Auto sjedalica za djecu

Randy5

Active member
Ja sam klinca vozil u sjedalici kad nije bilo takvog izbora, ali sjećam se da je Auto motor und Sport s vremena na vrijeme izbacil test sjedalica. Mi u starom Golfu nismo znali za Isofix, vezali smo stolicu pojasom, dijete isto tako, a najvažnije je bilo naučiti ga od početka da mora bit u sjedalici i vezati se tako da je i on mene i ženu kasnije znal opomenuti da se nismo vezali. Ono, fora - Gledaj kakvu si sjedalicu sad dobil, to je samo tvoja.:cool:
Kasnije je dobil samo umetak pod guzu i to mi je bila najjeftinija investicija - 10 eura. On je sjedil povišeno i vezal se običnim pojasom. Sad ima 16 god. i naviku vezati pojas čim uđe u auto.
 

alenb

Member
Po meni Isofix i nije nešto posebno...jer ako prebaciš slučajno ideš prebaciti tu sjedalicu u drugi auto koji nema Isofix onda imaš problem...da je praktičan i jednostavan za montažu, je...ali nema fleksibilnosti...i da...sjedalica sa Isofixom je uvijek bila skuplja, bar u vrijeme kada sam ih ja gledao...
 

nitrozg

Member
Po meni Isofix i nije nešto posebno
ma isofix je super stvar jer je sjedalica fiksna s autom. Sad malo logike.. dali je to bolje??
Ako se miće, ima i to prednosti, npr... amortizacija, tj ublažavanje i poništavanje sile. mislim da isofix nije nešto najbitnije, jer ta sjedalica se ne miče iz auta. Bar ne često. Bitnije bi mi bilo da je ovo jaje imalo isofix postolje, jer ju stvarno stalno nutra-van. a onu, kad ju pričvrstiš stoji i bok.
 

alenb

Member
Slažem se da je Isofix za jaje za bebu odlična stvar, i da je kvalitetnije učvršćivanje isto tako...ne bi ga izmislili i postavili za standard da ne valja...to što sam napisao je iz mojeg iskustva...jedan auto je imao isofix a drugi nije a znali smo prebacivati sjedalicu pa sam zato to naveo ;) i ja sam mislio na sjedalicu 9-18 konkretno, ne na jaje u ovom slučaju...
 

Sale123

New member
Slažem se da je Isofix za jaje za bebu odlična stvar, i da je kvalitetnije učvršćivanje isto tako...
Možda je kvalitetnije, ali nije praktičnije!
Meni nije to jaje stalno bilo u autu, nego smo ga furali na kolicima, pa npr. ako malac zaspi u kolicima dok si u gradu, samo jaje prebaciš sa malcem u auto i pičiš doma nemoraš budit dijete...

Malac mi sad ima 7mj i 10kg pa smo prešli na sjedalicu u kategoriji 9-25kg od Freeon-a. Vozio sam ga par puta pa još nemam previše iskustva, uglavnom ima 4 ili 5 položaja (nagiba), a što je najbitnije malac spava u njoj bez problema.

 

Damaj

Active member
Preporučujem Romer duo plus (i Citroen službeno nudi tu sjedalicu) koja se može kačiti ISOfix priključcima, ali i sigurnosnim pojasom. Može se kupiti i top theder pojas koji je u kombinaciji sa Isofixom najsigurniji. Presvlake su perive i jako kvalitetne. Ne bacaj uludo novac na nove sjedalice (2400-2800 kn), ja sam kupio preko njuškala dvije takve (1000 kn i 700 kn) polovne i u jako dobrom stanju. Po svim testovima su najsigurnije i najbolje sjedalice.
 

Biliæ

vlaj
rijetko sam tu..i rijetko koja stvar me oduševi toliko da bih je od srca preporučio.. bio sam skeptičan pri naručivanju, ali kad mi je dospjela u ruke - oduševljenje traje i danas..
http://www.svijet-beba.hr/recaro-young_sport-djecje_autosjedalice-9-36_kg-grupa_i-ii-iii__40-1--11.htm#.US5aqaKQXj0
definitivno vrhunski materijali,izrada, dizajn.. za razliku od
http://www.magicbaby.hr/autosjedalice-hr/grupa-0-0-13-kg-hr/maxi-cosi-cabriofix.html
..neusporediva kvaliteta izrade i materijali!!
u grupi 0+ definitivno romer.
živi bili!
 

ZoxPa

Member
Preporučujem Romer duo plus (i Citroen službeno nudi tu sjedalicu) koja se može kačiti ISOfix priključcima, ali i sigurnosnim pojasom. Može se kupiti i top theder pojas koji je u kombinaciji sa Isofixom najsigurniji. Presvlake su perive i jako kvalitetne. Ne bacaj uludo novac na nove sjedalice (2400-2800 kn), ja sam kupio preko njuškala dvije takve (1000 kn i 700 kn) polovne i u jako dobrom stanju. Po svim testovima su najsigurnije i najbolje sjedalice.
Samo ne zaboravite na jednu činjenicu da i sjedalice imaju rok trajanja.
Nakon 5-6 godina starosti i korištenja one nemaju deklarirana svojstva sigurnosti zbog starenja materijala.
 

Marko

Well-known member
Ne bacaj uludo novac na nove sjedalice (2400-2800 kn), ja sam kupio preko njuškala dvije takve (1000 kn i 700 kn) polovne i u jako dobrom stanju.
Tako je! Uf, već sam mislio da sam jedini koji mislim na "seknd hend", nego zaista pojedinici prodaju zaista uščuvane predmete za povoljne cijene ponekad silom prilika a ponekad jer se žele riješiti stvari. :D

Èuj dok prolaziš kroz te baby shopove mimo kolica, stolaca za hranjenje, autosjedalica i gledaš cijene lice ti refleksno ovako izgleda :disgusted: ;)
Da ne spominjem nabavku cipela, papuča...
 

nitrozg

Member
oooo da... istresu te ti dućani i cijene iz gaća doslovno. :doh:
a sve fuc..ng ti treba. :twisted: i onda si misliš :hmmm: pa ne mogu ni zaradit koliko mogu potrošit, ali opet svome :angel:-u ne mogu kupit neki shit.
 

Marko

Well-known member
oooo da... istresu te ti dućani i cijene iz gaća doslovno.
Ali neće oni još dugo gulit ovaj napaćeni narod!
Najbolja finta je da pogledaš/isprobaš kaj ti treba od opreme tu i nakon toga fino naručiš iz EU po 20-30% povoljnijoj cijeni! :D
 

nitrozg

Member
nadam se da neće. Jer to je totalni bezobrazluk :gaah::boks:

išel bi ja po to u Sloveniju dok je još moguće

cijena sjedalice, neupitna i nebitna
Sigurnost na prvom mjestu


 

Oen

New member
Mi za klinca uzeli u Baby centru u Sloveniji Cybex pallas 9-36kg..
Na testovima bila među najboljima pa nismo puno razmišljali..
Ovaj jastuk šta ima ispred mi se čini ko super stvar..
Štiti klinca od prejakog zatezanja pojasa kod sudara i onemogućava mu da se provuče ruke ispod pojasa kao kod drugih sjedalica..

Bonus je to što mu to dobro dođe za igranje s autićima..



Koristimo je sad već godinu dana i nikakvih zamjerki na nju..
Sjedalicu u Citroenu koristimo s ISOFIX sustavom, a kod žene u Cliju koji ISOFIX nema, vežemo pojasom i nema nikakvih problema..
 

Marko

Well-known member
More bit da smo ih tak peljali??
Pivice v sjedalicu i dobro osigurati pojasevima da ne ispadnu pri naglom kočenju i brzim prolascima kroz zavoje, a dijete posjesti poreds jer ipak je to tatin ponos i već je poprilično narastao/la pa može sjediti kao odrasli osigurano samo pojasem... :D
 

Oen

New member
Koliko je tvoj malac bio star kad ste ga metnuli u tu sjedalicu?? nije mu bila prevelika?
Navrsio je godinu dana kad smo ga stavilu u nju.. Mozes podesavat visinu naslona iza glave pa nema problema..
 
Na vrh