Auto sjedalica za djecu

nitrozg

Member
Pozdrav Citroenoljupci.

Kakvu auto sjedalicu koristite?
Koji proizvođač i model?
Koliko ste zadovoljni uporabom, namještanjem, materijalima?
Koliko Vaš/a mala/c voli biti u njoj?
Isofix ili ne?

Kao što se i kuži iz ovih pitanja, kupujem i treba mi uskoro autosjedalica. Pa ko zna i može, neka napiše koji red :weeabooface:
 

dkicin1

New member
Ja ti imam peg perego pliko p3 sa isofixom i zadovoljan. Ak kupuješ onda obavezno sa isofix jer je puno stabilnija nek ove bez. Do sad se mali nije niš bunil.Ja bum svoju još malo oa moral mjenjat za veću (od18kg).
 

nitrozg

Member
Znaći u istoj smo "gabuli". I moj je još uvijek u onoj 0-9 ili koliko već kg. Onom jajetu i ja trebam sjedalicu 1+ od 9-18kg, ili 1,2,3 od 9-36kg.
Gledao sam Cybex pallas 2 sa isofixom, ali nekako mi se ne sviđa onaj jastuk naprijed umjesto pojasa. Mislim da bi moglo sputavati malca u izvođenju gluposti.
Drugo koje mi se dopalo je nekaj novo kod nas.
Kiwy neki model isto sa isofixom. Izgleda doboro napravljeno i poprilično je komforna.
 

ZoxPa

Member
Znaći u istoj smo "gabuli". I moj je još uvijek u onoj 0-9 ili koliko već kg. Onom jajetu i ja trebam sjedalicu 1+ od 9-18kg, ili 1,2,3 od 9-36kg.
.
Ja sam kupio tu 9-36 pa sam se pokajao( ustvarnosti to je sjedalica 18-36 sa dodatkom umetka za manju djecu, dijete sjedi gotovo vertikalno u njoj). Dijete je bilo malo pa joj je glava stalno padala kada zaspi. Grozno bilo za vidjeti.
Kupio sam novu Brevi sjedalicu 0-18 kg(imao sam 0+ do 13 kg) i sada je sve OK. Inače curici je sada 22 mjeseca i teška je 11,5 kg.
 

nitrozg

Member
Grozno bilo za vidjeti.
:doh: znaći odustati od ovih 9-36? i meni to izgleda nekako... :hmmm: previše dug period. Ali sam si opet mislio, valjda je dobra kad je u prodaji. rekao bi i koja kuna ostane, jer su brutalno skupe
Savjet ti je na mjestu

Inače curici je sada 22 mjeseca i teška je 11,5 kg.
Moj sinko će sad 5 mjeseci, rođen je nešto ranije, sa 1840 g i već je "natukao" do 7 kg. Raste ko gljiva i baš mi je drago :euforija:

noge mu već vise van iz ove 0+, i biti će još u njoj, ali lagano se pripremam za novu, istražujem cijene, testove, pa ako naiđem na nešto što je ok, i ako ulovim koju akciju, mogu kupiti i malo ranije. Neka stoji. Ili bar da budem spreman i znam šta želim.
 

Marko

Well-known member
Onom jajetu i ja trebam sjedalicu 1+ od 9-18kg,
Uf, kad dijete poraste i kad je na samoj granici (bilo duljinom bilo težinom) te "korpe" da vidiš koje su to muke za dijete. Ako je i vaše dijete na granici preporučam da čim uvjeti dozvoljavaju uzmete veću sjedalicu jer je ova mala korpica fakat kao konzerva za dijete kad ono naraste da ne govorim da dijete izdrži u njoj max. 10 minuta (kraće relacije) makar teoretski prema uputama piše da bi ta korpa trebala biti još OK.

Moj sinko će sad 5 mjeseci, rođen je nešto ranije, sa 1840 g i već je "natukao" do 7 kg. Raste ko gljiva i baš mi je drago :euforija:

noge mu već vise van iz ove 0+, i biti će još u njoj, ali lagano se pripremam za novu, istražujem cijene, testove, pa ako naiđem na nešto što je ok, i ako ulovim koju akciju, mogu kupiti i malo ranije. Neka stoji. Ili bar da budem spreman i znam šta želim.
Èuj makar za prvu silu pozajmi od nekoga veću ili kupi rabljeno, ako raste ko gljiva nek raste pravilno a ne da mora grbiti radi male sjedalice. ;)
Pravi tatek koji pola godine čita testove autosjedalica... :) Bogati, pa voziš tvrđavu na kotačima sa 5+ NCAp zvjezdica!
 

DStipic

Member
Dakle, trenutno su dvije instalirane u autu, 1. Maxi Cosi Priori bez isofixa, 9-18kg, vrlo jednostavna za postavljanje,ima svoje pojaseve, ali materijal presvlake je izbljedio s vremenom (presvlaka oprana 2-3puta), ima tri pozicije nagiba za namjestiti, cijena je bila cca 1000kn 12/2009, sada ima novijih modela, ali poprilično sličnih.
2. je Cybex Solution X2-fix, 15-36kg, sa isofixom, trenutno njihov zadnji model u toj kategoriji i prema raznoraznim testovima sa izvrsnim ocjenama, nemam još iskustvo sa habanjem presvlake jer je relativno nova, kupljena u Baby center SLO (10/2012) za 129eur (bez povrata poreza), dok je kod nas u isto vrijeme bila oko 1800kn. Obje služe svrsi, svakodnevno se koriste i klinci nemaju zamjerki...
 

nitrozg

Member
2. je Cybex Solution X2-fix, 15-36kg, sa isofixom,
ja sam gledao model pallas2, isto tako kod nas cijena 1900 kn, sa isofixom 2200kn.
pokupila sve nagrade, ali mi je onaj jastuk umjesto pojasa baš čudan.

Èuj makar za prvu silu pozajmi od nekoga veću ili kupi rabljeno, ako raste ko gljiva nek raste pravilno a ne da mora grbiti radi male sjedalice.
Pravi tatek koji pola godine čita testove autosjedalica... Bogati, pa voziš tvrđavu na kotačima sa 5+ NCAp zvjezdica!
ma nemam od koga posuditi, a ova mi se stvrano čini premala. Koji put se dere kad ga staviš ko da mu nokte čupaš. ;)
zato i gledam pa da kupim ono što je po nekim iskustvima najbolje, a ne ... dobra firma, puno para pa je zato najbolje. Ko da sam se jednom she..o kupovinom najboljeg, skupljeg, ljepšeg....
 

ZoxPa

Member
:doh: znaći odustati od ovih 9-36? i meni to izgleda nekako... :hmmm: previše dug period. Ali sam si opet mislio, valjda je dobra kad je u prodaji. rekao bi i koja kuna ostane, jer su brutalno skupe
Savjet ti je na mjestu



Moj sinko će sad 5 mjeseci, rođen je nešto ranije, sa 1840 g i već je "natukao" do 7 kg. Raste ko gljiva i baš mi je drago :euforija:

noge mu već vise van iz ove 0+, i biti će još u njoj, ali lagano se pripremam za novu, istražujem cijene, testove, pa ako naiđem na nešto što je ok, i ako ulovim koju akciju, mogu kupiti i malo ranije. Neka stoji. Ili bar da budem spreman i znam šta želim.
Ne moraš ti odustati ni od čega, meni jednostavno nije odgovarala( platio 100 €, kupio na brzinu, nisam poveo dijete da isprobam i zeznuo se).Bilo je dobro dok je dijete budno ali čim zaspi glavica padne prema naprijed,kosa mi se dizala na glavi.
Možda da kupiš neku 0-18 kg, pa je okreneš naopačke, tj. dijete sjedi kontra smjera vožnje, obzirom da djeca od 5 mjeseci treba da sjede tako.
 

nitrozg

Member
do koliko novaca gledate sjedalice? po meni su one Recarove daleko najbolje i najsigurnije...
Ne mogu reći da mi novac nije bitan, ali skoro da i nije. Bitno je da bude dobra. Recaro je vrhunski proizvođač trkačih sjedala, međutim malo sam sumnjičav na njihov angažman u području dječjih as. Na nekim testiranjima su pokupili katastrofalne ocijene, pogotovo što se tiče toksičnosti materijala. Nebih Recaro.

Možda da kupiš neku 0-18 kg, pa je okreneš naopačke, tj. dijete sjedi kontra smjera vožnje, obzirom da djeca od 5 mjeseci treba da sjede tako.
ipak ću gledati onda 9-18kg nekako mi ima to smisla šta si reko. A još neko vrijeme će se voziti u ovom jajetu.

A šta mislite o KIDDY? to naime preporuća i Citroen
 

skafetin

New member
ja sam dosad koristio onu sjedalicu koju dobijes s kolicima, sad mi je premala i trazim vecu pa cu svakako pratit ovu temu
Dobro me sjetih,ja sam u istoj situaciji....Pa ako ima tko sta pametno da nam preporuči...
 

Vedran

New member
Romer koji nudi i Citroen je odličan! Baš bum pogledal u serviceu kol'ko košta iako su obično skupi.
Meni mala ima 8 godina i još uvek super sjedi u onoj do 36 kg, a s obzirom da sam ju navikel od prvog dana, uopće ne preispituje vožnju u stolici...btw sad imam Recaro neki- dobil sam izuzetnu cijenu preko frendova s utrka- kajjaznam, meni uopće ne izgleda problematično, nemam pojma o kakvim je toksičnim materijalima riječ (po mraku ne svetli znači uran nije:grin:)
 

nitrozg

Member
ove besafe su stvarno brutalno skupe. 500€ za sic? OMG :doh::doh::doh:
ipak su malo pretjerali, pa za to mora biti i dadilja kraj njega :D
 
ja sam za prvu sjedalicu klincu kupio

stariji model, dobro se dala zavezat, ali za prvu sjedalicu obavezno isofix!

druga je bila

maxi cosi priori, odlično se dala zategnuti da ne mrda i bez isofixa

i sad imam dvije
i

nemaju isofix i slabo drže tako da sam improvizirao sa trakom (gurtnom oko sjedala), ne vidi se :D i drži bolje od isofixa :D:D
sve po cca 120€ u SLO
 

nitrozg

Member
Prvu sjedalicu 0+ imam, i još je dobra, ali se lagano pripremam za kupovinu druge. malo mu je tijesna i buni se:twisted:, ali mora još neko vrijeme strpit u njoj.
Moram se dobro pripremit i kupit stvarno nekaj kaj bu valjalo. po mogučnosti u SLO pa da dobijem i neki merver natrag.. Pa makar neka stoji dok nebude trebala.
Sada imam JANE strata i dobra je, čak se podešava i visina, tako da se prilagodi rastu.


sad bi za sljedeću možda uzeo ovu Kiddy energy pro

ili cybex Juno fix
 
Na vrh