Auti na HHO

deda

New member
Ak baš hoćeš jeftinije,ugradiš plin i sigurno je tisuću puta zagađenje manje nego da smanjiš potrošnju benzina na jednu litru na sto km.Uostalom sve drugo su samo bakrači i porez za naivce.
 

La Marche

Iskreni optimist
Da li je proizvođač nabavio kakvu službenu potvrdu da taj proizvod ispunjava obećanje?
Ako ga nema, znači da nije nikakav ozbiljni proizvođač, nego diletant.
Ako je to slučaj, tko je sklon tračevima, nek si stavi HHO i slične i troši ili ne troši manje i raspravlja po forumima o tome, ali proizvođač je dužan moći dokazati da je taj uređaj u stanju ispuniti obećanje s reklame, jer ga se danas vrlo lako može za proizvod koji reklamira nešto što nije u stanju ispuniti tužiti, te u sudskom procesu takav proizvođač riskira ostati ne samo bez kuće i posla, nego i bez gaća.
Ako ga ima, znači da smanjuje potrošnju i ne trebamo mi brinuti o tome.
 

Automatic

Well-known member
Stari moj kakva potvrda ,za to treba certifikat a za ono kaj sam videl smijurija.Posuda sa vodom i dva vinska šlafa ,jedan spojen na posudu i izbušena rupa na usisnom filteru u koji je gurnut drugi i to je to.Ispred akumulatora par distanci i bakrenih pločica spojeni pleksiglasom i četri šarafa.Izgleda mi jako neugledno ali to je takvo i gotovo( radi elektrolizu vode kojom se stvara vodik i još neki plin i zajedno pouspješuju izgaranje benzina) .Troši deci vode na sto km. Lik je davao vizitke ali me nije interesiralo pa nisam uzeo.Nemaš ga za kaj tužit niko ta ne tera da to kupiš.Kupiš i auto ,a svaki ga nahvali .Tvoje je da promisliš prije nego kupiš.Kupi si odma i par alternatora jer on mora raditi duplo i više da bi to funkcioniralo.
 

superhrvoje

New member
kao da niste imali fiziku u osnovnoj školi. svi ste učili o zakonu o očuvanju energije, pa "HHO" možete mački o rep okačit, jer sve šta se smanji potrošnja dođe od manje cigle na gasu i (pre)siromašne smjese u cilindrima. razmislite malo i od kuda dođe energija koja pogoni alternator.
dok je ovaca bit će i šišanja, a hho nema veze sa znanošću, to je pseudoznanost i točno tako - tarot za aute. pa vi uživajte.

evo još i link tko hoće uopće trošiti vrijeme na ovako šta.
http://www.popularmechanics.com/cars/alternative-fuel/gas-mileage/4310717
 
Posljednje uređivanje:

La Marche

Iskreni optimist
Je, je. Svi smo u školi imali i Hrvatski i koristimo ga puno češće nego fiziku, pa nisam siguran da svi znaju u rečenici prepoznati da li se radi o aoristu ili imperfektu, te da li je standardnim Hrvatskim (nekad se zvalo književnim) potrebno reći množinu od centar kao centara s naglaskom na prvi ili drugi slog.

Netko bi mogao reći, pa da - i kompresor (ne turbo kompresor!) je pokretan motorom, pa po toj logici ne bi niti on mogao povećati snagu motora. Znam da nije isto, ali osnovno i srednje školstvo ne daju dovoljno znanja da takve stvari svatko može samo tako točno procijeniti. Ovo je ipak usko stručno područje, nek ti mjesečari to dobro izokrenu u cijelu priču... mislim da su to u politici nazvali SPIN, a u mene se to veli ZAŠPREHAJU te u času!
 

superhrvoje

New member
Je, je. Svi smo u školi imali i Hrvatski i koristimo ga puno češće nego fiziku, pa nisam siguran da svi znaju u rečenici prepoznati da li se radi o aoristu ili imperfektu, te da li je standardnim Hrvatskim (nekad se zvalo književnim) potrebno reći množinu od centar kao centara s naglaskom na prvi ili drugi slog.

Netko bi mogao reći, pa da - i kompresor (ne turbo kompresor!) je pokretan motorom, pa po toj logici ne bi niti on mogao povećati snagu motora. Znam da nije isto, ali osnovno i srednje školstvo ne daju dovoljno znanja da takve stvari svatko može samo tako točno procijeniti. Ovo je ipak usko stručno područje, nek ti mjesečari to dobro izokrenu u cijelu priču... mislim da su to u politici nazvali SPIN, a u mene se to veli ZAŠPREHAJU te u času!
(bezvezna dobronamjerna digresija: nećeš se ljutiti ako ti u prvom odlomku ispravim da se hrvatski piše baš ovako, s malim "h" na početku, ono "ski, čki", čke-čke...)

što se kompresora tiče - tako je, kruto je spregnut s motorom. ne samo za kompresor, već i za turbo puhalo možeš reći da ga pokreće - motor. doduše turbo je pogonjen ispušnim plinovima, ali opet ga motor pokreće. zato i postoje one "turbo rupe".

u redu, možda osnovnoškolska razina fizike možda nije dosta - ali barem bi se trebali sjetiti perpetuuma mobile i stvari koje prkose zakonima termodinamike pa da to potakne sumnju.
 

La Marche

Iskreni optimist
Hrvatski se u gornjem primjeru piše velikim slovom jer je to IME tog jezika, a u ovom primjeru ime nastavnog predmeta, a ne pridjev ispred opće imenice da bi se pisao malim slovom, dakle, bila bi hrvatska fotelja, hrvatski auto, ali je Hrvatski jezik.
Vrag je kad počneš prizivati u sjećanje stvari djelomično zaboravljene iz škole.
Perpetuum mobile jasno da ne postoji, nemam pojma kako su ovi zamislili da radi taj HHO, HOO, ili kako već, niti me zanima, ali ako smo tako sumnjičavi prema generičkim lijekovima, ili gmo hrani, oboje sto puta provjeravano, trebalo bi i dio sumnjičavosti posvetiti pričama o povećanju učinkovitosti koje nitko nikad i nigdje ne atestira. Sva sreća da (bar na ovom forumu) uglavnom tako i jest.
 
Na vrh