Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla

igor

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

vibracije su to. jedino mi nije jasno zašto nema feder-podloške ispod matica :confused:
Ili još bolje ona nazubljena sa osiguračem na sebi i obavezno pritegnuti moment iliti kilo ključem LOL
 

zujo

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Jeste vidili kako je to profesionalno urađeno? :D:D Sve si mislim da bi se mogal tim bavit i mlatit lovu. :D:cool:
 

muki18

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Pozdrav svima,
Danas sam otkrio da sam ostetio podnicu auta , tj. zastitni premaz koji se nanosi na lim odozdo, pa me zanima sta mi savjetujete da uradim, da bi ovo zastitio
 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Iščetkaj brusilicom ili bušilicom,ostruži svu plastiku koja se slabo drži,nabaci primer pa nitro temeljnj i pošpricaj ili premaži boodyem,tj smolom za doljni postroj.Bolje daj to nekom napraviti,jer to je malo,nego kupiti sve što ti treba,a ćuvat to ne možeš,jer se stegne i osuši nakon nekog vremena.
 

Profiler07

Well-known member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

sta mislite za ovo???naravno ovo sam probao sa obicnom alu trakom...kad bi se dao u ovaj projekt islo bi sa finim chrome lajsnama...
 

Profiler07

Well-known member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

od uradio bi sigurno ili folijom ili lajsnom..ovo sam postavio ovdje da vidim i vase misljenje,bar meni ne djeluje dzidzasto a daje neki ljep smek obzirom da je sa strana auto fabricki oblozeno krom lajsnama
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

A što točno gledamo, ovo oko maglenki?
 
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

djeluje tako da ti u sredini fali kroma (nedorečeno), najbolje ostaviti postojeće stanje ;)
...moje mišljenje
 

Profiler07

Well-known member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

da ali ako bude i sredina u kromu onda se bojim da ne bude previse dzidzasto...
 

Silentshoot

Active member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Otvaranjem suvozačevih vrata, ogrebala mi se boja ispod vrata, na nogostup. Nogostup je zapravo rubnjak parkića i visok je nekih 20 cm i cura otvarala vrata, i vrata se naslonila s donjom stranom na vrh tog kamena i ispod je nekih 2 X 5cm duljine ogrebano, onako površinski, i vidi se nešto bijelo. Da li da nosim to nekome da mi samo malo preboja to malo da mi ne pusti ruzinu. Ne vidi se,nego moraš rukom proći ispod vrata da bi osjetio,ali mene to boli jer je auto novi...:twisted:
 

Automatic

Well-known member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

To bijelo je špric kit,stavi malo boje na kist i to lagano prođi da ti ne hrđa.
 

Silentshoot

Active member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

To sam i mislio, da pitam u servisu da li imaju te boje,ili da kupim negdje drugdje?
 

Automatic

Well-known member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

ma to daš napraviti 2 deci i onda malo na kist i lagano ispod prođi ,a nekom krpicom obriši iznad ruba ako prođe ,tek toliko da zaštitiš.Da to sad nekom daš da ti lakira više sr,,,,,,bu napravil a to se tak i ne vidi ,samo lagano tankim kistom.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

baš sam nedavno kupio pola decilitra laka prema šifri boje na štoku vrata za manje od 30 kn. pitaš u dučanu koji miješa auto lakove. mogu ti reči za zagreb, ne znam u rijeci tko to radi. kada sam ja išao kupiti čekao sam iza nekih limara koji također tako kupuju lak.

u ovlaštenom servisu su mi rekli oko 100 kn, ali radilo se o nešto većoj količini, 1 ili 2 deci, s tim da bi trebao čekati nekoliko dana
 

Silentshoot

Active member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Znači ovi što rade boje i lakove, ići ću na par mjesta gdje to rade pa ću tamo uzeti, to mi treba ma pola deci količinski...ukupno 10cm vrata ima te ogrebotine s donje strane,niti ne vidi se,nego da zaštitim...poslije toga ne bi trebalo biti problema da možda pusti ruzinu ili nešto?

Hvala na savjetu...
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Živjeli! Nakon 'samo' 16 godina zamutio se i procvjetao je lak na krovu. Koliko okvirno može koštati lakiranje krova i tko bi mi to na širem ZG području mogao pedantno urediti? Modra boja, bez efekta. Te fleke proširile su se po cijelom krovu i sve skupa očajno izgleda.



 
Na vrh