Auto trza prilikom otpuštanja gasa

Brruno

Well-known member
Kad sam ulazio malo jace u kruzni puno jace je vibriralo nego recimo kad sam isao udesno. A i u Autoservisu Kruna iz Kastva su rekli da je vjerojatno desna i nju su skinuli i dodali mast. Rekli su da je lijeva dosta kraca i puno se rjeđe kvari.
 

MEDOLINO

New member
Zdravo ekipo,
Malo da osvezim temu.
Problem sa trzajem prilikom otpustanja gasa jos postoi. Sutra planiram da demontiram desnu poluosovinu pa...
Nova original poluosovina kosta oko 500 eu, a samo zglob(zamenski) oko 50 eu.
Dali neko ima iskustvo za zamenom samo homokinetickog zgloba poluosovine? isplati se to ili ne?

Hvala i pozdrav iz Makedonije
 

Milosh

Test
Meni jedan mehaničar nije mogao skinuti zglob na C5 jer je bio "pertlovan" (stavio sam u zagrade jer ne znam je li to stručni ili natodni naziv) za poluosovinu.
 

Dalibor

Dado Tornado
Dali neko ima iskustvo za zamenom samo homokinetickog zgloba poluosovine?
nisam još čuo da je mijenjan samo zglob, obično se na citroenima zamjenjuju cijele osovine.
nije mi jasno zašto bi u tvojim okolnostima trzao zbog zgloba, obično to bude zbog nosača motora.
možda je osovina s greškom, odnosno nije izbalansirana, kako je bilo kod brrunxa
 

MEDOLINO

New member
Rezultat 500 eu :0 za Citroen :)
Danas sam demontirao desnu poluosovinu i...Brruno, bio si u pravu.
Sa pregledom na vozilu nema nikakav luft, ali sa pregledom na radni sto, postoi luft na homokineticki zglob i na srednji zglob koji je "perklovan" i koji jedva se osjecaju, tako da MORA da se menja cela poluosovina.
Kao sto sam reko originalna poluosovina kosta oko 500 eu, zamenska oko 250 eu :(, a nema na lager u MK.
Dok ne nabavim poluosovinu, vracam sve na svoje mesto, ide 2 l novo uljeTOTAL 75W80.
Zbog 500 eu meni se nespava, a za vas ne znam :)

poz
 

Brruno

Well-known member
Kod nas je 300 s montazom. Ja sam platio jos jeftinije iz njemacke preko kuma ali servis u Kastvu po preporuci Ivana trazio 2300kn cini mi se s rukama sto je oko 300 eura. 500 mi se cini puno,probaj kod drugog mehanicara, ne mora biti original servis jer zamjenske svjedno tesko nadjes za automatic c5 x7 ali mozda ti netko sredi original jeftinije .
I da,nadao sam se da nisam u pravu :(

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Brruno

Well-known member
Kad sam ja trazio,sanse nije bilo da nadjem. Trazili smo svugdje po EU gdje smo znali, svi dobabljaci - nema na lageru - ne znamo kad ce biti. Domaci dobavljaci također. Bilo samo za manualni mjenjač.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

MEDOLINO

New member
Desna poluosovina je zamenjena. Kod mene je rucni menjac.
Nabavio sam zamenski deo odnosno poluosovina marke CEVAM sa 1 god garancijom za 100 eu.
Ovlasten servis mi je dao ponudu za original oko 300 eu sa popustom ali nemaju na lager.
Ulje je bilo OK, ali zamenio sam ga sa novim TOTAL 75W80 2 litra -oko 15 eura.
Sinoc sam izvrsio test voznju ali zbog loseg vremena kisa,magla nije bilo mogucnosti da probam pod opterecenjem.
https://www.google.com/search?tbs=sbi:AMhZZitHjdpbOeMgEl7syVDM71bEXes8prxeh_16ZR19hA6ITGD_1yHuZX3HUjUgDdseHBG7-61o4wzOjnwExqCD8aRwctUsieMuzKOobUgpeXbs4hQY9kUApvbx14cjBeg1yRYkRjY9BaKjIdm50-LXfjQzcMMc9rknMVAZqhSu765oqQae_1FiGJAPwNtq7tWrjS-t2Z2mpMwEYOY3L5XtpFf60YCFo3ZbolAVoILM4-JRsVLHJe9Vn2zSOpi_1IxuGSlaHoF1ubDdnRRAYM83tld2gNdScUbeZ_1yTu9POsU89vkkdWshsHPn64QaaflHJ_1IO0NNOoSgDHyJmgBPHzhGyygfYoLTbf4w&btnG=Search by image&hl=en-MK
 

MEDOLINO

New member
Test voznja pod opterecenjem je pokazala da... opet trzaj postoi, mozda manji ali postoi :(:(:(
Nosaci motora zamenjeni sa originalnim, poluosovina zamenjena i??:confused::confused:
Nemam vise ideja sta moze biti!!!!
 

Dalibor

Dado Tornado
dok sam počeo čitati temu prvo sam pomislio da ti je netko lagao da je zamjenio sve nosače motora ili da se radi o nekom nosaču koji se lovi na getribu (negdje skroz dolje na stražnjoj strani).... ali nemoj odmah ići napast mehaničare, možda je baš nešto u getribi.

najbolje ga podići na dizalici i simulirati uvjete kada se pojavi trzanje, onda pažljivo gledati ispod koji dio radi prevelike pomake. neka test bude kratak jer je ovo smrt za sve ležaje na pogonu
 

Brruno

Well-known member
Ja sam na pocetku citanja pomijesao postove. Tek kasnije sam shvatio da se na jednom radi o 2.0 automatiku a na drugom 1.6 manualnom. Svejedno je cudno da i nakon zamjene nosaca i poluosovine i dalje isto trza. Moze biti problem u mijenjacu i na jednom i na drugom s time sto je rijetkost da na manualnom na 85kkm ( ako sam dobro shvatio) ode nesto ). Kako Dalibor kaze , ja bih svejedno provjerio sve nosace ponovo, onako da se 100% eliminira mogucnost losih nosaca prije nego se pocne provjeravat mijenjac. Na automatiku znam da lose/ staro ulje i ponekad problem u hidrobloku na 150kkm i vise uzrokuje trzanje ,a prilikom otpustanja gasa najvise se osjeti iz 4 u 3 na autima koji imaju taj problem
 

Dalibor

Dado Tornado
može se provjeriti i na zdravo seljački način kojeg sam opisao na početku teme, možda nešto i tako saznaš. znači, ne smije se ništa puno pomicati kada nabije naprijed ili natrag, i neka bude bez jako izraženog klik-klak zvuka. može se osjetiti i zračnost u zubima osovine i getribe
 

Profiler07

Well-known member
Druze zamijeni selene i vidjet ces razliku...isti problem sam imao na C5 2007g prilikom davanja i pustanja gasa se osjeti i to bas jos se vise osjecalo kad je klima upaljena jer je vece opterecenje na motoru,kad sam zamijenio selene nisam se mogao nacuditi razlici
 

Brruno

Well-known member
Ja sam isto mijenjao selene jer je meho preporucio kad je dignuo auto i vidio malo lufta na jednom lijevom, reko nisu skupi pa rekoh ajde mijenjaj,ali nisam primjetio nekakvu razliku ,mozda je nisu bas bili otisli skroz

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Mashinagv

New member
Pozdrav, da li ste riješili ove probelme vezano za tup udarac prilikom dodavanja i oduzimanja gasa u 4 i 5 brzini?
Meni se to počelo dešavati danas kada sam na auto putu vozio pod tempomatom i ugasio ga čuo sam tup udarac, kao da negdje postoji luft. Onda sam ga testirao i primijetio sam u 4 i 5 brzini prilikom otpuštanja i dodavanja gasa na 1500 obrtaja osjetim blagi udar kao da ima neki luft u predjelu motora ili mjenjaca.
Simptomi su identični kao u forumaša na ovoj temi.
 
Na vrh