Auti na HHO

deda

New member
Smanji se potrošnja,a jel je netko izračunao koliko altenator mora šljakat da da struju za taj proces,kolko su ciklusi akumulatora veći sa pražnjenjem i punjenjem i koliko se svemu tome onda skrati vijek trajanja?Znam ih nekoliko koji su složili i smanjena je potrošnja,ali daleko manje od onog kaj pričate,jedino kaj auto mirnije radi i čistiji su ispušni plinovi.Kada se auto vozi na plin,nema teorije da radi na bilo što drugo a da će ekologija biti bolja.A cijena,ono što nas sve najviše zanima po prijeđenom km je još uvjek i dugo će biti najisplativiji.Jest da su elektro auti najjeftiniji za vozit,ali kolika mu je cijena i koliko košta odražavanje,odnosno vijek baterija,kada se to izraćuna,ispadnu basnoslovno neisplativi,a da ne govorimo o zajebanciji na duge relacije.Sve to je još daleko,a kada bude, večini nas to više uopće neće ni biti bitno.Naravno u ovoj raspravimi su dizeli iskljućeni,a ako ćemo o njima i oni se mogu napraviti da djelomićno imaju mješavinu plina i nafte,pa tko na tome želi ušparati i tu može.Sve ostale đinđe minđe su samo sviranje po tavanu.Jedina budućnost je letrika,ali tek onda kada se odkanta naftni lobi i kada cijene tih vozila budu na nivou današnjh fosilnih.A i ta cijena elektroautomobila je nabrijana do neba, namjerno, samo da se odbije tržište od njihovog kupovanja.
 

RI-222

Member
bit ce jedan dan elektricni jeftiniji od benzinskih/dieselskih pa ce se pocet kupovat,prije toga ne treba ni gledat struju.
 

Damaj

Active member
ali nema dodatnih troškova kod registracije, jednostavnije i jeftnije održavanje HHO već plinske instalacije. a potrošnja manja (novčano potrošnja vjerojatno bi došla kao i na plin pošto je plin jeftiniji od benzina, ali ga se troši dok bi ovako smanjio potrošnju benzina) i mirniji rad.
Èekaj samo da se HHO usavrši i omasovi, pa ćeš onda vidjeti državnih nameta.
 

Marko

Well-known member
Baba Vanga vam govori da više vježbate ekstremitete donjeg dijela tijela kako bi što brže i lakše vozili bicikl u crnim danima koji dolaze...

Apro nameti, prije tehničkog zemeš aparat za elektrolizu van i pokupiš sve šlaufove iz motornog prostora koji upućuju na to da imaš "hahao"
 

deda

New member
Kaj se bojite nameta,ja sam sakrio plin u autu kojeg nitko na tehničkom nije skužio,a kamoli ha,ha,ho.Ljudi drpaju milione,a vi se bojite takvih sitnica.
 

Damaj

Active member
Kaj se bojite nameta,ja sam sakrio plin u autu kojeg nitko na tehničkom nije skužio,a kamoli ha,ha,ho.Ljudi drpaju milione,a vi se bojite takvih sitnica.
Vidim ja da ti ne shvaćaš u kakvim vremenima živiš: Velikom lopovu se skida kapa, a malome glava!
 

deda

New member
Riba se u glavu udara,a od repa čisti.Pošto je riba još živa,dok se dojde do repa,trebaće još puno vremena,a možda i nikad.
 

Marko

Well-known member
Kaj je sad ovdje tema za raspravu? HHO- hrvacki helsinški odbor i utjecaj na hr lopine ili auti na hidrogen? ;)
 

La Marche

Iskreni optimist
Neko kanadsko istraživanje prije desetak godina, koliko se sjećam, je pokazalo da zaista auti s ugrađenim raznim dodacima koji poboljšavaju učinkovitost motora i u praksi manje troše, ali da je to prvenstveno vezano uz promijenjene vozačke navike ljudi koji se uopće odluče takvo što ugraditi, pa tokom korištenja i nesvjesno izbjegavaju načine vožnje koji povećavaju potrošnju.
 

deda

New member
Kod njih je ekološki auto ,onaj koji troši manje od 20l na 100km.Baš su jako ekološki osvješteni.
 

Marko

Well-known member
Idemo dalje s temom djeco draga..

Jučer sam gledao popularnu emisiju "Globalno sijelo" sa šarmatnom voditeljicom (pogledaj ti te pete na cipikama) a prilog je bio o poznatom gospodinu Jakoboviću i projektu traktor s HHO sustavom, kliknite i pogledajte:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=-6QeAXMzJ14"]http://www.youtube.com/watch?v=-6QeAXMzJ14[/ame]
 

Automatic

Well-known member
Pozdrav evo jućer na jakuševcu tip prodavao HHO uređaje po 1500 a nakraju izađe po njegovom 2500 sa ugradnjom.Par pločica spojena na akumulator i jedan relej.,te metar šlafa za vadit vino iz bačve i neka posudica u kojoj je voda.Najobičnija elektroliza vode i još motor radi normalno na benzin ali sa tom dodatkom motor troši duplo manje benzina,tak to lik fali .Moje mišljenje je da prodaje maglu i sam sebi vjeruje da je to tak.Tom elektrolizom može samo pouspješiti smjesu za paljenje ali ne vidim da bi auto trošio duplo manje jer mora stalno radit na benzin.Da je to tak onda nebi trebalo EGR ventila jer bi sve sagorjelo savršeno ,nebi trebalo ni ekotesta,ni katalizatora.Kaj je najbitnije ljudi nasjedaju na takve gluposti.Očigledno da su ljudi u očaju kad se daju napelat na takve gluposti.Taj ha ,ha ,ho je izmišljen 1928 ili tih godina (jedanput sam to negdje pročital),ta tehnologija je crkllaa odavno i sad se netko zmislil namagarčit ljudi.Da je to tak u današnje vrijeme bi benzinci imali tvorničku ugradnju nečeg sličnog. Jedini napredak su solarne ploče i struja ,kaj se ostalog tiće sve je princip parnog stroja.Nadam se da sljedeću nedelju nebum videl ponija pod haubom nekog automobila kao dodatak konjske snage motoru za bolji rad.Sad već imamo vodu pod hubom a mogli bi imati i sijeno u bunkeru,ili bez poda ko kremenko.Znam da je tema starija ali me iritiraju ovakvi koji zarađuju na sirotinji.
 
Na vrh