

Dalibor

Dado Tornado
Donji nosač je originalni, dok gornji nije (u pitanju je Sasic-ov nosač)
Da li je moguće da on pravi problem?
provjeri ih. ugašen auto ostavi u prvoj brzini, i napred-natrag cimaj auto ispred motora sa podignutom haubom. ako se motor previše ljulja vjerojatno nosači nisu bajni
 

ZumZum

New member
provjeri ih. ugašen auto ostavi u prvoj brzini, i napred-natrag cimaj auto ispred motora sa podignutom haubom. ako se motor previše ljulja vjerojatno nosači nisu bajni
Problem je sto je auto automatik, pa ne mogu ostaviti u brzini ugaseno auto.
U servisu su provjerili nosace, i rekose mi da su OK.
Jedino mi pada na pamet da mozda nije ovaj gornji nosac (koji nije originalni) previse tvrd ili previse mekan, pa da on pravi problem.
 

MEDOLINO

New member
I ja imam slicni problem pri oduzimanu gasa u 4 i 5 toj brzini ali na C5 -1.6 HDI 115 KS, 2015 god, sa predjenih 85000 km.
Promenio sam i gornji i donji nosac motora(u CITROEN ovom servisu) i opet isti trzaj-problem.:(:(
 

MEDOLINO

New member
Bio sam na Tehnicki pregled i sve su proverili. Sve je OK.
Ali mnogo me zivcira. Ne mogu da uzivam u ono sto pruza moj omileni auto...
 

MEDOLINO

New member
Dvomaseni bi dao i neki drugi simptom. Paljenje, gasenje(zvukovi) su normalni. Pokusao sam da proverim poluosovine i ne vidim neki luft tamo.
E sad kad vratim "film" t.e. kad su promenili donji drzac motora, trzaj nekoliko dana je bio izrazenii. Sada se vratilo u "normali" :) odnosno samu u 4 toj brzini.
Pocinjem da sumljam da je problem u fabricko pozioniranje motora.:confused::confused:
 

Brruno

Well-known member
Ja sam imao taj problem pri kretanju. Dosta bi trznuo. Nskon zamjene desne poluosovine radi tresnje pri dodavanju gada,i trzaji i kretanju su nestali
 

Brruno

Well-known member
Samo da napomenem da se na pregledu poluosovine uopce nije osjećao nikakav luft. Èak i kum koji ju je zamijenio ne može vjerovat da više ne trese i ne trza nakon zamjene. Kaže da pregledom poluosovine se uopće ne vidi da je neispravna. Valjda pokoji milimetar čini razliku
 

ZumZum

New member
Išao sam na pregled kod mehaničara, i jedino su našli grešku vezanu za MAF senzor.
Nešto vezano za snezor temperature u MAF senzoru, preniska vrijednost meni se čini.

Kažu mi da je moguće da ovo uzrokuje probleme sa trzanjem auta.

Šta mislite, je li moguće da je ovo uzrok?
 

ZumZum

New member
Izgleda da nije MAF senzor, iako se ova ista greska javlja vec par puta.
Zamijenio sam senzor sa originalnim, ali i dalje trza auto.
Mada, cini mi se kao da je manje izrazeno trzanje.

Ostaje onda mogucnost da je poluosovina, ili seleni?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Lako moguće da sam u krivu, al nebi li poluosovina trzala i kad se da pun gas u recimo 4. ili 5. brzini pri nižim okretajima?
 

Brruno

Well-known member
Za biti siguran da li je poluosovina na C5, treba dignut auto u visi polozaj. Ako trese prilikom dodavanja gasa u bilo kojoj brzini onda je poluosovina. Na normalnoj visini ponekad se uopce ne osjeti ali na visem polozaju da.
Treba jace stisnut gas jer se on spusti cim se pređe 40-45
 

ZumZum

New member
Trza malo i kod dodavanja gasa, i kod kretanja iz stojeceg polozaja postoji taj neki ružni trzaj.
Ali je to trzanje zanemarivo u poređenju sa trzanjem koje se desi prilikom otpuštanja gasa.
Pogotovu zatrza kada se otpusti gas na višim obrtajima, kada ga prebacim u manuelni mod.
 

Brruno

Well-known member
Ako ne trese u visem polozaju(ne brzini nego povisenom polozaju auta) kad dodajes gas,lako moguce da je mjenjac u pitanju,posto sam shvatio da se radi o automatiku (mislio sam da pricas o manualnom mjenjacu). Mozda novo ulje rijesi problem,a mozda se pojaca trzanje. Vidi temu o automatskom mjenjacu
 

ZumZum

New member
Ako ne trese u visem polozaju(ne brzini nego povisenom polozaju auta) kad dodajes gas
Kada podignem auto na najvise polozaj, osjete se vece vibracije nego inace kada je spušten.
A kod dodavanja gasa, svakako auto malo trese/trza, ali moram probati da li je na visem nivou izraženije.

Mozda novo ulje rijesi problem,a mozda se pojaca trzanje. Vidi temu o automatskom mjenjacu
Kompletno ulje je zamjenjeno prije nekih 6-7 mjeseci.
 

Brruno

Well-known member
Na visem ( ne na najvisem jer je max 10kmh i ne mozes testirat) polozaju ne smije tresti nista kad dodajes gas osim sto se vise ljulja na cesti dok se sam ne spusti iznad 40kmh. Meni je na pocetku slabo vibriralo ,mislio sam da su gume,pa je pocelo sve jace. Nazalost,nema nacina kako provjerit poluosovinu prije zamjene. To je cisti blef koji se kod mene nasrecu pokazao kao uzrok.
 
Na vrh