Auti na HHO

dtc

New member
bok gospodo
novi sam na forumu al kao i na svim forumima do sada uvjek postoji neko za i protiv.
ja osobno sam za hho i imam ugrađenu celiju auto je 2004 god i komplet je elektronika,
do sada sam prosao oko 8 tisuca sa ćelijom i imam samo dobra iskustva,pala potrosnja goriva sa 10l na 6-7 l motor radi mirnije i minimum mi je na oko 750 o/min ne pritiscem vise gas jer nije potrebno sve se odvija do 1/4 gasa, ostatak gasa je proljevanje goriva bar u mom slucaju
 

Marko

Well-known member
Postoji miljun dobrih stvari/izuma na ovome svijetu koji još nisu kao "zreli" za masovnu upotrebu. Iz razloga kaj svijetom i sa dobrobiti pučanstva upravlja mafija koja čini kolko 4% stanovništva a drže u rukama 60% ako ne i više bogatstva ovoga svijeta, znam da treba zaslužiti za život ali ako imaš pune kofere/trezore para i hoćeš još ja bih te poslao na pregled da te izliječe od pohlepe... Pohlepa pojedinaca sprečava razvoj cjelokupnog društva! I nažalost, dok većina stanovništva bude samo promatrala obistinit će se ona izreka "prošla baba s kolačima"... Kako smo mi ljudi kao civilizacija napredni pogledajte samo kaj se događa u Somaliji i ostatku tog kontinenta, sramota! :doh:

Po pitanju novih izuma na jako mi je žao mi je kaj je genijalac Nikola Tesla tako neslavno završio - on bi sigurno napravio revoluciju za cijelo pučanstvo po pitanju energije, vozili bi mrcinske aute i uopće ne bi raspravljali o fosilnim gorivima ili HHO-u. On je bio trn u oku američkim "biznismenima" i "znanstvenicima" koji su sabotirali njegove projekte i uništili ga tako da je ostao bez svojih sponzora i financijera...
 

deda

New member
Postoji jedna jedina neminovna ćinjenica:natalitet čovječanstva je u zadnjih 50 godina jednostavno eksplodirao.Dok sam ja išao u osnovnu školu učili su nas da na Zemlji ima 4 300 000 000 stanovnika,danas ih ima 8 milijardi,do 2025 bit će deset.Da bi opstali ,do 2050 sa današnjom potrošnjom resursa stanovništvo treba smanjiti za 90%,inaće je propast Svijeta neminovna. Što onda ućiniti, a da ne ode sve u PM?Jednostavno ništa,čovječanstvo će se samo boriti za opstanak,gazeći jedni preko drugih,jer jednostavno više nema životnog prostora dovoljno,kao ni vode,uskoro i zraka,a hrane neće ni biti potrebno jer će nas manjak ovog osnovnog jednostavno poubijat,a što neće,poubijat ćemo se međusobno.A drugi i nismo zaslužili.Nažalost tako stvari stoje,bez obzira koliko to izgleda surovo i mi sami zatvarali oči pred time.
 

Petey2501

Member
i? :D ideš?
Ne idem za sada, a i predaleko mi je, znam da su neki iz familija od mojih kolega ugrađivali pa ću vidjet kako im se to pokazalo pa ću vidjeti, bilo bi to nezaboravno iskustvo voziti se za oko 20-30kn na 100km, a sad sam izbacio i vožnju na posao, eventualno ću ga vozit petkom i kad imam gužvu, ne isplati mi se, ne sa ovim cijenama goriva. Ako budem otići ću kod Radanca u Bjelovar, Jakobović mi je predaleko.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Ima li kakvih novosti po ovom pitanju?
Nebi bilo loše ugraditi ovo u xantiu, nije da puno troši što se mene tiče, u xm-u imam plin i radi čist oke, isplatio ga odavno, sad je samo u plusu, al nešto i xantiu staviti nebi bilo loše. Ima neko neki link vezano uz xantiu?
I jedan zanimljivi video
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=PgY-_NqqOgg[/ame]
 

RI-222

Member
nema do saxa, pravi auto
danas sam vidio saxa na struju pise mu na vratima "electrique"
kaze lik da je jedini u hr, nisam mogao vjerovat nema rucice mjenjaca pedalu od kvacila lonca i kad je krenuo nema zvuka :) najbolja je samo struja ,ovaj Hho sto sad svi stavljaju u aute i nije bas nesto ja znam dosta njih s tim u autu i znam samo da im malo manje trosi(ali malo) i auto ide bolje.
 

hacti

made in france
danas sam vidio saxa na struju pise mu na vratima "electrique"
kaze lik da je jedini u hr, nisam mogao vjerovat nema rucice mjenjaca pedalu od kvacila lonca i kad je krenuo nema zvuka :) najbolja je samo struja ,ovaj Hho sto sad svi stavljaju u aute i nije bas nesto ja znam dosta njih s tim u autu i znam samo da im malo manje trosi(ali malo) i auto ide bolje.
ja sam cuo od poznanika koji to ima u twingu da nije smanjena potrosnja ali je dobio na snazi i kaze da je ekologicniji!!i
 

Dalibor

Dado Tornado
ja sam cuo od poznanika koji to ima u twingu da nije smanjena potrosnja ali je dobio na snazi i kaze da je ekologicniji!!
zato se i ne čini nevjerojatno što čovjek govori, radi se samo o poboljšanju iskoristivosti motora, nema čarolije.
a bolja iskoristivost znači između ostalog bolji omjer snage/potrošnje.
 

sipe

od Dijane do XM-a
zato se i ne čini nevjerojatno što čovjek govori, radi se samo o poboljšanju iskoristivosti motora, nema čarolije.
a bolja iskoristivost znači između ostalog bolji omjer snage/potrošnje.
Točno me to i zanima, manja potrošnja (ne sad 0.1/100km) i bolja iskoristivost motora. Dobitak snage me ne zanima toliko koliko smanjenje potrošnje (uostalom xantia čist pristojno troši oko 8-9l)
 

Dalibor

Dado Tornado
hactijev frend ima twinga, koji vjerojatno sam po sebi ne potroši puno, pa je kod njega vidljivije poboljšanje po pitanju snage, a potrošnja je minimalno manja...
vrijedilo bi se poigrati sa HHO-om...
moglo bi tu biti nešto...
 

Marko

Well-known member
Imam ideja, ali nemam majstora... :)
Šalim se, ali trebalo bi probati - prvo na malom motoru po pitanju efikasnosti i snage, kasnije prešaltati na veći motor da se odraz na potrošnji ...
 

hacti

made in france
hactijev frend ima twinga, koji vjerojatno sam po sebi ne potroši puno, pa je kod njega vidljivije poboljšanje po pitanju snage, a potrošnja je minimalno manja...
vrijedilo bi se poigrati sa HHO-om...
moglo bi tu biti nešto...
covjek kaze da na otvorenom(tipa magistralna cesta i a.c do max 110km/h)ima manju potrosnju mozda litru (inace twingo trosi nekih 6lit. max) po gradu nista manje jedino je "zivcaniji"(hahhaah motor 1.2)koliko moze biti!! od koga je kupio hho lik tvrdi da se to najvise osjeti na "plineru" jer kaze da se treba smanjiti kolicina dolaznog goriva u motor (a kaze da je to najednostavnije smanjiti na "plineru") i onda auto nebi bio jaci nego iste snage ali dosta manja potrosnja!! pitat cu ga da ja to probam stavit na svoj puga ne zbog potrosnje nego zbog malo snage i ekologije....
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Promaknula mi je ova tema, pa se pitam postoji li neki zakon u hr koji bi branio ovo lažno oglašavanje i te gluposti s HHO-om "tehnologijom".

Ovo bi možda i prošlo na autima s vakuumskom regulacijom paljenja, ali ne na suvremenima s elektronikom...

I konačno slika govori sve.

 

brezC4

New member
mislim da HHO nije tako bezveze nešto i izmišljeno. dobiješ vodik elektrolizom vode i u smjesi benzina ga spališ u cilindru.
jedino ne znam kako bi se noviji auti ponašali zbog sve sile elektronike i kontrole paljenja, izgaranja i sl.
proučavao sam malo po netu još to prije nekih 6-7 godina kada je to još sve bilo vrlo tajanstveno i nedorečeno, ali mislim da je sad možda čak i zrelo za neku ozbiljniju upotrebu.

ima netko tako neki sistem ugrađen u auto?
 
Na vrh