Auti na HHO

RI-222

Member
ja znam 10 auta ,promjenio sam misljenje o tome,inace pocinju ljudi to sve bolje slagat da manje trosi,ide i u ax-a uskoro
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kaj velite na ovo?:D:D

Najnovija istraživanja zanstvenika pokazala su kako bi nova vrsta goriva, za kojom se već godinama traga, mogla biti, ni više, ni manje, nego ljudski urin.
Napori znanstvenika da pronađu novu vrstu goriva koja će ''spasiti'' svijet bliže se kraju.
Tim stručnjaka koje predvodi Gerardine Botte otkrio je ''moć'' urina, od kojeg su uspjeli proizvesti dovoljne količine jeftinog vodika koji se može koristiti kao gorivo.
Što se tiče same rasprostranjenosti potrebnog ''materijala'' - urina, on je i više nego raširen, te mu ne prijeti preveliko konzumiranje, što je slučaj s ostalim prirodnim resursima. Ima ga u izobilju, i imat ćemo ga isto toliko i u budućnosti.
Veliko doprinos urina zapravo leži u činjenici što se od ureje koja se nalazi u urinu mnogo lakše dobiva vodik i kisik, nego od obične vode.
Jedna molekula ureje sadrži četiri atoma vodika spojena s dva atoma dušika. Pomoću elektroda, uz puštanje električne struje stvara se vodik, koji je u ureji mnogo lakše vezan nego u molekuli vode.
Izdvajajući vodik iz urina znanstvenici su uspjeli smanjiti utrošak energije od 1.23V do 0.37V, što znači da bi ideja o vodiku kao jeftinom pogonskom gorivu uskoro mogla zaživjeti.
Izdvajajući vodik iz kanalizacije poslovne zgrade koja broji tristo zaposlenika moglo bi se, smatra Botte, 'izvući' oko dva kilovata energije, što je značajna količina energije.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Niš..izgleda da bum moral počet pišat v kanistere i spremat v podrum :hmmm:ROFLROFL
 

Dalibor

Dado Tornado
možda ću se pozabaviti sa time za mjesec dva, znaš možda di toga ima?
trebao bi mi generator (da bude bolje napravljen), ne radi mi se to kod kuće...

ako sam dobro skopčo generator treba napon i vodu, kisik iz generatora ide u usis, a u generator ide voda iz nekakvog spremnika?
gledao sam da bi našao neku shemu spajanja ali nema je :confused:
 

RI-222

Member
RI-222, gdje ta ekipa nabavlja HHO generatore, sami sastavljaju ili kako?
ovi koji su kupili gotovo,jako losi rezultati,samo bolje radi motor, ekonomicniji je i mrvicu manje trosi,ovi ostali su vise dobili sto su sami radili,ali puno njih nezna,mala greska sve zezne.

ja jos neznam dosta o tome,ali cu znat uskoro,moras imat jednu posudu za vodu,celije moras imat,najbolje sam napravit,unutra treba stavit elektrolit,i necu nis pricat vise jer nisam siguran dal sam to skuzio :D
 

Dalibor

Dado Tornado
nisam ni sumnjao da nešto tako provjereno i priznato neće koštati kao dijelovi za ugradnju plinske instalacije ROFL

RI-222, nećeš imati velika poboljšanja jer imaš mali motor :)grin:), kao ni ja, možemo računati na uštedu goriva u najboljem slučaju od 0.5-1 litre i malo življi gas...
što veći motor to je veća korist...
 

RI-222

Member
nisam ni sumnjao da nešto tako provjereno i priznato neće koštati kao dijelovi za ugradnju plinske instalacije ROFL

RI-222, nećeš imati velika poboljšanja jer imaš mali motor :)grin:), kao ni ja, možemo računati na uštedu goriva u najboljem slučaju od 0.5-1 litre i malo življi gas...
što veći motor to je veća korist...
moze se napravit i da mali motor duplo manje trosi,samo jako tesko,ma zezat cu se s tim pa cemo vidjet:)
 

Marko

Well-known member
Ak imate materijala i ako želite probati "uradi sam" poigrajte se prije s instalcijom na motornoj kosilici, da radite s manjom smjesom i da vidite kak stvar diše prije nego stavite stvar na motor i da onda bukne vama pred nosom ili ako se kaj krivo postavi da ne izgubite motor pa bude vam žao... Ima jubito, gugl dosta o kosilicama na hho!
 

brezC4

New member
poigrajte se prije s instalcijom na motornoj kosilici
to je najbolje tako. da se stekne iskustvo pa se to iskustvo može onda primjeniti na autima. ali meni i dalje nije jasno hoće li ovi moderni auti stvarati probleme zbog elektronike?

Manja potrosnja i mirniji rad, to je sve sto je za istaknuti..
sasvim dovoljno ;)

gledao sam da bi našao neku shemu spajanja ali nema je
najbolje ti je otići na ju-bi-to (youtube.com hehehe) i tamo malo pretražiti. stvarno ima nekih koji su to sklepali bezveze, ali zato ima nekih koji su napravljeni kao u nekoj tvornici. ima spremnik koji ima poklopac sa navojem, a na tom poklopcu konektori za cijevi koji se mogu zašarafiti...ma čuda!
 

RI-222

Member
nece bit problemi zbog elektronike sigurno,oni koji znaju cak ce im bit i lakse sa elektronikom sve to stelat nego npr. preko karburatora,bar ja tako mislim:whistling:
 

deda

New member
Koje zajebancije,kaj nije jednostavnije ugradit plinski uređaj i boli me ona stvar,a nek se drugi zajebavaju sa vodikom i pišanjem.
 

Dalibor

Dado Tornado
jednostavnije je ugraditi hho, samo što mi se čini kako su cijene ko za ugradnju plina ako je suditi po cijenama na njuškalu
 

brezC4

New member
ali nema dodatnih troškova kod registracije, jednostavnije i jeftnije održavanje HHO već plinske instalacije. a potrošnja manja (novčano potrošnja vjerojatno bi došla kao i na plin pošto je plin jeftiniji od benzina, ali ga se troši dok bi ovako smanjio potrošnju benzina) i mirniji rad.
 

atomislav

New member
Mislim da ovo itekako ima smisla. Za sada u domaćoj režiji, ušteda verovatno ne može biti prevelika, ali u današnje vreme i 25-40% uštede je veoma dobar rezultat. Plus je što se manje zagađuje okolina, znači poštujemo ekološke zahteve, mogla bi se ostvariti i ušteda prilikom registracije vozila. Ja sam dosta razmišljao na temu ugradnje u svoj auto HHO uređaja, i čekam samo da mi se slože neke kockice...
 
Na vrh